Зруйноване й розграбоване місто, але люди – незламні: вінничани повернулися з чергової поїздки до звільненої Балаклії

23 січня 2023, 15:55

Вінницькі волонтери з огранізацій "Подільська громада", "Шахіна", "Гармонія", "Піч", координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу та вінницькі артисти повернулися з чергової поїздки до звільненої Балаклії, яка є містом-другом для Вінниці. До деокупованої частини Харківщини вони доправили індивідуальні бокси для дітей, велосипеди, мобільні телефони, куртки, генератори, музичні інструменти та інше.

До звільненої Харківщини вінничани прибули в суботу, 21 січня. В міському будинку культури вінницькі волонтери виступили з вітальними словами, роздали подарунки для діток, які були сформовані за гендером та віком, також влаштували концерт.

“У Балаклії відбувся концерт за участі відомих зірок. Будинок культури перетворився на співоче поле, де було чути, як звучить любов. Вистава від Вінницького камерного театру "Про мрію, яку не можна зраджувати" проходила в пункті незламності в абсолютній темряві – і це був справжній фурор. Ідея об'єднання міста з містом дає міцні зв'язки, справжню дружбу і єдність між містами, як ми це бачимо з Вінницею і Балаклією”, – говорить координаторка проєкту “Вінниця-Балаклія”, співзасновниця волонтерського центру “Шахіна” Олена Стеценко.

Також вінничанка Любов Федонюк провела відкритий урок української мови. Окремо була й “зона краси”. Протягом усього часу майстри-бровісти, масажисти та перукарі створювали красу для всіх охочих.

Координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу та депутати Вінницької міської ради Тарас Ковальчук і Дмитро Мира зустрілися з начальником Балаклійської міської військової адміністрації Віталієм Карабановим та його заступником Максимом Будянським. Разом вони оглянули ті будинки, які вже почали відновлювати за кошт Вінницької громади.

“З бюджету нашої громади було виділено 10 млн на відновлення Балаклії, яка однією з перших прийняла на себе удар російських терористів. За частину цих коштів планується відновити 5 житлових будинків, роботи вже тривають. Потужний генератор, який ми передавали – також забезпечує роботу об'єкта критичної інфраструктури. Так само курсує автобус, який на одному з маршрутів розвозить балаклійців. Мали розмову з керівництвом Балаклії, які подякували вінничанам за активну підтримку. На жаль, багато питань ще не вирішені, чимало будинків зруйновано, розграбовано. Ми вже маємо домовленості із нашими колегами. В чергову поїздку рушимо не з порожніми руками. Цими вихідними ми побачили зруйноване й розграбоване місто, але люди – незламні. І це визначальна риса українців”, – говорить координатор Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, депутат міської ради Дмитро Мира.

На коли саме запланована наступна поїздка до Балаклії – поки вирішується. Яку саме допомогу збиратимуть – вінницькі волонтери повідомлять згодом.

Нагадаємо, із жовтня 2022 року Вінниця стала містом-другом для звільненої Балаклії.

11 листопада, в рамках роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу вінницькі волонтери з організацій “Шахіна”, “Гармонія”, “Піч”, “Подільська громада” та директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук доправили до Балаклії перший гуманітарний вантаж.

25 листопада Вінницька міська рада передала допомогу з бюджету ВМТГ Балаклійській міській територіальній громаді на суму 10 млн грн.

9 грудня заступник міського голови Микола Форманюк разом із депутатом Володимиром Малініним поїхали до звільненої Балаклії з черговим гуманітарним вантажем та поспілкувались з представниками балаклійської влади про їхні нагальні потреби та подальшу співпрацю громад.

19 грудня, з Вінниці до деокупованої частини Харківщини відправили другий гуманітарний вантаж, який місцеві волонтери формували впродовж останнього місяця.

28 грудня депутати Вінницької міської ради Володимир Онофрійчук та Олександр Мельник доправили до деокупованого міста-друга Балаклії черговий гуманітарний вантаж та поспілкувалися з представниками місцевої влади про їхні нагальні потреби.

19 січня Вінниця відправила черговий гуманітарний вантаж в деокуповану Балаклію.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Ветеранський простір

Проєкт "Міський освітньо-аналітичний центр допомоги ветеранам АТО/ООС, їх сім'ям та сім'ям загиблих"