Земельні торги (у формі аукціону)
•Опубліковано 16 серпня 2021, актуалізовано 04 березня 2022
- Земельні торги (у формі аукціону)
- Оголошення щодо визначення виконавця (ліцитатора) проведення земельних торгів (у формі аукціону)
- Інформація щодо проведення аукціонів земельних ділянок в режимі реального часу на державному електронному майданчику «Прозорро.Продажі»
- Нормативна база
З кінця 2021 року аукціони земельних ділянок відбуваються в режимі реального часу на державному електронному майданчику «Прозорро.Продажі» (https://prozorro.sale/auction).
Законом України № 1444-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони» внесено зміни до законодавчих актів України, зокрема Земельного кодексу України, а саме до проведення процедури земельних торгів.
До прийняття вищезазначеного закону процедура земельних торгів у формі аукціону проводились виконавцем земельних торгів. Всю інформацію щодо аукціону потенційний учасник міг дізнатись з оголошення в засобах масової інформації або на офіційному вебсайті Держгеокадастру України. Торги розпочинались та завершувались ударом аукціонного молотка, безпосередньо в приміщенні, де всі учасники і організатор бачили одне одного.
Порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 1013 (надалі-Постанова).
Постановою визначено «Прозорро.Продажі» адміністратором електронної торгової системи, до якої підключені електронні майданчики, які забезпечують організатору аукціону, потенційним покупцям, учасникам можливість користуватися доступними сервісами електронної торгової системи та здійснювати обмін інформацією щодо процесу проведення аукціонів.
Земельні торги проводяться за наявності не менш як двох зареєстрованих учасників (крім визначених в законодавстві випадків), в ході яких учасники мають можливість поетапного збільшення своїх цінових пропозицій протягом трьох раундів.
Протокол результатів земельних торгів формується та оприлюднюється електронною торговою системою автоматично в день завершення електронного аукціону.
Відтепер інформацію щодо майбутніх аукціонів також можна дізнатись на сторінці департаменту земельних ресурсів у facebook.
Перехід до онлайн аукціонів цілком відповідає Стратегії 3.0, а саме першому пріоритету – Цифровізація муніципального простору. Проведення аукціонів в новому форматі свідчить про відкритість і прозорість, а також про те, що Вінниця – це сучасне і прогресивне місто.
ВІДПОВІДНО ДО Статті 135. ЗЕМЕЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ Земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.
Організатором земельних торгів є фізична або юридична особа - власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки, які уклали з виконавцем земельних торгів договір про проведення земельних торгів.
Виконавцем земельних торгів є суб'єкт господарювання, який уклав з організатором земельних торгів договір про їх проведення.
Учасником земельних торгів є фізична або юридична особа, яка подала виконавцю земельних торгів документи, зазначені в частині сьомій статті 137 цього Кодексу, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зареєстрована у книзі реєстрації учасників земельних торгів і відповідно до закону може набувати право власності чи користування земельною ділянкою, яка виставляється на земельні торги.
Розмір реєстраційного внеску визначається виконавцем і не може перевищувати 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на дату публікації оголошення про проведення земельних торгів.
Розмір гарантійного внеску за лотом становить 5 відсотків стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою (у разі продажу прав на земельну ділянку (оренди, суперфіцію, емфітевзису).
Реєстраційний та гарантійний внески сплачуються учасниками земельних торгів на окремі рахунки виконавця земельних торгів, відкриті в банку.
Умови, оголошені перед проведенням земельних торгів, не підлягають зміні під час укладення договору купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки.
Департамент земельних ресурсів
Контакти:
(0432) 53-12-07
dzr@vmr.gov.ua
Схожі сервіси
Усі сервіси.png)
Анонси аукціонів
Оренда та приватизація нерухомого майна

Регуляторна політика
Інформація про здійснення регуляторної діяльності Вінницької міської територіальної громади
Пов'язані новини
Усі новини-
19 квітня, 14:40
Вінничан закликають долучитись до Всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги»
-
02 травня, 12:28
Друга машина, що куплена за кошти від аукціону учасниць "Міс Вінниця" направляється до прикордонників
-
13 червня, 14:13
У Вінниці відбудеться благодійна онлайн лотерея з лотами від відомих українців
-
27 липня, 16:34
Благодійна гра "Що? Де? Коли? та чи буде своя «Кришталева сова» у Вінниці?
-
21 жовтня, 10:56
У Вінниці триває благодійний аукціон на поштовий блок з «бойовим гусаком-льотчиком»
-
25 січня, 14:54
У Вінниці погасили марку «Тримаємо небо України!» та оголосили аукціон на потреби військових