• Денний центр соціально-психологічної допомоги особам та кризові кімнати
  • Електронне звернення про вчинення домашнього насильства
  • Інформація до відома

У Вінниці відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам та кризові кімнати.

Тут надавають підтримку вінничанам, які постраждали від домашнього насильства. В тому числі – матерям з дітьми.

Як повідомляє Вінницька міська рада, Вінниця стала переможцем конкурсу «Міста, вільні від домашнього насильства» від представництва фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

В рамках проекту у місті й розпочав функціонувати Денний центр соціально-психологічної допомоги.

Виконавчі органи міської ради передали приміщення площею 109 “квадратів” для функціонування денного центру та три квартири для кризових кімнат.

У приміщеннях зробили ремонт, закупили обладнання та техніку.

Зокрема у кризових кімнатах до 10 діб зможуть перебувати постраждалі від насильства жінки разом із дітьми. Постраждалі зможуть отримати “психологічну підтримку, юридичні консультації, систему інтегрованих соціальних послуг, спрямованих на розвиток навичок безконфліктних сімейних комунікацій, розкриття внутрішнього потенціалу особистості”.

Окрім психологічної та юридичної допомоги, постраждалі зможуть отримати харчування та засоби особистої гігієни.

Окрім того, в центрі діятиме корекційна програма для жінок та дівчат, які постраждали від насильства, групи підтримки, тренінги та навчальні програми для подолання наслідків насильства.

Вінничани, які потребують допомоги, можуть звернутися до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

Контакти: м. Вінниця, вул. Соборна, 50 т. (0432)67-04-60, 093-900-15-60, 098-900-15-60.

Технічне оснащення приміщень забезпечив Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, ГНО «Відокремлений підрозділ ІНТЕРСОС – гуманітарна некомерційна організація».

Також від фонду планують навчання спеціалістів, інформаційну кампанію з протидії домашнього насильства та подальшу підтримку спеціалізованих служб.

“Міська територіальна громада завдячуючи Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні залучила майже 2,5 млн грн на ці потреби, і робота продовжується” – повідомляє ВМР.




  • Подати електронне звернення


  • НАСИЛЬСТВУ НЕМАЄ ВИПРАВДАНЬ!

    ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь;

    ЕКОНОМІЧНЕ НАСИЛЬСТВО - форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру;

    ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЬСТВО - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;

    ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО - форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

    СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО - форма домашнього насильства, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності

    Департамент соціальної політики

    Контакти:
    +380432504350
    gupszn@vmr.gov.ua