Вінницькі фермери отримають муніципальну підтримку на посівну – Сергій Моргунов

04 травня 2022, 14:16 (Відредаговано 04 травня 2022, 15:53)

Робота на аграрному фронті продовжується. Попри воєнний стан, з метою забезпечення продовольчої безпеки держави, вінницькі аграрії продовжують посівну кампанію. На полях громади вже посіяли понад тисячу гектарів ранніх зернових культур: пшеницю та ячмінь. Це 100% до запланованого показника. Посів пізніших культур триває. Щоб підтримали місцевих фермерів у такий складний час, у Вінницькій громаді запроваджують муніципальну підтримку на посівну. Рішення про пільгові позики для аграріїв прийняла міська рада на сесії 29 квітня. Про це у своєму телеграм-каналі та на сторінці у фейсбуці повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Для своєчасного проведення весняно-літніх польових робіт, аграрії потребуватимуть залучення кредитних ресурсів. Вінницька міська рада долучилася до вирішення цього питання і запровадила муніципальну підтримку для місцевих землевласників.

«Фонд муніципальних інвестицій надаватиме кредити за спрощеною процедурою. Виробники зможуть залучити доступні кредити з відсотковою ставкою 5%-7% річних терміном до 2-х років. Росіяни знищують в Україні все – в тому числі й сільське господарство. Тому важливо підтримати кожного фермера, адже це питання продовольчої безпеки», - каже міський голова Сергій Моргунов.

Очільник Вінниці зазначив, що вже є перші заявки на участь у програмі. Міське КП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» розпочало роботу в цьому напрямі. До Фонду звернувся фермер для оформлення позики. Він планував посіяти кукурудзу, проте з отриманням кредитних коштів матиме можливість збільшити площі для посадки картоплі. Це покращить фінансовий результат та задовольнить попит громади в даній культурі.

Фермерські господарства також зверталися до банківських установ відповідно до державної програми щодо кредитування аграріїв для забезпечення посівної кампанії. Три сільгоспвиробники отримали кредитні кошти на суму понад 20 млн грн. Два – чекають рішення від кредитного комітету.

Наразі у Вінницькій громаді проводиться посів соняшника, кукурудзи та сої. Загальна площа посіву складе близько 4 тис. га. За підтримки фірми «Bayer» п’ять фермерських господарств на благодійній основі отримали посівний матеріал кукурудзи, що дасть можливість 100% забезпечити посів цієї культури.

За консультаціями звертайтесь за тел. 59-51-41 (відділ агропромислового розвитку департаменту економіки і інвестицій міської ради).

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Інвестиційна політика

Інформація про інвестиційну політику міста