Опубліковано 21 лютого 2022, актуалізовано 17 березня 2023

Інформація про інвестиційну політику міста

Інвестиційний профіль міста

387,4 тис. осіб – населення, з яких понад 25% жителів від 14 – 35 років.

255,45 км2 – площа міста.

Рейтинг інвестиційної привабливості міста від Агентства «IBI – рейтинг» підтверджено рівні «invA+» - висока інвестиційна привабливість.

Рейтинг інвестиційної привабливості від Агентства «Кредит рейтинг» підтверджено на рівні - «uaINV5» - найвищий.

Місто має комфортні умови для ведення бізнесу, що підтверджується рейтингами - Вінниця є лідером у Рейтингу прозорості інвестиційного сектору від міжнародної антикорупційної мережі Transparency International та посідає друге місце в рейтингу за версією українського Forbes серед кращих міст для ведення бізнесу.

Детальніше з цією та іншою інформацією щодо економічних та інвестиційних показників міста можна ознайомитись завантаживши «інвестиційний профіль»:

Бізнес профіль PDF-документ, 0 МБайт

Про інвестиційну політику міста

Серед найважливіших завдань, які стоять сьогодні перед Вінницькою міською територіальною громадою, є суттєве нарощення інвестицій в економіку міста, активізація інвестиційної діяльності, збільшення надходжень інвестицій в економічний та соціальний розвиток міської економіки та підвищення її конкурентоспроможності, забезпечення сталого розвитку територіальної громади. Слід відзначити, що міська рада та виконавчі органи докладають чимало зусиль для підвищення інвестиційної привабливості міста. Міжнародна антикорупційна організація Transparency International Ukraine опублікувала оновлені результати дослідження щодо прозорості інвестиційного сектору міст України.

Вінниця за оцінкою 2020 року посіла третє місце в рейтингу прозорості інвестиційного сектору України!

Головною метою дослідження є підвищення рівня антикорупційної практики та прозорості на рівні міста в інвестиційній сфері. Сталий розвиток міст є одним із ключових інструментів стрімкого економічного розвитку держави. А без прозорості та високої спроможності міст в сфері інвестицій, розвиток підприємства у громадах неможливий.

Сучасні економічні умови зумовлюють необхідність пошуку інноваційних підходів до формування інвестиційної політики в місті, що сприятиме оптимізації діючих виробничих систем та активізує розвиток високотехнологічних і наукоємних виробництв.

У 2012-2020 роках здійснювались заходи та підготовлені важливі стратегічні документи, спрямовані на активізацію інвестиційного процесу та підвищення його ефективності, в т.ч., завершені роботи з дешифрування матеріалів аерофотозйомки міста та прилеглих територій міста, завершено коригування Генерального плану, який визначає перспективи розвитку міста.

Запроваджено процедуру регулювання розміру оплати за користування земельними ділянками, які передаються суб'єктам господарювання (інвесторам) для промислових потреб. Крім того, з метою створення дорожньої карти інвестора здійснювався аналіз використання земель промисловості в розрізі промислових зон «браунфілдів», розроблено Методологію та стандарти залучення та супроводу інвесторів у Вінницькій міській територіальній громаді.

Приведено у відповідність до вимог чинного законодавства «Положення про порядок залучення інвесторів до реалізації інвестиційних проектів по об'єктах містобудування різного призначення (в т.ч. незавершених будівництвом)».

Попереду ще багато роботи, наша мета не лише здобути першість, а дійсно бути містом-лідером для інвестування та відповідати світовим стандартам!

Перелік інвестиційних пропозицій і проектів

Промислова забудова

З метою розвитку промисловості та залучення інвестицій у Вінницю, створено 2 індустріальні парки на території яких (вільна площа до забудови - 34 га) існує можливість здійснення промислової забудови:

Перелік інвестиційних пропозицій і проектів

  • Вінницький індустріальний парк

  • Індустріальний парк "Вінницький кластер холодильного машинобудування"

  • Інвестиційний портал м. Вінниці Invest in Vinnytsia

    Дізнатися більше про можливості та ділянки для промислової забудови в межах Вінниці
  • Перелік інвестиційних пропозицій і проектів

  • Інші інвестиційні пропозиції

    Інформуємо, що у Вінницько-Хутірському старостинському окрузі розміщені 2 вільні земельні ділянки, що можуть бути запропоновані під забудову, а саме:

    • площею 0,9611 га, кадастровий номер 0520681000:02:002:0655, для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти (з правом зміни цільового призначення на «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку»);

    • площею 0,3715 га, кадастровий номер 0520681000:02:002:0654, для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти.

    Більш детальна інформація наведена в анкетах.

    Анкета №1 PDF-документ, 0,38 МБайт
    Анкета №2 PDF-документ, 0,38 МБайт

    В разі зацікавленості просимо звертатись в департамент економіки та інвестицій за тел. (0432) 59 50 46, (0432) 59 51 43, e-mail dei@vmr.gov.ua.

    Рейтинг інвестиційної привабливості Вінницької міської територіальної громади у 2022 році

    Гарна новина – Вінницька міська територіальна громада підтвердила найвищий рейтинг інвестиційної привабливості «uaINV5», про що повідомило рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг». Це важливо для репутації Вінниці як надійного партнера і комфортного міста для ведення бізнесу.

    Також, згідно повідомлення Національного рейтингового агентства ІВІ-Rating Вінницькій міській територіальній громаді підтверджено рейтинг інвестиційної привабливості на рівні invА+, що характеризується високим рівнем інвестиційної привабливості.

    Це - орієнтир для інвесторів та потенційних ділових партнерів, коли йде мова про наміри співпрацювати з муніципалітетом.

    Вінниця відкрита для інвестицій та діалогу з бізнесом. І сьогодні ми продовжуємо роботу щодо залучення інвесторів у місто, в т.ч. шляхом розвитку індустріальних парків.

    Незважаючи на складну економічну ситуацію пов'язану з пандемією коронавірусу COVID-19 наші індустріальні парки залишаються точкою зростання економіки громади та залучають все нових і нових учасників.

    В процесі реалізації інвестиційних проектів наші партнери – компанія «HEAD», ТОВ «Грін Кул», ТОВ «Вінницяенерго» (група компаній KNESS), ТОВ «ТІСІЕС УКРАЇНСЬКІ ІНВЕСТИЦІЇ». А ми, в свою чергу, продовжуємо розбудову інфраструктури Вінницького індустріального парку.

    Реалізація даних проектів значно підвищить промисловий потенціал та суттєво збільшить надходження до бюджету громади.

    Інвестору

    Вінниця – сучасне місто, економіка якого динамічно розвивається. Місто має тривалі промислові традиції, потужну освітню базу, наукові школи, які працюють у сфері інформаційних технологій, інженерії, медицини.

    Вінниця характеризується вигідним географічним розташуванням, що є його однією з ключових конкурентних переваг. За період незалежності економіка міста суттєво трансформувалась: відбувся структурний зсув від галузей машинобудування, електронної та хімічної промисловості в бік харчової промисловості, торгівлі та сфери послуг.

    Протягом останніх років міська влада активно працює над залученням інвестицій та розвитком промислового сектору.

    Утримуємо лідерські позиції у рейтингу прозорості інвестиційного сектору за результатами дослідження міжнародної антикорупційної організації Transparency International.

    Однією з основних інвестиційних переваг міста Вінниці є велика кількість талановитої та освіченої молоді:

    Сучасна транспортна інфраструктура Вінниці, географічне положення та розвинена промисловість формують передумови для створення в місті потужного логістичного хабу. Вінницька область входить у п'ятірку найкращих областей за легкістю ведення бізнесу у рейтингу Regional Doing Business.

    Інформація щодо податкових ставок: Детальніше з інформацію щодо факторів інвестиційної привабливості міста ви можете ознайомитись на офіційному інвестиційному порталі Вінниці - investinvinnytsia.com Інформація про початок проекту «Інвестиційний атлас надрокористувача» Повідомляємо, що Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача, який розроблено з метою запровадження чітких та зрозумілих процедур у надрокористуванні та залучення інвестицій у галузь. Це відкритий перелік об'єктів, доступний онлайн http://www.geo.gov.ua/investicijnij-atlas-nadrokoristuvacha/, котрий системно оновлюється та розподілений за шістьма кошиками згідно виду корисної копалини. Типовий профайл кожного об'єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку.

    Будь-який суб'єкт господарювання може обрати ділянку, або запропонувати свою з метою виставлення її на найближчий електронний аукціон на платформі ProZorro. Продажі.

    Інвестиційний паспорт Вінницької міської територіальної громади

    Вінниця оновила Інвестиційний паспорт громади, який вже вдруге створений фахівцями Вінницької міської ради.

    Інвестиційний паспорт – це необхідний документ для території, яка зацікавлена в залученні інвестицій, як внутрішніх так і закордонних. А наше першочергове завдання полягає в збільшенні обсягів інвестицій в громаді.

    Інвестиційний паспорт містить структуровану інформацію про Вінницьку міську територіальну громаду (ВМТГ): важливі факти, кадровий потенціал та освіту, географічне положення, структуру економіки, інвестиційні фактори, мобільність, SMART- спеціалізацію міста, мале та середнє підприємництво, інновації, міжнародну співпрацю, туризм та дозвілля, перелік інвестиційних проєктів.

    Паспорт може стати джерелом нових рішень для бізнесу. Ми вперше зруйнували стереотип, що ВМТГ є центром агропромислового сектору. У нас дуже великий інтелектуальний потенціал. Наприклад, місто займає 6 місце в Україні за кількістю ІТ-фахівців, 8148 випускників за технічними спеціальностями в рік, 11 ІТ-компаній із ТОП – 50 України працюють у Вінниці. Ми впевнені, що розроблений паспорт стане дієвим інструментом у роботі по залученню інвестицій, а також буде корисним для малого та середнього бізнесу, який зацікавлений в інвестиціях, але не має доступу до джерел фінансування. Саме тому через каталог інвестиційних проєктів вони можуть зацікавити потенційних інвесторів.

    Це не просто ідеї - це конкретні підприємства, які намагаються, наприклад, відкрити виробництво холодильної техніки, розширити нові лінії виробництва, здійснити модернізацію виробничих потужностей і таке інше.

    Зараз департамент економіки і інвестицій міської ради активно працює над реалізацією проєктів індустріальних парків та інноваційно-технологічного парку, так як вони мають найбільш привабливі напрями для інвестування.

    «Інвестиційний паспорт буде цікавий та корисний приватним інвесторам, представникам іноземних компаній, громадянам міста і України» - відзначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

    Тому, запрошуємо Вас ознайомитись з інвестиційним паспортом Вінницької міської територіальної громади, а також до співпраці у реалізації спільних інвестиційних ініціатив.

    Investment Passport.pdf PDF-документ, 11,21 МБайт

    Вінницький індустріальний парк

    Метою створення Вінницького індустріального парку є залучення інвестицій, поліпшення інвестиційного іміджу міста, створення нових робочих місць, забезпечення сприятливих умов для розвитку промислових підприємств та супутніх видів підприємницької діяльності. Парк буде функціонувати на принципах раціонального використання земель, забезпечення рівних і прозорих умов для резидентів парку та партнерських відносин «влада-бізнПріоритетними для залучення інвестицій у Вінницькому індустріальному парку визначені підприємства наступних галузей: Виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів Текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри та інших матеріалів Машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування Виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування Логістика, сервісне обслуговування та інше. Площа Вінницького індустріального парку – 35,7 га

    Адреса: м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, 213 Термін створення – 30 років

    Підприємства-учасники Вінницького індустріального парку отримають наступні преференції та переваги: звільнення від мита (на обладнання та комплектуючі) звільнення від мита (на ввезення майна з метою інвестування) пільги на імпорт з країн-членів СОТ. звільнення від мита (на обладнання на відновлюваних джерелах енергії) пільги на земельний податок мінімальна орендна ставка повна або часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності компенсація витрат на підключення та приєднання до інженерних мереж кошти на безповоротній основі для будівництва суб'єктів суміжної інфраструктури допомога в отриманні дозволів організація навчання учасників ІП (за рахунок ініціатора створення та керуючої компанії) угода про вільну торгівлю з Канадою та ЄС Для отримання більш детальної інформації щодо діяльності Вінницького індустріального парку звертайтесь до керуючої компанії КП «Вінницький муніципальний центр інновацій»:

    Адреса: Україна, м. Вінниця, вул. Соборна, 36. Телефон: +38 (0432) 32-88-00, 59-51-43. Пошта: VinnytsiaMCI@gmail.com https://vmci.vn.ua/ Дізнайтесь більше у буклеті "Індустріальні парки Вінниці"

    Індустріальний парк «Вінницький кластер холодильного машинобудування» (ВКХМ)

    Мета створення індустріального парку - залучення інвестицій, поліпшення інвестиційного іміджу міста, створення нових робочих місць, забезпечення сприятливих умов для розвитку промислових підприємств та супутніх видів підприємницької діяльності.

    Визначення на території міста окремої промислової ділянки – так званого «грінфілду» – дасть нам змогу концентрувати промислове виробництво на обмежених площах за межами житлових та рекреаційних територій, що позитивним чином позначиться і на екологічній складовій життя вінничан.Парк буде функціонувати на принципах раціонального використання земель, забезпечення рівних і прозорих умов для резидентів парку та партнерських відносин «влада-бізнес».

    Ініціаторами створення індустріального парку є:

    • Вінницька міська рада – в частині земельної ділянки загальною площею – 8,4176 га;

    • ПрАТ «Українська пивна компанія» (UBC Group) – в частині земельної ділянки загальною площею – 10,85 га.

    Загальна площа індустріального парку 19,2676 га, він розташований за адресою м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, 213. Термін, на який створений індустріальний парк складає 30 років. Привабливими ознаками, що спонукатимуть інвесторів до розміщення власних виробництв на території Парку є преференції у вигляді податкових, митних та інших пільг. В липні 2018 року проведено відкритий конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку, переможцем, якого обрано товариство з обмеженою відповідальністю «Промислово-інвестиційна компанія». 27 серпня 2018 року підписано договір між ТОВ «Промислово-інвестиційна компанія» та ТОВ «Грін Кул» про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку «Вінницький кластер холодильного машинобудування». Завод з виробництва холодильного обладнання «Грін Кул» - перше підприємство, яке запрацює на території індустріального парку.

    Підприємство введено в експлуатацію на початку вересня 2018 року. Наразі, вже створено 600 робочих місць. Для отримання більш детальної інформації щодо діяльності індустріального парку «Вінницький кластер холодильного машинобудування» звертайтесь до керуючої компанії ТОВ «Промислово-інвестиційна компанія»: Адреса: Україна, 21034, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, 213. Телефон: +38 (057) 700-90-31

    Пошта: a.kobilko@beer-co.com

    або Вінницька міська рада Департамент економіки і інвестицій. Адреса: Україна, 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 59. Телефон: +38 (0432) 59-50-46, 59-51-43. Пошта: dei@vmr.gov.ua

    Послуги

    Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг у сфері будівництва,що надаються Вінницькою міською радою та її виконавчими органами

    Департамент економіки і інвестицій

    Контакти:
    (0432) 59-50-46
    dei@vmr.gov.ua