Вінниця стане першою громадою, де надаватимуть соціальну послугу супроводу дітей під час інклюзивного навчання

02 листопада 2021, 09:07

Вінниця стане першою громадою, де почнуть надавати соціальну послугу супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Це можливість покращити якість інклюзії у школах територіальної громади та допомогти дітям, яким потрібна така підтримка.

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради подав заявку на участь у проєкті «Розвиток соціальних послуг». Громади, які візьмуть участь у цьому проєкті, отримають фінансування на запровадження соціальних послуг. Однією з умов участі є фінансування соціальної послуги з бюджету територіальної громади не менше 20% від запитуваного обсягу. На черговій сесії Вінницької міської ради депутати підтримали рішення щодо надання соціальної послуги під час інклюзивного навчання.

«Соціальна послуга передбачає надання підтримки та допомоги в пересуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі на території закладу освіти. Цей проєкт потрібний нашій громаді. Він має отримати підтримку і на державному рівні. Особливо, що стосується фінансового забезпечення», - зазначила директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.

Спеціальне навчання пройшли 9 людей (в тому числі і батьки дітей, які потребують супроводу). Вже у листопаді вони будуть супроводжувати 9 дітей, які навчаються у 33-ій школі, де організовані інклюзивні класи. Підготовкою займалась ГО «УСІ», яка долучилася до реалізації проєкту.

Станом на 1 вересня 2021 року на території Вінницької міської територіальної громади серед 228 дітей, які навчаються в інклюзивних класах, 47 дітей потребують супроводу під час навчання.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини