Вінниця долучилася до міжнародного проєкту «Діалоги для міських змін (D4UC)»

08 лютого 2022, 15:56

Вінницька міська територіальна громада бере участь у міжнародному проєкті «Діалоги для міських змін (D4UC)» – українсько-німецькій мережі міст. Фахівці Інституту розвитку міст спільно з колегами з Агенції просторового розвитку та департаменту економіки і інвестицій міської ради поділяться досвідом з іншими країнами та розкажуть партнерам про проєкти «Вінницька миля» та «Вулиця Грушевського – спільний простір». Адже саме ці проєкти є прикладами можливих трансформацій суспільних просторів відповідно до сучасних потреб міста та його мешканців, де враховані інтегровані підходи міського розвитку.

Федеральне міністерство житла, міського розвитку та будівництва Німеччини (BMWSB) у рамках національної політики міського розвитку здійснює двостороннє урядове співробітництво. Така співпраця заснована з відповідними міністерствами в Україні, США та Південній Африці. З 2013 року створили декілька міжнародних мереж для обміну досвідом та спільного навчання. Цьогоріч розпочинають діяльність три нові мережі міст. Вони розглядатимуть виклики та працюватимуть над інноваційними рішеннями у сфері інтегрованого міського розвитку, беручи за основу міські проєкти.

«Суть проєкту - це обмін досвідом між німецькими та українськими містами щодо реалізації трансформацій суспільних просторів. Спілкування відбуватиметься онлайн та офлайн. Основна тема зустрічей - інтегрований розвиток міст на базі оновленої Лейпцизької Хартії місцевого самоврядування. Тобто наші проєкти розглядатимуться крізь призму принципів і засад інтегрованого розвитку, закріпленого у цій Хартії», - каже заступник директора КП «Інститут розвитку міст» Назар Коваленко.

Перша онлайн-зустріч учасників проєкту відбулась третього лютого. На ній обговорили дорожню карту заходів на 2022-2023 роки. У березні буде онлайн-знайомство з німецькими містами-партнерами (Лейпциг, Мангайм, Фрайбург і Боттроп). Обговорення проєктів офлайн пройде наприкінці березня у Львові.

«Важливим компонентом у роботі Інституту розвитку міст є вивчення міжнародного досвіду та доопрацювання стратегічних для Вінницької громади проєктів у співпраці із закордонними консультантами та експертами. Особливо це стосується просторових рішень, адже там треба врахувати безпекові та екологічні питання, зручність для усіх користувачів, привабливість території та довгострокове використання. Щиро радіємо, що маємо нагоду бути в мережі «Діалоги для міських змін (D4uC)» та представити і удосконалити проєкт «Вінницька миля», - зазначила директорка КП «Інститут розвитку міст» Валентина Ткачук.

Окрім Вінниці, участь у проєкті «Діалоги для міських змін (D4UC)» беруть Чернівці, Львів та Київ. Співпраця реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) за дорученням BMWSB.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Туризм

Ласкаво просимо до Вінниці! Міста, яке вміє дивувати та надихати на нові ідеї!

Інтеркультурна Вінниця

Вінниця - учасник Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста». Розвиваємо модель міста, що сприяє міжкультурній інтеграції в різних міських спільнотах.

Стратегія 3.0

Стратегія розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030