Відбулось чергове засідання Ради родин полеглих Захисників та Захисниць України. Які питання обговорили?

30 вересня 2024, 20:58

Сьогодні, 30 вересня, відбулося чергове засідання Ради родин загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України при Вінницькому міському голові. Серед присутніх – голова Ради Вікторія Колмикова, заступниця голови Ради Марина Багулова, члени Ради Зоя Кузьмено, Раїса Кравець та Алла Кондратюк, а також заступниця міського голови Галина Якубович та представники профільних департаментів та комунальних підприємств міської ради.
Відбулось чергове засідання Ради родин полеглих Захисників та Захисниць України. Які питання обговорили?
Відбулось чергове засідання Ради родин полеглих Захисників та Захисниць України

На порядок денний було винесено 11 питань. Розпочали із ознайомлення зі станом реалізації ініціативи щодо встановлення біля Алеї Слави на Сабарівському кладовищі шатра для прощання з загиблими Захисниками та Захисницями України. Перший заступник директора департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, головний архітектор міста Євгеній Совінський продемонстрував присутнім на обговорення приклад, який вигляд може мати така конструкція. Також представили рішення щодо системи військових поховань, тобто на Алеї Слави планують розділити квартали між родинними та військовими похованнями.

«Що стосується військових поховань: ми обговорили, що має бути чітка сітка (рівні ряди) та єдиний архетип надмогильної споруди (пам’ятника). У цій процедурі ми плануємо провести загальне міське опитування, в якому зможуть взяти участь усі охочі, зокрема родини полеглих оборонців. Воно триватиме близько місяця на сайті міської ради. Після цього ми плануємо скласти технічне завдання на проєктування цього архетипу – тобто серії, як мають виглядати надмогильні споруди», – сказав Євген Совінський.

Директор департаменту комунального господарства та благоустрою Юрій Семенюк доповідав із кількох питань, зокрема ознайомив присутніх зі станом реалізації ініціативи щодо додаткового облаштування кожного кварталу Алеї Слави Сабарівського кладовища. Обговорили також питання, які стосуються Меморіалу пам’яті на площі Шевченка – встановлення тумб-кашпо для живих квітів та налаштування електронного обладнання.

Члени Ради родин полеглих оборонців також звернулися до директора департаменту охорони здоров'я міської ради та представника Головного управління поліції у Вінницькій області із проханням, аби під час кожної похоронної процесії були присутні медик, а також автівка патрульної поліції – як попереду колони, яка супроводжує Героя «на щиті», так і позаду.

Під час засідання Ради обговорили також пропозиції, які надіслали члени родин полеглих оборонців на електронну форму, яку створили представники консультативно-дорадчого органу. Йшлося, зокрема, про гідне вшанування пам’яті полеглих Героїв у закладах освіти, а також створення навігаційних систем на кладовищах громади, де поховані загиблі воїни. За словами головного архітектора міста Євгена Совінського, вже є напрацювання, який вигляд матимуть ці навігаційні таблички, аби всі охочі могли швидко знайти місце поховання того чи іншого Героя.

Одним із питань, які підняли родини загиблих, стосувалось вдосконалення пам’ятних знаків, що будуть розміщені на території ліцеїв та гімназій і покликані вшанувати пам’ять тих учнів, які стали на захист своєї Батьківщини та загинули. Перші три пам’ятні знаки будуть відкриті вже 1 жовтня. Згодом такі конструкції з’являтимуться в інших навчальних закладах. Домовились доповнити напис на них. Як він виглядатиме, рідні загиблих вирішать спільно із членами конкурсного журі, яке опрацьовувало всі конкурсні пропозиції архітектурного конкурсу.

Обговорили також питання соціальної підтримки родин загиблих. Директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова також доповіла про здійснення компенсації частини вартості придбання та встановлення додаткового джерела безперебійного живлення в розмірі 50 % вартості (не більше 40 тис. грн) окремим категоріям громадян, які перебувають на обліку в департаменті соціальної політики міської ради, в тому числі членам родин загиблих (померлих) та безвісти зниклих оборонців.

По завершенню засідання голова Ради Вікторія Колмикова розповіла: «Такий орган як Рада родин – є першопроходець. Тому тільки напрацьовується механізм роботи Ради шляхом запиту до потреб родин і пошуком алгоритму дій роботи Ради. Рада родин полеглих оборонців у Вінниці була створена цьогоріч у липні. З того часу ми провели вже низку консультацій, а також два повноцінні засідання. Такий консультативно-дорадчий орган обов’язково стане дієвим механізмом для вирішення тих болючих питань, які хвилюють родини наших полеглих оборонців. Головне, аби було бажання у кожного та кожної, хто бере участь у цій роботі, конструктивно та послідовно працювати задля результату».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси
Головне зображення сервісу Укриття Вінниці та інші приміщення тимчасового перебування

Укриття Вінниці та інші приміщення тимчасового перебування

Інформація про розміщення укриттів та приміщень для тимчасового перебування населення

Головне зображення сервісу Корисне під час війни

Корисне під час війни

Важлива інформація для мешканців громади на час війни

Внутрішньо переміщеним особам

Уся інформація для громадян, евакуйованих з територій України, де здійснюються бойові дії