У Вінниці відкрили Агрохаб на базі Вінницького національного аграрного університету

20 грудня 2021, 17:35

20 грудня у Вінницькій міській територіальній громаді відбулося відкриття Агрохабу на базі Вінницького національного аграрного університету. Агрохаб – це одна з ініціатив в рамках спільного Проєкту, який реалізується Вінницею у співпраці із містом Діжон та Міністерством закордонних справ Франції. Проєкт передбачає університетські обміни, наукове співробітництво, впровадження освітніх програм з підготовки спеціалістів з аграрного i агропромислового напрямків за участю університету AgroSUP Dijon. На відкритті Агрохабу побував Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Реалізація Проєкту децентралізованого співробітництва між містами Вінниця та Діжон, Вінницькою областю та регіоном Бургундія Франш-Конте здійснюється з січня 2019 року. У 2020 році заявка пройшла відбір за програмою МЗС Франції. Цей проєкт передбачає роботу у чотирьох напрямках. Зокрема, відкриття Агрохабу на базі Вінницького національного аграрного університету.

Сьогодні, 20 грудня, Вінницький агрохаб офіційно розпочав свою діяльність. На його урочисте відкриття запросили керівників міста та області, представників французької сторони, працівників науково-освітніх та дослідницьких закладів, а також представників бізнесу.

Спочатку гості ознайомилася з матеріально-технічною базою Агрохабу, після чого обговорили подальші кроки реалізації ініціативи.

Міський голова Сергій Моргунов подякував учасникам проєкту за співпрацю.

«Якщо згадати січень 2019 року, тоді ми говорили тільки про концепцію створення Агрохабу, а вже є результат. Я впевнений в тому, що без спільної участі наших французьких партнерів, без команди Вінницького національного аграрного університету, без команди Вінницької міської ради, обласної ради, облдержадміністрації ми б не мали цього. І сьогодні не обговорювали б в Агрохабі наші подальші кроки, - каже міський голова Сергій Моргунов. - Окремо хочу подякувати за підтримку цих ідей і плідну співпрацю Надзвичайному і Повноважному Послу Франції в Україні Етьєну де Понсену, Президенту агрокластеру VITAGORA П'єру Гезу та Президенту Компанії BETEN Жану Рошу. Дуже важливо, щоб цей проєкт мав подальший розвиток, зокрема в інноваціях і в співпраці з французькою та українською сторонами».

Онлайн до заходу долучився Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Посол Етьєн де Понсен.

«Дуже радий бути на зв’язку з містом Вінницею, яке я відвідав у вересні. У мене найкращі спогади про ваше місто. Тоді я зміг побувати в приміщенні, де готувалося відкриття Агрохабу. Під час свого візиту на Вінниччину я був вражений мотивацією і старанністю, яку докладають міська і обласна влада для економічного розвитку регіону. Ми сподіваємося, що завдяки роботі Агрохабу вдасться у Вінницькій області сконцентрувати весь досвід провідних наукових розробок. Сподіваюсь, що найближчим часом я зможу відвідати ваш Агрохаб», - сказав Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Посол Етьєн де Понсен.

Створили Агрохаб у будівлі на Пирогова, 3. Загальна кошторисна вартість проєкту становить 7,5 млн грн. Вінницька громада зробила свій внесок в облаштування приміщення Агрохабу. На це з бюджету ВМТГ виділили 1,5 млн грн - зокрема, на ремонт лабораторій, конференц-залів, залів засідань та аудиторій, придбання обладнання, меблів тощо. Решту - профінансував Вінницький національний аграрний університет.

«Створення такого Агрохабу на Вінниччині - це надзвичайно важливо, адже ми є аграрним регіоном. Нам потрібно розвивати аграрну галузь в унісон з наукою. Впевнений, що така співпраця пришвидшить і якісно наповнить змістом наші проєкти та рухатиме вперед аграрну галузь області», - зазначив голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий.

Мета Вінницького агрохабу - об'єднати науковий потенціал університету, аграрних підприємств області та місцевих органів влади, впроваджувати освітні програми підготовки спеціалістів з аграрного i агропромислового напрямків за участі Університету Agrosup Діжон. Така робота дасть можливість працювати над науковими дослідженнями, які забезпечать сталий розвиток аграрного сектору та зменшать негативний вплив на навколишнє природне середовище.

«Місцева влада стала ініціатором створення у Вінниці такого Агрохабу. Я впевнений, що ми матимемо позитивні результати спільної діяльності із французьким університетом та агробізнесом України. Така співпраця влади і науки – це велика запорука успіху», - сказав Президент Вінницького національного аграрного університету Григорій Калетнік.

Наприкінці заходу відбулося підписання тристоронньої Угоди про співпрацю між Вінницькою міською радою, Вінницьким національним аграрним університетом та агропромисловим кластером «AgroVin».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Інвестиційна політика

Інформація про інвестиційну політику міста