У Вінниці відбулося засідання Ради підприємців щодо впровадження у місті Європейського зеленого курсу

08 грудня 2021, 15:36

Сьогодні, 8 грудня, в онлайн-форматі відбулося засідання Ради підприємців при міському голові. До зустрічі долучилися представники влади, бізнесу та закладів освіти. Вони ознайомилися з основними цілями, завданнями та напрямками Європейського зеленого курсу.

Європейський зелений курс (ЄЗК) - це масштабна програма стратегічних рішень та дій ЄС, що має на меті досягнення сталого та ефективного розвитку на всіх рівнях економіки й суспільства, а також перетворення Європи на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року.

До засідання Ради підприємців долучилися п’ять університетів Вінниці. Також компанії, які успішно впроваджують у своїх бізнесах зелені технології, дбають про екологію. Їм заступник міського голови Андрій Очеретний розповів про плани Вінницької громади щодо впровадження у місті Європейського зеленого курсу.

«Варто зазначити, що Вінниця має великі досягнення у зеленому розвитку. Це міська мобільність, сталий розвиток, велоінфраструктура, просторовий розвиток, енергоефективність та енергетичний розвиток. Втім, нам є куди рухатися. Ми хочемо розуміти, які інструменти для свого розвитку використовує Європейський союз та які практики ми можемо впровадити у нашій громаді», - зазначив заступник міського голови Андрій Очеретний.

Також заступник міського голови додав, що цього року представники виконавчих органів Вінницької міської ради та комунальних підприємств пройшли онлайн-навчання «Європейський зелений курс та українське місто». Вони отримали рекомендації щодо заходів, які спрямовані на приєднання Вінницької громади до принципів та засад Європейського зеленого курсу. Це є одним з пріоритетів Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року.

«Міська рада вирішила задекларувати приєднання нашої громади до принципів та засад ЄЗК. Маємо намір затвердити Дорожню карту заходів виконавчих органів міської ради для імплементації принципів та підходів ЄЗК на рівні вінницької громади. Наша громада єдина в Україні, яка матиме такий документ. Ми продовжуємо шлях до того, щоб у 2030 Вінниця стала повністю екологічним і зеленим містом», - додав заступник міського голови Андрій Очеретний.

Під час онлайн-зустрічі представники бізнесу, муніципалітету та освітяни обговорили основні завдання та напрямки змін у сфері промислової політики, зеленого сільського господарства та енергоефективності відповідно до Європейського зеленого курсу. Експертка зі зміни клімату та зеленої соціальної трансформації ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» Світлана Романко розповіла про проведену роботу з Вінницькою міською радою в адаптації Європейського зеленого курсу для громади.

«Завдяки згуртованій роботі влади, громади та бізнесу, ваше місто рухається вперед. Вінниця впроваджує складні, амбітні і потужні проєкти. У вас є чим пишатися. Завдяки впровадженню зеленого курсу у своїй громаді, ви створюєте нові можливості для розвитку бізнесу та привабливості інвесторів. Вінниця має всі шанси долучитися до Європейського зеленого курсу і цим самим поліпшити екологію громади» - розповіла експертка зі зміни клімату та зеленої соціальної трансформації ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» Світлана Романко.

Також експертка наголосила, що малий та середній бізнес має стати драйвером зеленої трансформації. У місті потрібно впроваджувати стратегію продовольчої безпеки на основі стратегії ЄС «Від ферми до виделки». Розробити спеціальні плани для популяризації здорового способу життя, підготувати програми підтримки міського фермерства та городництва, підтримувати місцевих виробників. Також потрібно працювати над популяризацією споживання органічної продукції: закупляти екологічно безпечні продукти харчування в школи, садочки та лікарні.

Крім того, експертка зауважила, що наразі у Євросоюзі активно розширюють зелені робочі місця. «У навчальних закладах Вінниці потрібно впроваджувати новітні освітні програми та напрямки у сферах, що сприяють зеленій трансформації. Почати готувати спеціалістів за зеленими напрямками: сталий розвиток, урбаністика, міське планування, розвиток сільської місцевості, екологічна економіка, виробництво та маркетинг екологічної продукції», - каже експертка зі зміни клімату та зеленої соціальної трансформації ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» Світлана Романко.

Представники вінницьких університетів підтримали таку ініціативу. Запевнили, що працюватимуть над цим питанням у своїх закладах.

Наприкінці заходу досвідом впровадження зелених підходів у бізнесі поділився Іван Векірчик - співзасновник компанії KNESS, яка втілює проєкти відновлюваної і традиційної енергетики.

Організатори онлайн-зустрічі – КП «Інститут розвитку міст» спільно з департаментом економіки і інвестицій Вінницької міської ради.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Інвестиційна політика

Інформація про інвестиційну політику міста