У Вінниці відбулася акція «Молодь Вінниці – за життя без СНІДу»

01 грудня 2021, 14:57

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У Вінниці цього дня провели акцію «Молодь Вінниці – за життя без СНІДу». На площі Європейській організатори роздавали вінничанам інформаційні листівки та розповідали про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі вірусу та лікування. Також охочі можуть безкоштовно пройти тестування на ВІЛ та вірусні гепатити.

Мета заходу – привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Зокрема, розповісти людям про ймовірні шляхи інфікування та лікування хвороби.

Організатори акції - Вінницький міський центр соціальних служб, ГО «МАА - Вінниця», ГО «Полум’я надії» та КНП ВОР «Клінічний Центр інфекційних хвороб».

«Ми інформуємо вінничан про таку соціальну проблему, розповідаємо, де можна пройти тестування. З інфекційними захворюваннями жартувати не варто. Важливо вчасно виявити хворобу і якомога швидше розпочати її лікування», - розповів заступник директора Вінницького міського центру соціальних служб Євген Козлов.

Також на площі Європейській працює мобільна амбулаторія, де кожен може безкоштовно пройти експрес-тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Результати можна отримати за 10 хвилин.

«Щороку в центрі міста ми безкоштовно тестуємо вінничан на ВІЛ, гепатити В та С. Сьогодні плануємо обстежити більше сотні вінничан», - зазначила лікар-епідеміолог КНП ВОР «Клінічний Центр інфекційних хвороб» Інна Дидь.

Мобільна лабораторія на площі Європейській працюватиме до 17:00.

Довідка:

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається 1 грудня з 1988 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. Цей День встановлений з метою підвищення обізнаності суспільства про епідемію СНІДу.

Від початку року у Вінницькій області офіційно зареєстрували 164 ВІЛ-інфікованих людини. Вперше діагноз СНІД встановили 90 особам. Від початку епідемії ВІЛ на Вінниччині виявили 6 290 ВІЛ-інфікованих.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Вакцинація від грипу

Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби.

Планова імунопрофілактика

Інформація щодо планової імунізації населення з метою профілактики

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії