У Вінниці проходить форум для людей поважного віку «Золоті роки»

01 жовтня 2021, 16:03

1-2 жовтня до Міжнародного дня людей поважного віку у Вінниці відбувається форум «Золоті роки». У його рамках вінничанам надають фахові консультації щодо пенсійного забезпечення, соціального захисту, юридичних питань тощо. Також усі охочі можуть долучитись до круглого столу «Серце забуте зігріємо добром». Спробувати свої сили у майстер-класі з пісочної анімації, навчитись надавати першу допомогу та відвідати «Золоту вечірку». А завтра на людей поважного віку чекає перегляд кінофільму «Мої думки тихі».

Форум людей поважного віку «Золоті роки» започаткувала у цьому році Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна,73). Вінничан привітала директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова. «Передаю від міського голови Сергія Моргунова слова вдячності людям поважного віку, за ваш досвід, мужність, виваженість. Бажаю здоров'я, активності, уваги та поваги від близьких та рідних, – зазначила Валентина Войткова. – Дуже добре, коли люди протягом всього свого життя відчувають себе комфортно та впевнено, особливо у поважному віці. Приємно, що наше місто вже всьоме стало найкомфортнішим в Україні».

Міський голова Сергій Моргунов привітав вінничан «поважного віку» на своїй сторінці у фейсбуці. «Здобути нову освіту, розпочати бізнес або зайнятись творчістю – і все це у «срібному віці». Такі приклади надихають інших. Важливо, щоб у Вінниці ставало більше можливостей для людей поважного віку. Це потребує зміни філософії не тільки на рівні нашої громади, а і всієї держави. Наші муніципальні програми для вінничан 60+ будуть розширюватись. Діяльність Терцентру, «Університети ІІІ віку», Рада поважних – лише окремі кроки. Коли до міського життя і розвитку громади долучаються усі покоління – це запорука успіху», – каже Сергій Моргунов.

У цьому році у Вінниці була прийнята Програма «Громада відкритих можливостей для людей похилого віку Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки» https://cutt.ly/1EAOcQ9. Вона передбачає проведення різноманітних навчань, залучення до активної участі у процесах розвитку громади та ухвалення рішень людей «срібного віку».

«Дуже важливо, щоб люди не почувались обділеними увагою, щоб могли реалізовуватись у громаді, ділитись своїми вміннями, ініціювати різні ідеї та втілювати їх у життя. У рамках Програми «Громада відкритих можливостей для людей похилого віку Вінницької МТГ» у місті вже створили Раду Поважних при міському голові https://cutt.ly/KEAO1io. Ми – одне з перших міст, яке створило таку структуру. Представники цієї Ради надаватимуть пропозиції щодо соціального розвитку нашої громади», – каже Валентина Войткова.

Кілька тижнів тому у Вінниці презентували соціальний паспорт «Картка життя» https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=8504 . У цьому документі для людей поважного віку знаходитиметься інформація про вік людини, контакти родичів або соціального працівника, відомості про алергічні реакції, прийом медикаментів для оперативного надання інформації відповідним екстреним службам. Такий паспорт допоможе одиноким людям у випадках, коли виникне загроза їхньому життю та здоров'ю.

«Відчувалася і відчувається велика підтримка під час коронавірусу, коли з бюджету територіальної громади надавалася муніципальна доплата в рамках програми «Вінничани важливі». Тоді, щоб літні люди не виходили з дому і не наражали себе на небезпеку, їм привозили продуктові набори. Загалом було передано 15 тисяч таких наборів», – каже Валентина Войткова.

Вінничани літнього віку можуть активно проводити своє дозвілля у Територіальному центрі соціального обслуговування. «Тут діє багато різних гуртків і вони користуються популярністю у відвідувачів. Люди поважного віку їздять на велосипедах, займаються скандинавською ходою, нещодавно відбувся конкурс «Пані 60 +», - зазначила Валентина Войткова.

Форум «Золоті роки» продовжується, його програма досить насичена. По обіді розпочався круглий стіл «Серце забуте зігріємо добром», де зустрінуться представники органів влади та місцевого самоврядування, лікарі-практики, працівники соціальної сфери, громадські діячі, які обговорять актуальні соціальні та медичні питання. О 16.00 запрацює творча майстерня з майстер-класами.

О 17.00 за адресою: вул. Соборна,70 (перший поверх), відбудеться «Золота вечірка», де можна буде послухати музичні твори у виконанні дуету «Інтонація» та учасників художньої самодіяльності Територіального центру соціального обслуговування Вінниці. А 2 жовтня у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» охочі зможуть переглянути кінофільм «Мої думки тихі».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини