У Вінниці безкоштовно навчатимуть ІТ багатодітних батьків, молодь з інвалідністю

18 січня 2022, 10:07

Вінниця має офіційний статус ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». Для таких громад Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та IT-компанія EPAM запускають набір на навчальну програму у сфері ІТ. Опанувати сучасну та затребувану професію інженера з автоматизованого тестування зможуть молоді люди з інвалідністю, ті, хто доглядає за дітьми з інвалідністю; одинокі матері або батьки; батьки багатодітних сімей. Охочим пройти навчання у сфері ІТ та більше дізнатись про курс, необхідно до 23:59 24 січня зареєструватися на ознайомчий вебінар за посиланням https://bit.ly/registaer_QA . Під час вебінару організатори навчання розкажуть про професію інженера з автоматизованого тестування, процес відбору і навчання, та дадуть відповіді на запитання учасників.

Зареєстровані учасники вебінару отримають посилання на реєстрацію, яка включає заповнення анкети та відбіркові тести, які необхідно пройти до 23:59 30 січня 2022 року. Кандидати, які успішно здадуть відбіркові тести, будуть запрошені на онлайн-співбесіду. Навчання відбуватиметься поетапно протягом 6 місяців. Його можна буде поєднувати з роботою або навчанням, адже заняття проходитимуть онлайн у вечірній час. Більше інформації про програму за посиланням: https://www.unicef.org/ukraine/press-releases/unicef-and-epam-invite-vulnerable-people-learn-promising-it-profession Для студентів, які успішно закінчать навчальну програму, можлива подальша співпраця з ЕРАМ.

Директор Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська розповіла, що подібні навчання є дуже корисними. «Зараз професії у сфері ІТ є дуже затребуваними на ринку праці та дають можливість отримувати гідну оплату праці. А також – працювати віддалено, що дуже важливо, наприклад, для батьків, які доглядають за дітьми з інвалідністю, адже вони не можуть надовго відлучатись з дому».

Згідно з дослідженнями ЮНІСЕФ, існує невідповідність навичок, отриманих під час навчання та тими, які потрібні роботодавцям. «Невідповідність навичок є серйозним викликом для працевлаштування в світі, який постійно змінюється: розрив між навичками людей та потребами ринку праці стає все більшим. Особливо це відчувають на собі вразливі категорії населення, які часто мають обмежений доступ до якісної освіти та можливостей для розвитку. Завдяки співпраці з EPAM ми вже вдруге запускаємо навчальну програму, яка розширює можливості для вразливих категорій людей, зокрема в опануванні затребуваних навичок у сфері ІТ. Після завершення програми для учасників програми відкриваються нові можливості працевлаштування. Це ще один крок до зменшення нерівності і створення нових можливостей для тих, хто цього потребує», – підкреслив керівник відділу соціальної політики в ЮНІСЕФ Україна Юсуф Бафозода.

Важливим елементом спільної навчальної програми ЕРАМ і ЮНІСЕФ є додаткова менторська підтримка від спеціалістів ЕРАМ, а також додаткові заняття з англійської мови. Для участі у курсі необхідні: висока мотивація, бажання опановувати сучасну ІТ-професію, початковий рівень англійської мови та базові технічні знання.

«ІТ–галузь має гнучкі умови співпраці, динамічно розвивається і щороку зростає приблизно на 20%. Створюючи навчальні програми для вразливих категорій населення, ми даємо можливість вмотивованим людям долучитися до сучасної і цікавої сфери, а також змінити своє життя. Ми гарантуємо насичене навчання, менторську допомогу і можливості для професійного розвитку. Робити освіту та знання доступними для всіх – це один із стратегічних напрямків сталого розвитку ЕРАМ», – зазначила експертка ESG-проєктів в ЕРАМ Україна Азіза Хамідова.

Це вже друга спільна навчальна програма EPAM та ЮНІСЕФ. Перша стартувала у листопаді 2021 року для молоді з інвалідністю. Учасники, які успішно пройшли відбір, зараз навчаються іншій професії – DevOps.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини