У 2021 році Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги 483 рази виїздила на виклики вінничан

10 лютого 2022, 11:15

З 1 липня 2019 року у Вінницькій міській територіальній громаді працює Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Вона функціонує при Вінницькому міському центрі соціальних служб. За минулий рік мобільна бригада 483 рази виїздила на виклики вінничан про домашнє насильство.

Мобільна бригада – це спеціалізована служба підтримки людей, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Основними її завданнями є реагування та надання соціально-психологічної допомоги постраждалим, шляхом кризового та екстреного втручання.

«До складу мобільної бригади входять фахівець із соціальної роботи, психолог та водій. Вони допомагають постраждалим з отриманням тимчасового притулку, надають соціальні послуги. Також у разі потреби - екстрену психологічну допомогу, консультують з питань соціально-побутового і соціально-медичного забезпечення», - каже директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.

Наталя Добровольська додає, що виїзд мобільної бригади здійснюється за попередньо складеним графіком, а також позапланово – у разі отримання повідомлення про виявлення факту вчинення домашнього насильства. Бригада має автомобіль, який придбали за кошти Вінницької громади. Відтак фахівці оперативніше реагують на повідомлення про вчинення домашнього насильства та здійснюють невідкладні виїзди до місця перебування постраждалих осіб. Послуги цієї бригади безкоштовні.

У 2020 році Вінниця взяла участь у проєкті «Міста, вільні від домашнього насильства» від представництва фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

В рамках проєкту в січні 2021 року у Вінниці запрацював Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Міська рада виділила приміщення площею у 109 м2 для функціонування центру та дві квартири для кризових кімнат. Видатки на утримання здійснюються з бюджету Вінницької міської територіальної громади.

«У Денному центрі надають комплексну соціально-психологічну та первинно правову допомогу, а також соціальні послуги постраждалим від домашнього насильства. Тут є спеціально обладнані кімнати, де люди, які постраждали, можуть протягом дня перебувати разом з дітьми. З ними працюють психологи та фахівці із соціальної роботи, юрист. В кімнаті є все необхідне для тимчасового перебування. Якщо є необхідність цілодобового проживання, то у нас є кризові кімнати. Там постраждалі разом з дітьми можуть знаходитись до 20 діб», - зазначив начальник відділу Денного центру Максим Юрченко.

З січня 2021 року від вінничан надійшло 554 повідомлення про вчинення домашнього насильства. Спеціалізованими службами охоплено соціальними послугами 286 сімей, соціальним супроводом – 2 особи та 31 сім’ю. За минулий рік послугами кризової кімнати скористались 14 жінок з дітьми.

Вінничани, у разі потреби, можуть звертатись до Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги за номерами: (0432)67-04-60, 093-900-15-60, 098-900-15-60. Адреса: м. Вінниця, вул. Космонавтів, 30.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини