Сергій Моргунов обговорив з Етьєном де Понсеном напрямки співпраці із Францією

16 вересня 2021, 11:32

Сьогодні, 16 вересня, Вінницький міський голова Сергій Моргунов зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном. Він завітав до міста, аби обговорити напрямки співпраці між Францією та Вінницею.

Знайомство і співпраця Вінниці та французького міста Діжон розпочалася у 2019 році. Тоді, за ініціативи міського голови Сергія Моргунова, делегація з Вінниці відвідала з офіційним візитом французький Діжон. Як результат – були напрацьовані напрямки можливого подальшого співробітництва між обома містами.

«Дякую, що завітали до нашого міста, нам дуже приємно. Нам вдалося налагодити співпрацю з компанією BETEN і маємо тісну співпрацю із її президентом Жаном Рошем. Ми налагоджуємо процес децентралізованого співробітництва між містами у чотирьох напрямах. Перший – це створення і функціонування агрохабу на базі Вінницького національного аграрного університету та французьких інститутів, які входять в кластер «VITAGORA»: а саме - «AGRONOV» і Agrosup. Другий напрям співпраці – це створення агрокластеру за участю промислових компаній та агровиробників Вінниці та Вінницької області. Третій напрямок - водопостачання, водовідведення та реконструкція мереж. Для нас це достатньо серйозний виклик, адже інфраструктура радянських часів потребує серйозної модернізації. Саме завдяки Жан Рошу ми змогли побачити, які принципи та технології застосовують у Франції. Четвертий напрямок – це зрошувальні системи сільськогосподарських угідь для збільшення продуктивності та урожайності. Ми також розуміємо усі глобальні виклики по зміні клімату і для нас важливий досвід французької сторони в цьому напрямку», - зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Надзвичайному і Повноважному Послу Франції в Україні Етьєну де Понсену також розповіли, на яких етапах наразі перебуває впровадження усіх компонентів проєкту. Зокрема, щодо створення інноваційного агрохабу на базі Вінницького національного аграрного університету, на облаштування якого передбачена субвенція з міського бюджету.

«Мені приємно сьогодні бути у Вінниці. Ваші результати співпраці вражають і надихають, і я бачу зацікавленість у продовженні цієї співпраці з Діжоном. Ви задоволені першими результатами співпраці, у вас гарні партнерські зв'язки - і це надихає», - зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

У рамках робочого візиту у Вінниці французький дипломат також зустрінеться з представниками обласної влади, Вінницького національного аграрного університету та Донецького національного університету імені Василя Cтуса.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Інвестиційна політика

Інформація про інвестиційну політику міста