Кредитування, перспективи розвитку та можливості: у Вінниці провели конференцію для експортерів

03 жовтня 2022, 15:19

Фінансування для відновлення, стимулювання та зміцнення економіки в контексті експортної діяльності під час війни - про це говорили на конференції представники експортно-кредитного агентства України та Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України (USAID KEY).

Для експортоорієнтованого бізнесу з Вінниці та області провели конференцію на тему “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку”. Крім вищезазначених тем обговорили й “портфельне страхування передекспортного кредитування”. Його суть полягає у можливості отримати кредит на виконання зовнішньоекономічного договору без застави.

За словами в.о. голови правління Експортно-кредитного агентства Руслана Гашева, така система кредитування користується попитом серед експортерів. За два місяці з часу запуску програми вже профінансували 26 проєктів по Україні.

Як розповів радник ПрАТ “Експертно-кредитне агентство” Руслан Рахов, програма розроблена таким чином, що її можна комбінувати з іншими програмами державної підтримки, як от, наприклад програмою “доступні кредити під 5-7-9%” чи іншими кредитними продуктами банків.

Пільгове кредитування експортерам на виконання експортних контрактів уже надають в “Укргазбанку”, “Ощадбанку” та “Укрексімбанку”.

Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний зазначив, що експортне фінансування надзвичайно важливе в мирний час, особливо ж - під час війни.

“Експорт - це суттєве наповнення нашого валютного резерву. Тож чим більше ми експортуємо, тим краще почувається наша національна валюта. Впродовж восьми місяців ми працюємо над тим, щоб економіка функціонувала і маємо суттєві результати. Зараз Вінниця має 138 релокованих підприємств, вінницькі виробники теж активно продовжують працювати й тримати економічний фронт. Паралельно потрібно розширювати свої можливості та виходити за межі українського ринку. Такі програми неабияк підтримають бізнес”, - зазначив Андрій Очеретний.

Директор “ПромАвтоматика Вінниця” Михайло Ганчук переконаний, що українських виробників повинен знати весь світ. І якщо раніше бізнесу вистачало локального ринку, нинішня ситуація змушує розширювати власні горизонти збуту.

“Кошти нам потрібні і це зараз питання не стільки розвитку, як виживання. В якийсь момент, коли почалася війна, виробництво зупинилося і продукція, яку ми виробляли стала неактуальною на ринку - на неї є попит, але в мирний час. Ми переформатувалися і запустили виробництво тих речей, які потрібні зараз саме нам та нашим військовим. Ми потребуємо коштів для того, щоб купувати комплектуючі - а все йде з-за кордону - тож необхідна валюта. А позаяк валюта постійно росте в ціні, нам потрібно продавати продукцію за кордон. Ми вже працюємо в цьому напрямку і хочемо збільшувати експорт. Тому дуже добре, що є розуміння з боку держави, що бізнесу потрібна така підтримка та допомога в експорті”, - сказав Михайло Ганчук.

ДОВІДКА: ЕКА України (Експортно-кредитне агентство) – це відкрита, клієнтоорієнтована державна компанія, яка допомагає українським експортерам бути конкурентними на світовому ринку. ЕКА працює лише з експортерами товарів та послуг та не підтримує сировинний експорт.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Аграрна політика

Інформація про нові можливості розвитку аграрного бізнесу на території Вінницької міської територіальної громади