Виступи експертів, ярмарок продукції, швидкі бізнес-зустрічі, – у Вінниці проходить перший міжнародний форум соціального підприємництва

03 вересня 2021, 15:38 (Відредаговано 03 вересня 2021, 15:46)

Сьогодні, 3 вересня, у Донецькому національному університеті ім. В. Стуса проходить Міжнародний форум соціального підприємництва. Тут виступають кращі експерти цього напрямку, діє ярмарок продукції вінницьких соціальних підприємств. Також відбуваються швидкі бізнес-зустрічі між авторами ідей та потенційними амбасадорами.

Форум з соціального підприємництва проводиться у Вінницькій міській територіальній громаді для активізації його розвитку. Також для обміну досвідом найкращими практиками муніципальної підтримки малого та середнього підприємництва. Під час заходу його учасники можуть налагодити партнерські взаємини, разом шукати інноваційні бізнес-ідеї для вирішення соціальних викликів.

На початку форуму присутніх привітав заступник міського голови Андрій Очеретний. «Дуже приємно, що саме у Вінниці проходить міжнародний соціальний форум. Соціальне підприємництво вперше в Україні стартувало у Вінниці. І ми сьогодні можемо неформально називатися столицею соціального підприємництва. Рік тому у нашому місті розробили «Програму розвитку соціального підприємництва» спільно з канадським проєктом ПРОМІС та завдяки співпраці з Донецьким національним університетом ім. В. Стуса. У Вінниці соціальне підприємництво стає все більше затребуваним. Нині у місті існує вже більше двадцяти соціальних підприємств. Вони не стоять на місті, а розширюють свої можливості, і чим більше буде соціальних підприємств, тим більше людей з інвалідністю зможуть отримати роботу. Сподіваюсь, що вінницький гарний досвід соціального підприємництва буде розповсюджуватись на всю Україну», – каже Андрій Очеретний.

Сьогодні на форумі зібрались підприємці, освітяни, інвестори – партнери, зацікавлені в реалізації проєктів, – автори ідей для соціально орієнтованих стартапів. На ярмарку продукції серед вінницьких соціальних підприємств було представлене і шкільне підприємство «ECO GRAS» стадницької гімназії https://cutt.ly/UWnsQcQ . «Учні нашої гімназії нещодавно почали вирощувати мікрозелень – мікрогрін. Почали займатись цієї справою влітку, а вже сьогодні на ярмарку пропонуємо свою продукцію», – розповідає кураторка підприємства Катерина Завертана.

Представник підприємства «Системні рішення» Олексій Марцев також взяв участь у ярмарку. «Наше підприємство виготовляє рекламно-сувенірну продукцію та займається пошиттям одягу. Більше половини наших працівників – люди з інвалідністю. Взагалі, вважаю, що подібні форуми та ярмарки дуже важливі, адже підприємці можуть показати людям те, що вони виготовляють», – зазначив Олексій Марцев.

Також у рамках програми йшлось про соціальне підприємництво як ефективний інструмент подолання соціальних викликів, про роль закладів освіти в розвитку цього напрямку. Були представлені кращі муніципальні практики. Презентували кейс з впровадження курсу з соціального підприємництва в закладах освіти. А представників кращих соціальних підприємств Вінниці нагородили грамотами та преміями.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Аграрна політика

Інформація про нові можливості розвитку аграрного бізнесу на території Вінницької міської територіальної громади

Підтримка бізнесу

Висвітлення ділових подій, бізнес-можливостей та стану розвитку підприємництва Вінницької міської територіальної громади.

Регуляторна політика

Інформація про здійснення регуляторної діяльності Вінницької міської територіальної громади