Вінницький фермер отримав кредит від МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» для продовження посівної кампанії

18 травня 2022, 16:10

Не дивлячись на ту низку проблем, з якою зіткнулися аграрії Вінниччини через війну, а це: недостатнє забезпечення коштами та посівним матеріалом, зростання цін на пальне та його дефіцит, неможливість отримати вже проплачені матеріально-технічні ресурси, посівну кампанію зернових та технічних культур успішно завершено. До вирішення зазначених проблем долучалась і Вінницька міська рада.

За даними моніторингу сільськогосподарськими виробниками, що здійснюють свою діяльність на території Вінницької міської територіальної громади, засіяно 6297 га площ відведених під зернові та технічні культури, у тому числі: озимої пшениці - 1730 га, озимого ріпаку - 140 га, озимого ячменю - 115 га, ярої пшениці та ячменю - 55 га, кукурудзи на зерно - 2088 га, сої - 764 га та соняшнику - 1405 га.

Кінець другої та початок третьої декади травня - це та пора, коли аграрії розпочинають висадку овочевих культур, аби запобігти загрозі весняних заморозків. На сільських полях, що увійшли до ВМТГ, вирощуванням овочевих рослин займаються три фермерських господарства, які запланували 31 га ріллі до посадки. Наразі вже посіяно 2 га моркви, висаджено 1 га цибулі та 10 га капусти, що становить 100% до запланованого показника. Також планується посадити 2 га томатів, 1 га перцю, 1 га баклажанів та 14 га картоплі, з яких 10 га за рахунок позикових коштів від МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» (Фонд) за підтримки Вінницької міської ради.

"До Фонду звернувся керівник фермерського господарства, що здійснює свою діяльність на території с. Стадниця щодо надання кредиту (позики) на вирішення фінансово-господарських питань. Отримавши позикові кошти на вигідних умовах із відсотковою ставкою 5% річних терміном до 2-х років та за спрощеною процедурою розгляду документів, фермер мав можливість придбати насіння картоплі, мінеральні добрива, паливно-мастильні матеріали, здійснити відповідний обробіток ґрунту та найближчим часом висадить 10 га картоплі, що в майбутньому покращить його фінансовий результат від здійснення господарської діяльності та задовільнить попит міського населення в даній культурі", - розповідає радник Вінницького міського голови з питань сільського господарства Олександр Закорченний.

Окрім того, фермерські господарства зверталися до банківських установ та взяли участь у державній програмі кредитування аграріїв для забезпечення посівної кампанії. П’ять сільгоспвиробників отримали кредитні кошти на суму понад 20,5 млн грн.

"Один із фермерів звернувся до Фонду підтримки фермерських господарств та візьме участь у конкурсі для отримання фінансової підтримки від держави", - додає Олександр Закорченний.

По завершенні посівної кампанії вінницькі аграрії продовжують доглядати за своїми посівами, аби в майбутньому отримати гарний урожай.

Теми

Департамент економіки і інвестицій

Контакти:
(0432) 59-50-46
dei@vmr.gov.ua

Ще новини за темами «Агропромисловий комплекс»

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Аграрна політика

Інформація про нові можливості розвитку аграрного бізнесу на території Вінницької міської територіальної громади