Вінницькі старшокласники пробують себе у ролі керівників територіальної громади

22 грудня 2021, 11:57 (Відредаговано 22 грудня 2021, 14:32)

Сьогодні, 22 грудня, Вінниця долучилась до відзначення Дня молодіжного місцевого самоврядування. Учнівські лідери з вінницьких шкіл пробують себе у ролі керівників органів місцевого самоврядування Вінницької міської територіальної громади: міського голови, його заступників, секретаря міської ради, директорів департаментів. Школярі впродовж дня знайомитимуться з процесом управління містом у різних сферах зсередини. Разом із міським головою Сергієм Моргуновим робочий день проведе голова громадського об’єднання старшокласників «Лідер» Софія Квят.

У цьому році День молодіжного місцевого самоврядування у Вінницькій МТГ приурочений отриманню Вінницею статусу «Громада, дружня до дітей та молоді» від ЮНІСЕФ. А вперше День молодіжного місцевого самоврядування у Вінницькій міській раді провели у 2019 році. Такі заходи організовують в різних містах світу в рамках глобальної ініціативи ЮНІСЕФ «Дитяча сесія». Це гарна нагода нагадати про права дітей, а також можливість поспілкуватись з дітьми і дослухатись до їхніх пропозицій та побажань.

Сьогодні до муніципалітету завітали шкільні лідери, аби побачити на власні очі щоденну роботу керівництва міської ради та її виконавчих органів. Розпочався робочий день у дітей з відвідування Ситуаційного центру, після чого вони зустрілись з міським головою Сергієм Моргуновим.

«Я впевнений, що сьогодні ви зрозумієте, що являє собою управління містом, – звернувся до молоді Сергій Моргунов. – Тільки завдяки командній консолідованій роботі можливо досягти того, щоб громада розвивалась. Вам пощастило, що ви сьогодні керуватимете містом, яке сім разів поспіль визнане найкомфортнішим в Україні».

Сергій Моргунов представив школярам секретаря міської ради, своїх заступників та розповів про структуру міської ради. Разом із міським головою робочий день проведе голова громадського об’єднання старшокласників «Лідер», заступниця голови Дитячої дорадчої ради, учениця 11-В класу гуманітарної гімназії №1 Софія Квят. У 2019 році Софія стала переможницею конкурсу «Бюджет шкільних проєктів» із власним просвітницьким проєктом, спрямованим на протидію булінгу в учнівському середовищі.

«Я сьогодні маю за честь стати «дублеркою» міського голови. Від імені всіх учнів громади дякую за ті можливості, що є у нас, і, безпосередньо, за змогу провести цей день, працюючи у міській раді.

Впевнена, що такий досвід стане надзвичайно цікавим і продуктивним для кожного з нас. Очікую на плідну та цікаву роботу, нові знання, розуміння того, як працює міська рада зсередини», – каже Софія Квят.

Після знайомства усі шкільні лідери пішли працювати разом зі своїми сьогоднішніми наставниками. Діти зможуть відчути себе керівниками громади, а управлінці отримали можливість почути думки та ідеї дітей, що допоможе їм врахувати потреби школярів у своїй роботі при формуванні різноманітних програм та рішень, які стосуватимуться молоді.

Усі діти пройшли за згодою батьків тестування на антиген, а усі працівники міської ради, які сьогодні працюють з лідерами учнівського самоврядування, - мають повний курс вакцинації від COVID-19 і також пройшли необхідні тестування.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.