Вінницькі старшокласники поділилися враженнями від проведеного Дня молодіжного місцевого самоврядування

23 грудня 2021, 17:01

Сьогодні, 23 грудня, у Вінниці підбили підсумки Дня молодіжного місцевого самоврядування. Вчора учнівські лідери зі шкіл Вінницької міської територіальної громади спробували себе у ролі керівників органів місцевого самоврядування: міського голови, його заступників, секретаря міської ради, директорів департаментів та відділів. Школярі побачили «зсередини» процес управління територіальною громадою у різних сферах діяльності.

Шкільні лідери на власні очі побачили щоденну роботу керівників міської ради та її виконавчих органів.

Разом із міським головою Сергієм Моргуновим робочий день провела голова громадського об'єднання старшокласників «Лідер», учениця 11-В класу гуманітарної гімназії №1 Софія Квят.

«Я мала честь бути «дублеркою» міського голови. І я з впевненістю можу сказати, що це надскладна робота. Я побувала на нагородженні кращих спортсменів міста, на відкритті нового тролейбусного маршруту та нового корпусу лікарні швидкої медичної допомоги. Це було неймовірно цікаво. Я дізналася багато нового і побачила наскільки це відповідальна і водночас цікава робота», - поділилася своїми враженнями Софія Квят.

У ролі заступника міського голови спробував себе Богдан Голумбйовський – президент школи №20.

«Я думав, що бути заступником міського голови – це проста робота. Але коли побачив повноваження й обов’язки заступника, зрозумів, що це неабияк важко. Заступник не просто контролює одну галузь, а й має знати про все, що відбувається в муніципалітеті. Було дуже цікаво. Після Дня молодіжного місцевого самоврядування я замислився над майбутньою професією», - сказав Богдан Голумбйовський.

«Дублеркою» секретаря міської ради була Анна Крижанівська, учениця вінницької школи №16.

«Я вирішила спробувати себе в ролі секретаря міської ради. Чесно кажучи, до цього я нічого не знала про депутатський корпус, як він працює. А Павло Васильович Яблонський провів мені мінілекцію, розповів як працює міська рада та приймаються рішення. Адже ми думаємо, що це легко, але насправді за цим стоїть колосальна та кропітка робота великої команди. Це дуже крутий досвід. В майбутньому я б хотіла працювати у виконавчих органах влади», - каже Анна Крижанівська.

Цьогоріч День молодіжного місцевого самоврядування у Вінницькій громаді приурочили отриманню Вінницею статусу «Громада, дружня до дітей та молоді» від ЮНІСЕФ.

Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко зазначила, що вперше День молодіжного місцевого самоврядування у Вінницькій міській раді провели у 2019 році. Такі заходи організовують в різних містах світу в рамках глобальної ініціативи ЮНІСЕФ «Дитяча сесія».

«Це гарна нагода нагадати про права дітей. Шкільні лідери змогли відчути себе керівниками громади. Дехто з них навіть визначився з майбутньою професією. Ми, дійсно, ще раз підтвердили, що Вінницька громада - дружня до дітей та молоді. Впевнені, що у нас є достойна заміна: творча, відкрита, креативна і готова до змін», - наголосила директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Наприкінці заходу дітям вручили солодкі подарунки від Вінницької міської ради.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.