Вінниця всьоме визнана найкомфортнішим містом України – презентували результати щорічного муніципального дослідження

17 вересня 2021, 12:54

Вінниця всьоме поспіль стала лідером рейтингу найкомфортніших міст для життя в Україні. За результатами щорічного всеукраїнського муніципального опитування Вінниця здобула 3,6 бала у індексі якості обслуговування та послуг. Далі у рейтингу розмістились одразу 5 обласних центрів із індексом у 3,3 бала. Згідно з опитуванням, 74% опитаних вінничан вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку. Схвалюють діяльність міського голови та міської ради – 78% і 75 % мешканців громади. Цьогоріч соціологи також досліджували емоційне сприйняття мешканцями своїх міст. Вінничани назвали рідне місто красивим, доглянутим, сучасним та розквітаючим – індекси за цими критеріями у Вінниці найвищі в Україні.

Сьогодні, 17 вересня, у Києві відбувається конференція з демократичного врядування, яка стартувала із презентації результатів щорічного всеукраїнського муніципального опитування. І сьомий рік поспіль Вінниця зберігає лідерство та є найкомфортнішим містом в державі. У рейтингу обласних центрів та найбільших міст України за якістю життя і десятком інших параметрів (без урахування окупованих регіонів) Вінниця отримала 3,6 бала. Наступними стали п’ять міст, у кожного з яких по 3,3 бала: Луцьк, Івано-Франківськ, Чернігів, Хмельницький, Маріуполь. А Харків та Тернопіль здобули по 3,2 бали.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов, який бере участь у конференції, уже привітав громаду із спільним успіхом. «Вітаю усіх вінничан – відчуваю гордість за рідну Вінницю. Пишаємось тим, що Вінниця залишається незмінним лідером з 2015 року. І це завдяки зусиллям всієї громади. За кожною перемогою – стоять вінничани і їхня кропітка щоденна робота. Ми – сильна команда! А ще – вінничани вважають, що Вінниця – найкрасивіше і найсучасніше місто в країні. І я з цим погоджуюсь! Ми любимо і цінуємо нашу Вінницю, незважаючи на рейтинги. Дякую за віру в місто і внесок кожного!», - написав Сергій Моргунов на своїй сторінці у Фейсбук.

Опитування дуже масштабне і ґрунтовне – різні сфери життя та надання послуг мешканцям порівнюються в розрізі не тільки усіх міст дослідження, але й динаміки по роках. У ньому взяли участь близько 19 тисяч українців. «Дослідження показує, як вони бачать свої міста, якість вулиць, безпеку у місті. Дуже важливо показати, що у містах роблять у плані освіти, місцевої ідентичності, муніципальних бюджетів тощо», - зазначив директор Міжнародного республіканського інституту в Україні Майкл Дракмен.

А в. о. директора Агенції США з міжнародного розвитку Марк Еллінгстад зауважив, що необхідно підтримувати прагнення міст розвиватись, аби створювались динамічні і жваві громади, зосереджені на інтересах людей. «Ми раді підтримати вас у цьому. Ці дослідження показують, що мери і місцеві депутати працюють для добра своїх громад. Ми з гордістю сьогодні наголошуємо на кількох прикладах того, як місцеві виборні урядовці працюють у цій сфері. Наприклад, Вінниця та Маріуполь - вони взяли дані з наших досліджень для свого стратегічного планування», – говорить Марк Еллінгстад.

Вінниця вже традиційно отримала найвищі показники по країні у різних напрямках міської інфраструктури – це тротуари і дороги (зведений індекс – по 3,7 бала), збір сміття (3,9 бала), транспортна інфраструктура (індекс 4 бала) та вуличне освітлення (4,2 бала). Також містяни задоволені екологією – індекс складає 3,5 бала. В гуманітарній сфері у Вінниці найвищі показники в державі в таких сферах, як медицина (із індексом 3,1) дитсадки (3,8), заклади культури (3,7), заклади вищої освіти (індекс 3,8). Випереджає вінницька громада інші міста також в питанні доступу для людей з інвалідністю (індекс складає 3 бала) та у розвитку промисловості (2,9 бала). Загалом 74% опитаних респондентів зазначили, що справи у Вінниці йдуть у правильному напрямку. Діяльність Вінницької міської ради схвалюють 75% містян. А діяльність міського голови позитивно оцінюють 78% жителів громади.

В цьому році вперше в опитуванні застосували критерії емоційного сприйняття міст їхніми мешканцями. Вінниця стала лідером одразу за 5 критеріями. Вінничани вказали, що рідне місто красиве, доглянуте, сучасне, розквітаюче та економічно розвинене. А по двох позиціях Вінниці ділить лідерство з іншими містами – це «радісне місто» (однаковий індекс з Івано-Франківськом) та «екологічне місто» (найвищий індекс у Вінниці та Чернігова).

Директор Асоціації міст України Олександр Слобожан під час презентації результатів 7-го муніципального опитування розповів, що розцінює його як дорожню карту – до чого потрібно рухатись. «Щойно жартував, що на одній карті з послуг є «острівець благополуччя»: Вінницька, Тернопільська і Хмельницька області. І тут проглядається така тенденція: більший рівень задоволеності життям громадян у цих містах одразу корелюється з більшою відкритістю місцевої влади. І саме ці три міста в цьому році стали переможцями міжнародного конкурсу «Відкритий уряд».

Також Олександр Слобожан додав, що це дослідження він сприймає як запрошення до діалогу між центральною та місцевою владою. «У нас в Асоціації міст не прийнято проводити рейтингування, але я завжди з радістю працюю з цим дослідженням. Яке для нас – це показники для роботи і спілкування між муніципалітетами і центральною владою, як головним стейкхолдером у впровадженні реформ».

Для довідки: Щорічне муніципальне опитування уже традиційно проводилось соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI) за підтримки USAID. Це дослідження, яке в Україні проводиться з 2015 року, допомагає відслідковувати задоволеність мешканців якістю різних сфер та послуг у містах і бачити динаміку. Цьогоріч опитування проводилось у 24 містах з 12 травня по 3 червня 2021 року.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Програми міської ради

Програми розвитку Вінницької міської територіальної громади

Доступ до публічної інформації

Забезпечення права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію