Вінниця – перше місто в Україні, яке проходить зовнішню оцінку успішності реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»

11 жовтня 2021, 17:16

Сьогодні, 11 жовтня, у Вінницькій міській раді відбулася зустріч координаційної ради з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» з представниками Українського інституту соціологічних досліджень імені Олександра Яременка. Їх Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) уповноважило здійснити експертну оцінку в громадах. Від висновків фахівців залежатиме, чи отримає Вінницька міська територіальна громада статус «Громади, дружньої до дітей та молоді».

У 2018 році Вінниця стала учасником глобальної ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді». 5 жовтня 2018 року було підписано Меморандум про наміри та взаємодію між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Вінницькою міською радою. 11 грудня 2018 року у м. Києві на Всеукраїнському форумі, організованому ЮНІСЕФ в Україні, Вінниця отримала статус кандидата у громади, дружні до дітей та молоді.

«Нам присвоїли статус кандидата і дали певний час (з 2018 по 2020 рік) для того, щоб ми показали своїми намірами і діями, що ми дійсно та громада, яка може мати такий статус», - зазначила директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.

Три дні експертна група ЮНІСЕФ працюватиме в різних напрямках для того, щоб дійсно впевнитися, що наша громада може підтвердити статус «Громади, дружньої до дітей та молоді». У рамках візиту передбачається робота з вивчення документів, моніторингових звітів, плану дій. Експерти відвідають школи та дитячі садочки громади, поспілкуються з представниками правоохоронних органів, ознайомляться з роботою служби у справах дітей та міського центру соціальних служб. Також експерти спілкуватимуться безпосередньо з дітьми та молоддю, з представниками дитячої дорадчої та молодіжної рад та батьківською громадськістю. Тобто передбачена конструктивна робота у різних напрямках щодо об’єктивності підтвердження статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді».

«Нас уповноважив ЮНІСЕФ провести зовнішню оцінку успішності реалізації ініціативи. Вінницька громада - пілотна. Безумовно, та діяльність, яку ви проводили ці 3 роки дає право на отримання статусу, але за процедурою обов’язково повинна бути оцінка роботи. Оцінювання проводиться для того, щоб побачити, де все успішно вийшло, а де варто ще попрацювати. Я маю надію, що ви отримаєте цей статус, тому що у вас є чим пишатися», - зауважила директорка ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» Тетяна Бондар.

Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко каже, що отримати такий почесний статус – це гордість для нашої громади.

«Це дуже важливий статус. У холі міської ради є сертифікат, який видається лише громадам-кандидатам. Дуже сподіваємося, що після цього моніторингу через певний час там буде висіти інший документ, який вже підтверджуватиме, що Вінницька громада отримала статус територіальної громади, дружньої до дітей та молоді», - наголосила Оксана Яценко.

Довідка: «Громада, дружня до дітей та молоді» - це ініціатива ЮНІСЕФ, спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей. Глобально ініціатива впроваджується з 1996 року. Нині її підтримали понад 3 000 муніципалітетів у 38 країнах на п'яти континентах.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.