Уже три з половиною тисячі вінничан вакцинувались у рамках муніципальної програми «Стоп-грип»

06 грудня 2022, 16:21

Станом на сьогодні за міською програмою «Стоп-грип» уже вакцинувалося 3 500 вінничан, серед яких – 733 дитини. Для жителів Вінницької міської територіальної громади, у рамках ініціативи «Вінничани важливі», ця програма передбачає відшкодування 50% вартості вакцини за рахунок бюджетних коштів. Дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю щеплення проводиться безоплатно.

Отримати вакцину від грипу можуть дорослі та діти віком від 6 місяців, які не мають протипоказань до щеплень. Дітям до 9 років, які раніше не були вакциновані від грипу і не мали підтверджених випадків захворювання цією хворобою, потрібні дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Всім іншим – одна. Імунітет після щеплення формується впродовж кількох тижнів.

Особливо важливо вакцинуватись від грипу наступним категоріям населення:

  • Вагітним жінкам;
  • Дітям до 5 років;
  • Людям віком понад 65 років;
  • Людям із надмірною вагою;
  • Людям, які мають діабет, хронічні серцево-судинні захворювання та захворювання легень;
  • Медичним працівникам;
  • Військовослужбовцям;
  • Освітянам, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях скупчення людей.

«У кінці цього та на початку наступного року очікується зростання захворюваності на грип, – каже директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш. – Саме тому ми закликаємо скористатись муніципальною програмою «Стоп-грип» та вакцинуватись. Вакцина не може 100-відсотково гарантувати, що людина не захворіє, проте вона перенесе захворювання у легшій формі». Наразі у Вінниці імунізація здійснюється вакциною «GC Flu». Для того аби отримати щеплення потрібно звернутись до свого сімейного лікаря.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Вакцинація від грипу

Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби.

Планова імунопрофілактика

Інформація щодо планової імунізації населення з метою профілактики