У Вінниці відбувся Патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка

16 лютого 2022, 15:24 (Відредаговано 16 лютого 2022, 15:33)

Сьогодні, 16 лютого, у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної пройшов Патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка. Захід четвертий рік поспіль організовує департамент освіти Вінницької міської ради. Мета фестивалю - популяризувати українське мистецтво, розвивати творчо обдаровану молодь та формувати почуття шанобливого ставлення до України та подвигу Героїв Небесної Сотні.

Більше півсотні учнів з тридцяти закладів загальної середньої освіти Вінницької громади долучилися до фестивалю. Також участь у заході взяли школярі комунального закладу «Байраківська гімназія ім. Максима Шимка» Немирівської міської ради, вихованці Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної та учасники АТО/ООС.

Цьогоріч фестиваль передбачав виготовлення інформаційних постерів, панно, лепбуків, які розкривають тему героїзму учасників Революції Гідності. На Патріотичному фестивалі розгорнули мініекспозицію «Максим Шимко». Учні ліцею №13 підготували виставку особистих речей та фотографій Героя. Під час заходу школярі створювали тематичні малюнки, які представили на виставці «Небесна варта нашої свободи».

«Вже вчетверте ми проводимо у Вінниці Патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка. Захід організували до Дня Героїв Небесної Сотні, який відзначають в Україні 20 лютого. Щоразу ми змінюємо формат фестивалю. Цього року в нас виникла ідея створення інформаційних плакатів і постерів. Коли дивишся на дитячі малюнки, хочеться плакати. Адже за допомогою фарб школярі показали, як глибоко вони переймаються тими подіями та захоплюються героїзмом учасників Революції Гідності. Найголовніше - виховувати в наших дітях почуття патріотизму і вдячності. Кожен, від найменшого до найстаршого, має пам’ятати про подвиг Героїв Небесної Сотні», - зазначила директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

На Патріотичний фестиваль запросили матір загиблого Героя Максима Шимка Зою Кузьменко.

«Важливо пам’ятати і знати все про наших сучасних Героїв. Завдяки цьому фестивалю, діти дізналися про життя кожної людини, яка загинула на Майдані. Герої, а серед них і мій син Максим Шимко, пішли захищати волю своєї батьківщини. Вони не могли стояти осторонь тих подій. Українці – сильна нація, ми вміємо зібрати свою силу в кулак і дати гідну відсіч ворогу», - каже Зоя Кузьменко.

На завершення фестивалю учасники утворили «Живий ланцюг Гідності» як знак єдності та соборності нашої держави.

Довідка:

Максим Шимко – учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада 2014 року Максиму Шимку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.