У Вінниці відбувся круглий стіл «Твоє психічне здоров’я важливе»

11 жовтня 2021, 09:18

Днями у молодіжному центрі «Квадрат» представники медичних закладів, соціальної служби, громадських організацій та органів місцевого самоврядування зібралися за круглим столом, аби обговорити актуальні питання соціальної та медичної підтримки людей з психічними розладами.

Директорка Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О. І. Ющенка Софія Кучерук каже, що наразі дуже актуальна проблема охорони психічного здоров’я, тому наша громада не може стояти осторонь таких важливих питань.

«Мета круглого столу – показати суспільству, які є проблеми в охороні психічного здоров’я та обговорити можливі шляхи їх вирішення. Одна з таких проблем – це негативне ставлення суспільства до тих, хто потребує психологічної допомоги. За даними ВООЗ 30% населення світу страждає на той чи інший психічний розлад. А в Україні за допомогою до лікарів-психіатрів звертається лише 3% людей. Люди бояться звертатися до фахівців. Тому ми маємо весь час проводити інформаційну кампанію, розповідати, що не варто боятися своїх емоцій. Люди мають говорити про свої страхи та звертатися за допомогою до лікарів. Від цього залежить якість життя людини і тих, хто її оточує», - наголосила Софія Кучерук.

У липні 2021 року у Вінниці створили мобільну мультидисциплінарну команду з охорони психічного здоров’я. Вона допомагає вінничанам, які перебували на лікуванні у стаціонарі психоневрологічної лікарні. До складу команди входять лікар-психіатр, лікар-психолог, медична сестра та фахівець з соціальної роботи.

«Представники мобільної команди допомагають людям з розладами психіки адаптуватися до ритму життя в соціумі. Також підтримують родичів хворих. Частіше всього фахівці обслуговують тих, хто виписується з стаціонару, або ж пацієнтів, які довгий час не зверталися до лікарів. На сьогодні команда обслуговує 63 людини. За 3 місяці роботи вже є позитивні результати, жоден пацієнт не повернувся в стаціонар», - зауважила Софія Кучерук.

Директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська каже, головна мета роботи в сфері охорони психічного здоров’я – це соціалізація користувачів психічної допомоги та забезпечення їм якісних соціальних послуг.

«Коли команда виїжджає, медики роблять свою роботу, а фахівці соціальної роботи свою: оформлюють документи, здійснюють оцінку потреб та надають соціальні послуги. У разі потреби, сім’ї надається соціальна послуга соціального супроводу родини, що перебуває у складних життєвих обставинах. Для нас це новий вид роботи. Тому ми вдосконалюємося та йдемо в ногу з часом. Адже проблема є і її потрібно вирішувати», - наголосила Наталія Добровольська.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Вакцинація від грипу

Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби.

Планова імунопрофілактика

Інформація щодо планової імунізації населення з метою профілактики