У Вінниці усі охочі уже можуть імунізуватись проти грипу за муніципальною програмою «Стоп грип»

05 жовтня 2021, 10:53

5 тисяч доз південнокорейської вакцини «GC FLU» від сезонного грипу вже надійшли до центрів первинної медико-санітарної допомоги Вінниці. Цей препарат зареєстрований в Україні та відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров'я. За минулий тиждень від сезонного грипу цією вакциною імунізували 460 вінничан. Завдяки програмі «Стоп грип» містяни можуть зробити щеплення за пів ціни.

З приходом холодів у країні починає циркулювати грип. Пік захворюваності може статися вже в листопаді-грудні. Головна рекомендація лікарів, яка спрямована на мінімізацію ризику зараження або ускладнення від грипу, – вакцинація.

«Не варто зволікати зі щепленнями, адже найефективніше вакцинуватися до початку циркуляції вірусів грипу – у вересні-жовтні, щоб утворився імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Наразі ми отримали 5 тисяч доз південнокорейської вакцини «GC FLU», ще 2 тисячі – в дорозі. Препарат «GC Flu quadrivalent» містить чотири компоненти проти штамів вірусу грипу А і В та відповідає рекомендаціям ВООЗ для сезону 2021-2022 років. За минулий тиждень, відколи отримали вакцини, які ми закупили в рамках муніципальної програми «Стоп грип», щеплення уже отримали майже півтисячі вінничан. Ця міська програма, ініційована свого часу міським головою Сергієм Моргуновим, діє у Вінниці вже шостий рік поспіль. І містяни мають можливість вакцинуватися від грипу за пів ціни: 140 гривень сплачує пацієнт за вакцину «GC FLU» і стільки ж – місто. Дітей з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вакцинують безкоштовно», - розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Програма «Стоп грип» діє у Вінниці з 2016 року. Це унікальний проєкт для України, аналогів якого в жодному місті нашої держави немає. Програма спрямовaнa нa зменшення нaслідків поширення вірусу грипу серед вінничaн. A тaкож – зниження зaхворювaності нa грип і ГРВІ тa попередження їх усклaднень.

Програма «Стоп грип» має комплекс заходів: специфічна профілактика, тобто вакцинація, вчасна діагностика з використанням швидких тестів, адекватне лікування, противірусна терапія.

Щоб зробити щеплення від сезонного грипу за муніципальною програмою, необхідно мати підписану декларацію з сімейним лікарем ЦПМСД міста. Якщо у людини немає медичних протипоказів до вакцинації, і вона на момент імунізації не хворіє, тоді лікар виписує рецепт на препарат. Його потрібно показати в аптеці та сплатити половину вартості за вакцину.

Щеплення від грипу бажано робити всім, але в першу чергу воно необхідне дітям, медпрацівникам, вагітним, людям у віці від 60 років, вчителям, працівникам комунальних служб та інших професій, які спілкуються з великою кількістю людей, а також тим, у кого є хронічні захворювання.

Лікарі вважають, що імунізуватись від грипу необхідно і тим, хто переніс коронавірус, адже ослабленій імунній та дихальній системам людини другу інфекцію буде перенести важко. Не варто боятись вакцинуватись від грипу, якщо імунізувались від COVID-19. Але потрібно проконсультуватися з приводу графіка щеплень зі своїм сімейним лікарем.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Вакцинація від грипу

Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби.

Планова імунопрофілактика

Інформація щодо планової імунізації населення з метою профілактики