У Вінниці прозвітували про виконання Програми розвитку освіти на 2013-2021 роки

03 грудня 2021, 16:12

2 грудня під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради директорка департаменту освіти Оксана Яценко прозвітувала про хід виконання Програми розвитку освіти на 2013-2021 роки. Вона спрямована на забезпечення сталого розвитку освітньої галузі із врахуванням потреб мешканців громади у якісній та доступній дошкільній, загальній середній та позашкільній освіті.

У Вінницькій міській територіальній громаді сформована багатопрофільна мережа дошкільних закладів освіти. З 2013 по 2021 рік вона зросла на 10 закладів, з яких 4 новозбудованих, 2 відкрито у реконструйованих будівлях, 4 - увійшли до громади шляхом приєднання. Крім того, протягом 2013-2021 років у діючих дитячих садочках відкрили додатково 30 груп на 600 місць.

«Станом на 1 грудня у громаді є 59 садочків комунальної та один державної форм власності на 595 груп. В них виховують 18638 дітей. До кінця року заплановано введення в експлуатацію дитячого садка у Вінницьких Хуторах на 6 груп та нового корпусу закладу дошкільної освіти №16 на 9 груп, - каже директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко. - З 2012 року у Вінницькій міській територіальній громаді функціонує загальна електронна реєстрація на зарахування дітей до закладів дошкільної освіти. У 2013 році у електронному реєстрі було 1512 дітей. На кінець 2021 року - перебуває 281 дитина».

Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко додає, що у ВМТГ є 45 закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, серед яких 3 початкових школи, 5 гімназій, 36 ліцеїв, Вінницька спеціальна школа для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку та 7 приватних закладів.

У 2020 році відкрили новий комунальний заклад - гімназію №24 в мікрорайоні Поділля на 1200 місць. Сьогодні у школі навчається 1820 учнів.

Крім того, у Вінниці є 3 комунальні позашкільні заклади: Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної, Вінницький міський центр художньо-хореографічної освіти «Барвінок» та Центр позашкільної освіти «Школа успіху». Їх відвідує 7631 дитина.

Для інтеграції в суспільство дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти Вінницької громади запровадили інклюзивне навчання.

«За останні п’ять років мережа інклюзивних груп та класів значно зросла. У 2016 році у трьох інклюзивних групах та 13 інклюзивних класах навчалось лише 25 дітей з особливими овітніми потребами. На сьогодні у 39 інклюзивних групах та 174 інклюзивних класах 305 дітей. Проводиться систематична робота щодо створення в закладах освіти комфортних умов для дітей з особливими освітніми потребами. Наразі 57 шкіл облаштовано пандусами, адаптовано 22 санвузлів, створено 35 ресурсних кімнат, у 3-х школах встановлено ліфти», - говорить директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

У 2018 році Вінниця стала учасницею глобальної ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді», в рамках якої значно активізувалась участь дітей та молоді у процесах прийняття рішень, що стосуються їх інтересів та прав. Крім того, у Вінницькій громаді успішно діють конкурси «Бюджет шкільних проєктів» та екологічних ініціатив «Ековектор». Завдяки їм за ці роки реалізовано 52 учнівські ідеї.

Для забезпечення здорового харчування дітей, у школах та садочках оновлюють харчоблоки. Зокрема, з 2015 по 2020 роки у 52 закладах дошкільної освіти встановили пароконвектомати, створили сучасні харчоблоки в 9 школах, зробили часткову заміну обладнання ще у 29 закладах освіти. У 2021 році розпочали встановлювати пароконвектомати і у закладах загальної середньої освіти. Їх поставили у 8 школах та у 4 садочках на приєднаних територіях. На придбання пароконвектоматів за час дії Програми спрямували 10,3 млн грн з бюджету Вінницької міської територіальної громади.

З метою створення нового освітнього середовища у школах впродовж 2018-2021 років оновили кабінети початкової школи в рамках Концепції «Нова українська школа». Обладнання закупили за рахунок субвенцій з державного бюджету та співфінансування з бюджету ВМТГ. Загальна сума коштів за 4 роки склала 55,6 млн грн.

Для комфортного дозвілля маленьких вінничан оновили обладнання на ігрових майданчиках у 45-ти дитячих садочках на загальну суму 7,1 млн грн. Також за 8 років на територіях шкіл оновили та відкрили 10 спортивних ядер, 13 мультифункціональних спортивних майданчиків, 7 дитячих ігрових майданчиків.

З 2015 року для створення комфортних умов перебування школярів та дошкільнят, заощадження витрат на енергоносії провели термореновацію та реконструкцію 18 садочків та 13 шкіл.

Щорічно сума коштів, виділених із бюджету Вінницької міської територіальної громади на утримання галузі «Освіта» зростає. Сьогодні видатки на освіту складають майже 30% всього бюджету ВМТГ.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.