У Вінниці провели учнівські дебати про інтеркультурні міста

23 листопада 2021, 11:21 (Відредаговано 24 листопада 2021, 13:09)

Днями в рамках реалізації німецько-українського проєкту «Молодь дебатує» у Вінницькій міській територіальній громаді провели міжшкільний дебатний турнір на тему «Інтеркультурне місто – це спільнота окремих національних громад чи єдина громада?».

Цьогоріч турнір проводився у двох категоріях. Перша – «Профі-ліга» для учнів 9-11 класів. Вони пройшли навчання за методикою німецько-українського проєкту «Молодь дебатує». Друга категорія – «Дебют-ліга», її учасниками стали учні, які вперше долучилися до дебатного руху.

Участь в дебатах взяли 24 старшокласники із 14 шкіл Вінницької громади.

На базі Вінницького міського палацу дітей та юнацтва відбулася півфінальна гра. На ній обговорили необхідність субтитрувати фільми англійською мовою в кінотеатрах. А на фінальному змаганні дебатували про те, чи варто підтримувати діяльність національних меншин у Вінницькій міській територіальній громаді.

Відтак, за рішенням журі, перемогу в дебатному турнірі у категорії «Профі-ліга» здобула учениця 11 класу школи №12 Анна Подольська. У категорії «Дебют-ліга» першість отримала учениця 10 класу школи №18 Катерина Корж.

Переможцям та фіналістам турніру вручили сертифікати на отримання грошових премій від департаменту освіти Вінницької міської ради.

У дебатних іграх школярі продемонстрували вміння вести розмову, наводити переконливі аргументи, відстоювати власну точку зору та проявляти повагу до позиції своїх опонентів.

Мета заходу – розвиток учнівського дебатного руху у Вінницькій міській територіальній громаді, формування навичок участі школярів у процесі прийняття рішень на рівні міста та держави.

Партнерами у проведенні турніру виступили Інститут розвитку міст Вінницької міської ради та німецька урядова компанія @Deutsche Gesellshchaft fuer Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, які за фінансової підтримки Урядів Німеччини і Швейцарії реалізують проєкт «Інтегрований розвиток міст України-2». У подарунок учасники отримали стильні термокружки та екоторбинки з логотипом «Вінниця - інтеркультурне місто».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.