У Вінниці провели мистецьку подію для вінничан та переселенців

20 червня 2022, 11:44

Минулої п’ятниці у Вінниці відбулась арт-терапевтична подія «Берег Єднання». Участь у заході взяли вінничани та внутрішньо переміщені особи, які переїхали до Вінниці з регіонів, де тривають активні бойові дії. Вінничани та гості міста створювали разом мурал, освоювали хореографічні рухи та позмагалися у настільному тенісі.

Організували захід фахівці КП «Інститут розвитку міст» у рамках впровадження Інтеркультурної стратегії Вінницької міської територіальної громади. До події долучилися близько сотні учасників – вінничани, мешканці Маріуполя, Мелітополя, Херсона, Харкова та інших міст України.

«Ми розуміємо, що попри психологічну підтримку, яка їм надається, та забезпечення їхніх перших життєвих необхідностей, їм потрібні певні майданчики, де вони могли б спілкуватись та дізнаватись щось нове. Ми вирішили створити такий арт-простір «Берег Єднання». Запрошували не лише переселенців, а й вінничан. Тільки об’єднавшись, ми можемо створити комфортні умови для містян та гостей Вінниці», - зазначила директорка КП «Інституту розвитку міст» Валентина Ткачук.

Разом з вінницькими митцями учасники заходу розмальовували яскравий мурал, грали у барабанному колі, вивчали перкусію тіла, вбрали участь у рухливих «Веселих естафетах», вчились надавати першу допомогу разом зі спеціалістами «Червоного хреста» та створювали яскраві малюнки на асфальті.

Фінансово акцію підтримало Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст України ІІ».

«Ми цю акцію назвали «Берег Єднання», тому що ми одна нація, звідки б ми не приїхали, ми один народ - українці. Сподіваємось, що завдяки цій події, учасники змогли відчути себе частково й вінничанами та переконались, що це дійсно місто комфортне для життя», - додала координаторка проєкту у Вінниці Надія Богатиренко.

Під час заходу учасники також заповнили анонімні анкети щодо їхніх нагальних потреб. Проаналізувавши відповіді, фахівці «Інституту розвитку міст» зможуть краще планувати майбутні події, щоб підтримати якомога більшу кількість людей.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інтеркультурна Вінниця

Вінниця - учасник Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста». Розвиваємо модель міста, що сприяє міжкультурній інтеграції в різних міських спільнотах.

Довідник для внутрішньо переміщених осіб

Довідник, який надасть можливість швидко адаптуватись у Вінниці внутрішньо переміщеним особам

Переселенцям

Уся інформація для громадян, евакуйованих з територій України, де здійснюються бойові дії