У Вінниці планують створити відділення паліативної допомоги в приміщенні реорганізованого медзакладу на проспекті Коцюбинського,50

24 листопада 2022, 17:04

Виконавчий комітет міської ради погодив план заходів щодо створення відділення паліативної допомоги. Облаштувати відділення планують за адресою - пр. Коцюбинського, 50, у межах реорганізації комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський пологовий будинок №2» після завершення усіх процедур. Передбачається, що його орієнтовна потужність складе близько від 30 до 60 ліжко-місць. Попередньо, за реалізацію проєкту візьмуться у 2023 році.

Як зазначається, питання надання паліативної допомоги наразі стоїть дуже гостро. У місті, станом на тепер, лише спеціалізоване відділення у клінічній лікарні №3 опікується людьми із невиліковними недугами або тими, які потребують стороннього догляду під час лікування. Відповідно на його базі не в силі забезпечити доглядом усіх, хто цього потребує. А, на жаль, із кожним роком черга людей, яким необхідна паліативна та хоспісна допомога невпинно зростає, стверджують медики. Це пацієнти з онкологічними захворюваннями, інсультами, ускладненнями цукрового діабету тощо.

Забезпечення доступності паліативної допомоги - це цивілізований підхід до людей, які потребують підтримки. Паліатив – це не про страждання, а про якість життя, можливість дати людині прожити стільки, скільки їй відведено без болю з відповідною медичною допомогою, соціальною, а також психологічною підтримкою.

«Процес реорганізації достатньо складний. Він націлений на збереження наступності надання медичної допомоги – саме в системі охорони здоров’я. Все відбуватиметься за планом дій, затвердженим виконкомом міської ради», –зазначив директор профільного департаменту Олександр Шиш, коментуючи сьогоднішнє рішення виконавчого комітету.

Після завершення усіх процедур з реорганізації комунального підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2» передбачено передати приміщення на пр. Коцюбинського, 50 на баланс Вінницької міської клінічної лікарні №3» для створення відділення паліативної допомоги стаціонарним хворим.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Вакцинація від грипу

Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби.

Планова імунопрофілактика

Інформація щодо планової імунізації населення з метою профілактики