Триває будівництво муніципального будинку на вул. А. Бортняка: вже звели шість поверхів другої секції та три поверхи першої

16 вересня 2021, 09:28

В квітні цього року розпочалось будівництво нового об'єкта за Програмою «Муніципальне житло ВМТГ» на вулиці Анатолія Бортняка, 8. Будинок на два під’їзди та з підземним паркінгом. У ньому буде 105 квартир, з яких 75 – для учасників програми. Ввести цей муніципальний будинок в експлуатацію планують в 2022 році.

Програма «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» у Вінниці діє вже дванадцятий рік. За цей час збудовано уже 10 багатоквартирних житлових будинків. Цьогоріч розпочалось будівництво нового об'єкта на вул. Анатолія Бортняка. Тут за Програмою «Муніципальне житло ВМТГ» вінничани отримали 75 квартир, які розподілялись по квотах для різних категорій населення.

«В цьому будинку отримають житло 8 учасників АТО/ООС. І при будівництві наступного муніципального будинку ми теж будемо передбачати таку можливість для цієї категорії. Також цього року вперше на квоту для осіб з інвалідністю I групи надійшло три заяви. Тому ми вийшли з пропозицією до виконкому міської ради, оскільки у нас не було заяв на квоти для членів сімей загиблих учасників АТО, щодо проведення перерозподілу на користь осіб з інвалідністю I групи. Тож три людини з інвалідністю стали учасниками Програми, і вони матимуть квартири у цьому будинку. Також три квартири отримали молоді сім’ї, одна квартира дісталась багатодітній родині», - розповів заступник міського голови Андрій Очеретний.

Найбільша квота була віддана медикам та освітянам – це тридцять три квартири. Решта квартир після проведення жеребкування дісталась іншим працівникам бюджетної сфери, а також робітникам комунальних підприємств, учасникам АТО/ООС, людям з інвалідністю, молодим та багатодітним сім’ям.

Саме оптимальне співвідношення ціни і якості квартир приваблюють вінничан брати участь у Програмі «Муніципальне житло», впевнена лікар-фтизіатр Вінницької багатопрофільної лікарні Вероніка Рябоконь. Вона розповідає, що для неї придбати житло за цією програмою – це справжня вдача. «Ми з чоловіком не один рік жили в квартирі моєї мами, але я весь цей час мріяла мати власний куточок і бути там господинею. На жаль, грошей не було, щоб придбати житло, а кредит брати боялись. Про програму «Муніципальне житло» нам розповіли друзі. Вони в свій час теж придбали житло у муніципальному будинку. Ми звернулись до міської ради, щоб дізнатись про умови кредитування. Виявилось, що спершу потрібно внести 30% вартості майбутньої квартири, а решту сплачувати впродовж 15 років. І такий варіант нам підходив. Та й те, що замовником будівництва є міська рада, нам теж сподобалось – це означає, що будинок не стане довгобудом. Ми зібрали всі документи і взяли участь у жеребкуванні, під час якого нам дісталась однокімнатна квартира у 39 кв м», - каже Вероніка Рябоконь.

Програма «Муніципальне житло ВМТГ» з кожним роком стає дедалі більш популярною, адже вартість квадратного метра у таких новобудах значно нижча від ринкової. У муніципальному будинку на вул. Бортняка один квадратний метр вартує 16 900 грн. І ця ціна за умовами програми залишається незмінною протягом всього періоду будівництва. При цьому вартість одного квадратного метра у цьому районі становить в середньому щонайменше 25 000 грн.

«Для вінничан отримати квартиру у муніципальному будинку - це гарантія, що його зведуть швидко і якісно, адже замовником будівництва є комунальне підприємство, яке також здійснює технічний нагляд. Я з впевненістю можу сказати, всі будівельні роботи ведуться якісно. Цей об’єкт має бути зведений за 18 місяців. Наразі у планах ввести цей будинок в експлуатацію в 2022 році. Наша ціль – пришвидшити будівництво цього об’єкту, щоб зменшити незручності для мешканців навколишніх будинків», - говорить заступник міського голови Андрій Очеретний.

Наразі будівництво 11 муніципального багатоквартирного житлового будинку на вулиці Анатолія Бортняка у розпалі. Тут вже звели шість поверхів другої секції та три поверхи першої.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Будівництво. Бланки

Бланки для заповнення паперових документів для отримання права на виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів