Що робити, якщо у лікарні відмовляють у щепленні? Алгоритм дій

17 жовтня 2022, 16:57

В умовах війни значно зростає шанс підхопити небезпечні інфекції. Від більшості з них можна захиститись вакцинацією. Перш за все це вакцини проти хвороб, які внесені до Національного календаря щеплень.

Вакцинація від цих хвороб проводиться безоплатно в державних і у приватних закладах охорони здоров’я, які уклали договір із Національною службою здоров’я України.

Також не можна забувати про COVID-19. У Вінниці вакцинуватись від цієї хвороби можна у будь-якому із центрів первинної медико-санітарної допомоги. Ця процедура також є безоплатною для всіх громадян України.

Якщо лікар відмовляє у вакцинації, потрібно, перш за все, поцікавитись, на якій підставі це відбувається.

Варто наголосити на тому, що відсутність декларації з лікарем або місцевої прописки не може бути приводом для відмови і це є незаконним.

Якщо медичний працівник і надалі, без об’єктивних причин, відмовляється провести вакцинацію потрібно:

  • Звернутись до керівника медзакладу (директора, медичного директора, завідувача амбулаторією) і з’ясувати суть проблеми;

  • Якщо і це не допомогло, потрібно звернутись до департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради за телефоном 59-50-14. Потрібно вказати ім’я, прізвище, по батькові та посаду медика, який відмовив у вакцинації та чітко описати ситуацію;

  • Скаргу також можна подати, подзвонивши в контакт-центр МОЗ – 0 800 60 20 19, або заповнивши електронну форму за посиланням;

При виявленні правопорушень потрібно про них повідомляти, адже саме небайдужість громадян дозволить покращити медичну систему в Україні.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Вакцинація від грипу

Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби.

Планова імунопрофілактика

Інформація щодо планової імунізації населення з метою профілактики