Сергій Моргунов звернувся до бізнесу з проханням працювати і сплачувати податки

25 березня 2022, 17:49

Сьогодні, 25 березня, під час сесії міської ради, міський голова Сергій Моргунов наголосив на важливості сплати податків. Ці надходження сьогодні вкрай важливі для громади. Попри те, що фактично повністю згорнули всі витрати на капітальні роботи, залишається потреба у фінансуванні захищених статей, серед яких зарплати лікарям, медичним сестрам, вчителям та іншим працівникам, які сьогодні продовжують забезпечувати життєдіяльність міста.

Окупаційна війна Росії проти України внесла суттєві зміни у пріоритети, які потребують фінансування з міського бюджету. З іншого боку суттєво змінились обсяги власних надходжень до бюджету, які у більшій мірі залежать від сплачених вінничанами податків.

«Те, що на рівні держави, було прийнято рішення щодо можливості несплати єдиного податку першої, другої групи бізнесу і скасовано акциз на пальне, - вже суттєво вдарило по місцевому бюджету. Ми піднімали це питання на рівні Асоціації міст України. Зрозуміло, що у розбомблених та оточених містах, нереально ввести бізнес. Але, якщо ми говоримо про Вінницю, то у нас багато підприємців працюють, відкриті магазини і базари. Тому податки, які наповнюють наш місцевий бюджет, треба сплачувати», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Очільник Вінниці наголосив, що наразі першочергове завдання – забезпечити фінансування захищених статей – а це в першу чергу зарплати вчителів, медиків, працівників інших установ, від яких залежить функціонування міста.

Сергій Моргунов також повідомив, що з початку війни багатьом працівника бюджетної сфери суттєво знизили зарплату, щоб зменшити навантаження на бюджет.

«Бюджетна сфера сьогодні працює, хоча зарплати працівникам суттєво знизились. Ми, до речі, ще до постанови Кабміну прийняли таке рішення. Також ми, фактично, повністю скоротили всі капітальні видатки. Разом з тим, за пільгові категорії громадян у муніципальному транспорті ми повинні відшкодовувати кошти Вінницькій транспортній компанії, щоб транспорт належним чином працював на своїх маршрутах. Так само ми повинні прибирати місто, дотувати теплокомуненерго, адже розрахунки мешканців по енергоносіям за комунальні послуги суттєво знизились. Можливості нашого бюджету не безмежні. Ми повинні всі наші економічні можливості використовувати максимально», – зазначив Сергій Моргунов.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Аграрна політика

Інформація про нові можливості розвитку аграрного бізнесу на території Вінницької міської територіальної громади