Сергій Моргунов зустрівся з колективом нового дитсадка «Дивосвіт» у Тяжилові

07 вересня 2021, 15:57

З початку вересня у Вінниці відкрився новий дитячий садочок №33 на вулиці Ватутіна, 137-Е. У цьому мікрорайоні проживає багато молодих сімей з дітьми, тому цей заклад був дуже необхідним. Садочок розрахований на 6 груп, і місця фактично уже заповнені. Дошкільний заклад збудований відповідно до усіх сучасних стандартів. Для занять спортом тут є навіть гамаки для Fly Yoga та скеледром, у музичній кімнаті встановили цифрове піаніно, а у харчоблоці – пароконвектомат, конвекційну піч та змонтували 9-ступеневу систему очистки води. Сьогодні, 7 вересня, міський голова Сергій Моргунов відвідав новий садочок та поспілкувався з його вихованцями та працівниками.

Садок №33 став уже шостим новозбудованим дошкільним закладом, який відкрили у Вінниці завдяки співпраці муніципалітету та інвесторів. Ця практика у місті була започаткована з 2006 року. А коштом бюджету територіальної громади заклад обладнали меблями, інвентарем та зробили ігрові майданчики. На це спрямували близько 5 млн грн.

«Ми бачимо, що завдяки взаємодії педагогічного колективу дитячого садочку і підрядника створено такі чудові умови для наших діток. Я приємно вражений і щиро задоволений тим, що саме у такому віддаленому мікрорайоні міста Вінниці ми маємо такий чудовий дошкільний заклад, де наразі навчається 157 дітей. У закладі навіть ще є резерв для створення додаткової групи. Коли ми спілкувались з вихователями та персоналом, всі казали, що у захваті від того, що у таких гарних умовах можна буде працювати та надавати якісні освітні послуги для наших маленьких жителів громади», – каже міський голова Сергій Моргунов. Міський голова подивився, як проходять заняття з малювання на свіжому повітрі, та поспілкувався з вихованцями. Також Сергій Моргунов оглянув, як влаштована індивідуальна котельня садочка. Поцікавився готовністю її до роботи в опалювальний сезон. У котельні є кілька котлів, які вмикатимуться по необхідності – залежно від температури. Вона працюватиме автоматично, без необхідності залучення персоналу.

Також очільнику міста показали, як облаштована музична зала, ресурсна кімната, де можуть відпочити дітки, дитячі спальні, буфетні кімнати, пральня зі спеціальним гладильним катком. Він поцікавився оснащенням медичного блоку, а також харчоблоку. Кухар та помічники якого користуються пароконвектоматом, конвекційною піччю та спеціальними м’ясорубками для сирого, вареного м’яса, риби у приготуванні діткам їжі.. Також у кухні є кондитерський цех з піччю і тістомісом. Є у харчоблоці й сучасні столи-холодильники. Загалом харчоблок дитячого садка облаштовано з дотриманням основних принципів НАССР (управління безпечністю продуктів харчування). Директорка ЗДО №33 Олеся Пилявець подякувала за це обладнання, яке було закуплено за кошти з міського бюджету.

Відвідав міський голова й спортзалу нового садочка, де встановлено нестандартне обладнання, що дозволить дітям займатися сучасними видами спорту. «При оснащенні дитячого садочка ми використовували нові технології, – каже Олеся Пилявець. – До речі, у спортзалі у нас є гамаки для Fly Yoga та елементи скеледрому. Також ми використовували незвичайні гімнастичні стінки: «Гладіатор» та «Хвиля». Коли діти по ним рухаються, у них відбувається масаж стопи, що запобігає плоскостопості, зміцнює м’язи дітей. Також розвивається пам'ять, увага, нетипове мислення, планування, як у спортсменів. Адже дітки мають спланувати, куди потрібно переставити руку тощо».

Сергій Моргунов розповів про плани щодо будівництва нових дошкільних закладів у Вінниці – в найближчій перспективі йдеться про три садочка. «Щодо черги до дитячих садочків, то наразі вона нараховує 280 діток. Але ми повинні враховувати, що до Вінниці приєдналися нові території і це, відповідно, додало дітей до черги. Проте, хочу наголосити, що крім цього садочку ми зараз робимо фактично не реконструкцію, а будівництво нового корпусу садка на дев’ять груп на вулиці Зерова. Також будується дитячий садочок на вулиці Івана Богуна на п’ять груп, який, згідно інвестиційної угоди, має бути зданий до кінця 2022 року. І вже розпочалося будівництво другого дитячого садочку у мікрорайоні «Академічний». За винятком закладу по вул. Зерова, інші садочки роблять за рахунок інвестора. А це, однозначно, дає менше навантаження на міський бюджет. Тут ми забезпечили заклад лише обладнанням, це близько 5 млн. гривень. При цьому будівельна частина вартувала 18 мільйонів. І у закладі застосовані новітні технології. У харчоблоці та пральні сучасне обладнання, встановлено дев’ятиступеневу систему очистки води. Саме головне, щоб ці затишні умови, створені у закладі, подобалися нашим діткам, щоб вони були задоволені тим, що тут виховуються».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.