Сергій Моргунов: Вінниця отримала офіційний статус «Громада, дружня до дітей та молоді»
08 грудня 2021, 09:45
«Для нас дуже відповідально бути частиною всесвітньої мережі громад, які створюють середовище, дружнє до дітей і молоді. Ця глобальна ініціатива ЮНІСЕФ об’єднує 35 муніципалітетів в Україні та понад 3000 – у світі», - каже Сергій Моргунов.
Рішення про присвоєння Вінниці почесного статусу ухвалила Рада партнерів Ініціативи «Міста, дружні до дітей» (Child Friendly Cities). Цьому передувало приєднання міста до Ініціативи у 2018 році, прийняття плану дій та незалежний аудит його виконання.
«Важливо, щоб кожна дитина у Вінниці відчувала себе захищеною і мала всі умови для повноцінного та інклюзивного розвитку – у садочках, школах, клубах за інтересами і спортивних секціях. Щоб їм було комфортно у рідному місті. Це пріоритет нашої команди, - зазначив міський голова Сергій Моргунов. - Вдячний партнерам з ЮНІСЕФ за визнання успіхів громади, сподіваємося на подальшу співпрацю».
Участь в Ініціативі відкриває можливості для підтримки Фондом нових ідей у сфері молодіжної політики. Ключові напрями роботи щодо розвитку комфортного середовища для дітей і молоді відображені у Стратегії «Вінниця 3.0». Отримання відзнаки ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» ще раз підтверджує, що громада впевнено будує стале майбутнє для кожної дитини та молодої людини у Великій Вінниці.
Довідка:
У 2018 році Вінниця стала учасником глобальної ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді». 5 жовтня 2018 року було підписано Меморандум про наміри та взаємодію між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Вінницькою міською радою. 11 грудня 2018 року у м. Києві на Всеукраїнському форумі, організованому ЮНІСЕФ в Україні, Вінниця отримала статус кандидата у громади, дружні до дітей та молоді.
У 2019 році Вінниця виграла престижну премію “Child Friendly Cities Inspire Awards” серед найбільш дружніх до дітей міст у світі. Цією премією ЮНІСЕФ відзначає найкреативніші, найінноваційніші та надихаючі рішення міст для розвитку дітей і молоді.
Перемогу Вінниці приніс проєкт шкільного бюджету участі, що став найкращим у світі прикладом залучення дітей до міського врядування. Впровадження цього конкурсу фінансується з міського бюджету з метою реалізації ідей учнів, спрямованих на покращення шкільного життя.
«Громада, дружня до дітей та молоді» - це ініціатива ЮНІСЕФ, спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей. Глобально ініціатива впроваджується з 1996 року. Разом з Вінницею першими українськими громадами, які отримали офіційний статус учасника Ініціативи, стали Бахмут та Львів.
Теми
Натисніть на зображення, щоб збільшити його
Контакти:
(0432) 59-54-44
vmuo@vmr.gov.ua
Ще новини за темами
-
23 червня 2026, 09:08
«Тут як у ресторані»: у ліцеї №18 запрацював оновлений харчоблок
-
17 червня 2026, 16:39
Маленькі за віком, великі за грою: юні футболісти з Вінниці стали абсолютними чемпіонами України
-
15 червня 2026, 19:00
«Для нас важливо, щоб діти мали можливість змістовно та цікаво проводити літо у своєму місті»: Сергій Моргунов відвідав пришкільні табори у ліцеях №18 та №25
-
12 червня 2026, 10:33
Вінницькі підлітки завершили курс громадянської освіти «Must Have»
-
11 червня 2026, 15:32
У Вінниці відзначили педагогів, які підготували переможців Всеукраїнських олімпіад
-
29 травня 2026, 16:57
У Вінниці відкрили реєстрацію на безкоштовні курси розмовної української мови «Вільна українська»
Пов'язані новини
Усі новини-
17 червня 2026, 16:39
Маленькі за віком, великі за грою: юні футболісти з Вінниці стали абсолютними чемпіонами України
-
15 червня 2026, 19:00
«Для нас важливо, щоб діти мали можливість змістовно та цікаво проводити літо у своєму місті»: Сергій Моргунов відвідав пришкільні табори у ліцеях №18 та №25
-
12 червня 2026, 10:33
Вінницькі підлітки завершили курс громадянської освіти «Must Have»
-
11 червня 2026, 15:32
У Вінниці відзначили педагогів, які підготували переможців Всеукраїнських олімпіад
-
29 травня 2026, 16:57
У Вінниці відкрили реєстрацію на безкоштовні курси розмовної української мови «Вільна українська»
-
01 травня 2026, 16:47
Mercedes для передової: шкільна родина Вінницького ліцею №13 передала авто захисникам
Схожі сервіси
Усі сервіси
Реєстрація до дитячого садочка
Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.
Конкурс "Бюджет шкільних проектів"
Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці