Сергій Моргунов: Вінниця отримала офіційний статус «Громада, дружня до дітей та молоді»

08 грудня 2021, 09:45

7 грудня Вінниця отримала офіційний статус ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». Наше місто стало одним з перших в Україні, кому присудили почесне звання. Міжнародну відзнаку вручили під час саміту «Діти 2021» у Києві. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав міський голова Сергій Моргунов.

«Для нас дуже відповідально бути частиною всесвітньої мережі громад, які створюють середовище, дружнє до дітей і молоді. Ця глобальна ініціатива ЮНІСЕФ об’єднує 35 муніципалітетів в Україні та понад 3000 – у світі», - каже Сергій Моргунов.

Рішення про присвоєння Вінниці почесного статусу ухвалила Рада партнерів Ініціативи «Міста, дружні до дітей» (Child Friendly Cities). Цьому передувало приєднання міста до Ініціативи у 2018 році, прийняття плану дій та незалежний аудит його виконання.

«Важливо, щоб кожна дитина у Вінниці відчувала себе захищеною і мала всі умови для повноцінного та інклюзивного розвитку – у садочках, школах, клубах за інтересами і спортивних секціях. Щоб їм було комфортно у рідному місті. Це пріоритет нашої команди, - зазначив міський голова Сергій Моргунов. - Вдячний партнерам з ЮНІСЕФ за визнання успіхів громади, сподіваємося на подальшу співпрацю».

Участь в Ініціативі відкриває можливості для підтримки Фондом нових ідей у сфері молодіжної політики. Ключові напрями роботи щодо розвитку комфортного середовища для дітей і молоді відображені у Стратегії «Вінниця 3.0». Отримання відзнаки ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» ще раз підтверджує, що громада впевнено будує стале майбутнє для кожної дитини та молодої людини у Великій Вінниці.

Довідка:

У 2018 році Вінниця стала учасником глобальної ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді». 5 жовтня 2018 року було підписано Меморандум про наміри та взаємодію між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Вінницькою міською радою. 11 грудня 2018 року у м. Києві на Всеукраїнському форумі, організованому ЮНІСЕФ в Україні, Вінниця отримала статус кандидата у громади, дружні до дітей та молоді.

У 2019 році Вінниця виграла престижну премію “Child Friendly Cities Inspire Awards” серед найбільш дружніх до дітей міст у світі. Цією премією ЮНІСЕФ відзначає найкреативніші, найінноваційніші та надихаючі рішення міст для розвитку дітей і молоді.

Перемогу Вінниці приніс проєкт шкільного бюджету участі, що став найкращим у світі прикладом залучення дітей до міського врядування. Впровадження цього конкурсу фінансується з міського бюджету з метою реалізації ідей учнів, спрямованих на покращення шкільного життя.

«Громада, дружня до дітей та молоді» - це ініціатива ЮНІСЕФ, спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей. Глобально ініціатива впроваджується з 1996 року. Разом з Вінницею першими українськими громадами, які отримали офіційний статус учасника Ініціативи, стали Бахмут та Львів.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.