Сергій Моргунов: «Успіх міст в першу чергу залежить і буде залежати від завершення реформи децентралізації»

17 вересня 2021, 14:45 (Відредаговано 17 вересня 2021, 17:21)

17 вересня у Києві триває конференція з демократичного врядування, під час якої Вінницю вже всьоме оголосили найкомфортнішим містом України за результатами щорічного муніципального опитування. У роботі конференції бере участь Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Очільник Вінниці виступав під час панельної дискусії «Міста як акселератори розвитку: схожі проблеми – різні рішення».

«Мені дуже приємно, що за результатами сьомого всеукраїнського муніципального опитування ми знову лідери. Але хочу сказати, що успіх міст в першу чергу залежить і буде залежати від завершення реформи децентралізації. Не буде децентралізації – не буде успіху. На сьогоднішній день, на жаль, є певні тенденції, за якими ми розуміємо, що децентралізація не завершена, у тому числі і у конституційних змінах, щоб поставити останню крапку про дворівневе місцеве самоврядування. І це не є політичне питання, це питання розвитку громад», – каже Сергій Моргунов.

Також очільник Вінниці зазначив, що міста і містечка, об'єднані територіальні громади, які є на теренах Вінницької області, без децентралізації не виживуть. «Адже обласні центри перші мали шанс отримати відповідні повноваження, відповідний ресурс і динамічно розвиватись. І саме муніципальне опитування, яке проводиться системно, дає нам можливість працювати над своїми помилками. І ми вже спостерігаємо таку тенденцію, коли багато міст в цьому дослідженні на одному рівні. Як кажуть в Україні – наступаємо один одному на п'яти. І це добре, бо в цій конкуренції ми всі зможемо досягати позитивного результату», – переконаний міський голова.

Під час панельної дискусії Сергій Моргунов розповів, що очільники українських міст в більшості постійно спілкуються між собою, цікавляться тим, що відбувається в інших громадах, та радяться, як краще діяти у тій чи іншій ситуації.

«Такий обмін досвідом дає можливості для розвитку. Якщо говорити в цілому про результати по всіх 22 показниках, то тут є дві важливих складових. Перша – лідери рейтингу, візьмемо першу десятку, рухаються по всіх напрямках приблизно однаково. Тому що у своїх стратегіях ці команди чітко працюють над вирішенням проблематики по всіх сферах життєдіяльності міста. А той, хто займається скажімо тільки дорогами, звичайно, буде відставати у сферах охорони здоров'я чи освіти. Другий аспект – це рівень взаємодії представницьких органів вади, виконавчих органів і міського голови. Там, де є відповідне представництво, підтримка команди і саме головне – що ці команди стало працюють протягом певного періоду часу, там є стабільна ситуація і перспектива для розвитку», – говорить Сергій Моргунов.

Очільник Вінниці зазначив, що всі зацікавлені в тому, аби місцеве самоврядування в Україні було найсильнішою ланкою для створення комфортних умов для жителів країни в будь-якому місті.

Також він наголосив на тому, що процес об'єднання громад ще не закінчився і багато громад нині залишаються неспроможними: «На сьогодні на теренах Вінницької області є 63 об'єднаних територіальних громади. Половина з них стоять в черзі до Вінниці, щоб ми поділились досвідом, що і як робити, дали техніку для прибирання, дали світильники, бо ми замінюємо старі на світлодіодні. Ми прийняли кілька рішень сесії, щоб передати тій чи іншій громаді 150 чи 200 старих ліхтарів. Це говорить про те, що об'єктивно не всі громади є спроможними. Я думаю, що процес об'єднання не закінчився, і він продовжиться, бо реалії економічного життя кажуть самі за себе. Також хочу сказати, що можливість цим громадам «вижити» і стати спроможними може дати чітке та системне прийняття рішення щодо перерозподілу ПДФО».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його