Сергій Моргунов: «У Вінницьких Хуторах відкрили сучасний садочок для 110 дітей»

23 грудня 2021, 14:35

Сьогодні, 23 грудня, у Вінницькій міській територіальній громаді відкрили новий садочок на 6 груп у Вінницьких Хуторах – сучасний і комфортний, зі спортмайданчиком та ігровими зонами. Він розташований на Немирівському шосе, 94-к. Цей садочок зможуть відвідувати 110 дітей. При його будівництві використовували технології «розумного» будинку. Під час відкриття закладу міський голова Сергій Моргунов подивився, як облаштований садочок та поспілкувався з його працівниками.

Вінницько-Хутірський садочок збудували у рамках співпраці з інвесторами. Будівництво здійснювалося за кошти інвестора, загальна вартість будівлі, тіньових навісів та котельні – 27, 2 млн грн. За кошти з бюджету територіальної громади придбали необхідне обладнання та інвентар на суму – 4,5 млн грн.

«Я вважаю, що садочок у Вінницьких Хуторах - це гарний результат плідної роботи з інвестором. Нагадаю, що з 2015 року ми заключаємо з забудовниками інвестиційні угоди на будівництво дитячих садочків. Це п'ятий дитячий садочок у Вінниці, який побудований за кошти інвестора. А згідно з інвестиційною угодою, все обладнання придбане за рахунок коштів територіальної громади Вінниці. В тому числі, це високотехнологічне устаткування для харчоблоку, пральні, наповнення для груп тощо. Загалом на ці цілі направлено з міського бюджету 4,5 млн грн., – каже Сергій Моргунов. – Наразі садочок відвідує 98 дітей. Взагалі, якісні освітні послуги, починаючи з дитячого садочку і завершуючи школою або професійно-технічним училищем, – це один з основних пріоритетів Стратегії розвитку територіальної громади 3.0. Дуже важливо, щоб були комфортні умови для виховання і навчання дітей».

Керівник компанії-інвестора Володимир Барцьось зазначив, що дуже важливо, щоб біля житлових будинків була відповідна інфраструктура. У будівництво цього садочку інвестор вклав 27 мільйонів 200 тисяч гривень. «Це вже другий садочок, який ми побудували у Вінниці. Думаю, що дітям він сподобається і їм тут буде комфортно та затишно. Адже ми хотіли зробити щось корисне для територіальної громади та для міста».

Сьогодні очільник міста подивився, як облаштований садочок. У закладі є «розумна» система водопостачання – запрограмовані різні температурні режими залежно від цілей використання, а також автоматизована вентиляція, що дозволяє забезпечити оптимальний мікроклімат в приміщеннях. Міський голова подивився, яке обладнання встановили для харчоблоку: пароконвектомат, холодильники, морозильний стіл, мийки. Облаштували за сучасними технологіями й пральню. Придбали для садочку меблі, постільну білизну, килими, миючі засоби та канцтовари. Також – комп'ютерну та мультимедійну техніку, посуд, господарські товари, іграшки, спортивне обладнання та інвентар, музичне обладнання.

У приміщенні на 1-му та 2-му поверхах встановили незалежні приточно-витяжні системи з водяним та електричним підігрівом повітря. На харчоблоці – окрема незалежна витяжна система. Ці системи повністю автоматизовані та автономні, зі своїми температурними та часовими графіками. Підведена «розумна» система водопостачання з різним температурним режимом: для миття рук дітей – 30 ℃; для миття посуду у буфетних – 50 ℃; на харчоблок – 70 ℃.

Садочок розрахований на 110 місць. Загалом – шість груп: дві для дітей раннього віку та чотири - для дітей дошкільного віку. Керівник Вінницько-Хутірського закладу дошкільної освіти Вінницької міської ради Галина Іщенко розповіла, що на території дитячого садка є 6 ігрових майданчиків з тіньовими навісами та один спортивний майданчик. «Територія садочка досить велика, що дозволило зробити ігрові майданчики просторими, наповнити їх обладнанням. Тут є пісочниці, гірки, балансири та інші елементи, майданчики мають м'яке гумове покриття для безпеки дітей. Маємо гарний сучасний спортивний майданчик з мініполем для футболу, спеціальними тренажерами, баскетбольним кільцем. Це дозволить зробити заняття фізкультури цікавими, сучасними та різноманітними. Є просторі альтанки. Територія повністю освітлюється, тому тут комфортно і ввечері», – каже Галина Іщенко.

Вже другий день до садочку ходить Злата. Сьогодні дівчинку привів батько Костянтин. «Доньці подобається у цьому садочку і нам, як батькам, також до вподоби цей заклад. Ми живемо у Вінницьких Хуторах, тому нам зручно сюди ходити. Поки що Злата у садочку перебуває по 3-4 години, щоб звикла, пізніше буде довше», – зазначив Костянтин.

Нагадаємо, що у цьому році у Вінниці ввели в експлуатацію два дошкільні заклади: окрім садочка на Немирівському шосе, з вересня вже працює новий дошкільний заклад в мікрорайоні Тяжилів. Також завершується реконструкція корпусу садочка №16 на вулиці Зерова – це фактично будівництво з нуля. Цей проєкт реалізується без залучення інвесторів, а власними силами територіальної громади та за співфінансування з державного бюджету.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.