Сергій Моргунов розповів, що у Вінниці планують термомодернізувати ще 5 дитячих садочків, дві школи та пологовий будинок

17 січня 2022, 17:38

У цьому році розпочинається реалізація нового великого проєкту з термореновації 8 муніципальних закладів галузі освіти та медицини. Заплановані роботи розраховані на декілька років. Сьогодні, 17 січня, міський голова Сергій Моргунов проінспектував садочки, які є найскладнішими з погляду реконструкції, адже потребують найбільшого обсягу робіт. Наприклад, будівлі садочку №13 – майже 100 років.

За підсумками енергоаудиту, для термореновації були обрані найбільш затратні заклади з погляду споживання енергоносіїв, це 5 дитячих садочків (№№ 13, 29, 34, 59, 74), 2 школи (№12 та №31), а також пологовий будинок №1. Враховуючи масштабні обсяги робіт, планується залучити додатково кредитні ресурси в розмірі близько 200 млн грн. У підсумку, коли завершать роботи у рамках проєкту з термомодернізації, у громаді вже будуть комплексно утепленими 30 садочків (з існуючих 60), а це – кожен другий. А щодо шкіл - 18 з 45.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що наразі у Вінниці кожен третій дитячий садочок та школа термомодернізовані. «Враховуючи сьогоднішню вартість енергоносіїв, нам потрібно достатньо швидко виконувати термомодернізацію. На жаль, технологічні, а саме головне – фінансові умови, не дозволяють це зробити. Тому ми беремо кредит. Перший етап масштабної термомодернізації закладів освіти був завершений у 2020 році. У цьому році ми плануємо розпочати роботи у школі №12 та №31, а також – п’яти садочках. Окрім того, завершимо такі об’єкти, як садочок №16 на вулиці Зерова, Палац дітей та юнацтва, школи №23 та №2. Як результат, із 45 шкіл нашої громади буде термомодернізовано 18, а це 40 %. Ми на цьому не будемо зупинятися», – каже Сергій Моргунов.

Міський голова Сергій Моргунов побував сьогодні, 17 січня, у дошкільному навчальному закладі №29, що на вул. Некрасова,7. Будівля зведена ще у 1964 році. Тут 10 груп дітей: 2 для раннього віку та 8 для дошкільного віку, з яких 2 інклюзивні. За останні п’ять років тут виконали капітальний ремонт вікон, оновили пральню та харчоблок, встановили систему очищення питної води. Також зробили поточний ремонт покрівлі та інженерних мереж.

Також очільник міста відвідав ДНЗ №13 (вул. Магістратська, 58). Приміщення закладу складається з 2-х корпусів: І корпус зведений до 1930 року, ІІ корпус – 1971 року. Заклад розрахований на 9 груп, дві з яких - для дітей з порушенням зору та 1 інклюзивна. У 2019 році придбали пароконвектомат та пральну машину, встановили систему очищення питної води. Також у закладі виконувався капітальний ремонт покрівлі, у рамках термомодернізації дах додатково утеплять.

Проінспектував Сергій Моргунов й садочок № 25 (вул. Князів Коріатовичів, 147). Заклад має два корпуси: 1963 та 1974 років. Цей заклад відвідує 222 дитини.

«По садочку №25 прийняли рішення більш масштабніше підійти до ремонту. Тут потрібно провести внутрішнє перепланування частини дитячого садочка під молодші групи. Також треба зробити часткове перепланування у старших групах – відповідно до нових стандартів. Є достатньо серйозні виклики по благоустрою території, реконструкції приміщення, термомодернізації, встановленню ІТП. Цей об’єкт виділимо в окремий проєкт, який буде реалізовуватися у наступні роки. Спершу необхідно розробити якісну проєктно-кошторисну документацію, де будуть враховані усі ці пункти», –зазначив Сергій Моргунов.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.