Сергій Моргунов розповів про встановлення кисневого газифікатора у медмістечку

18 серпня 2021, 15:18 (Відредаговано 19 серпня 2021, 09:20)

Новий кріогенний кисневий газифікатор монтують у медмістечку на Хмельницькому шосе. Це додаткове джерело кисню для трьох міських закладів – першої міської та багатопрофільної лікарень, пологового будинку №1 і кардіоцентру. Відтепер потреби у медичному газі забезпечуватимуться за рахунок трьох різних джерел: двох газифікаторів і балонної рампи. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив міський голова Сергій Моргунов.

Нове устаткування – німецького виробництва. Кріоцистерна розрахована на зберігання 20 тонн рідкого кисню. Через спеціальні газифікатори рідкий кисень переходить в газоподібний стан. А далі – по кисневій магістралі до кожного ліжка стаціонару чи реанімації.

«Встановлення додаткового кисневого газифікатора ми передбачали у рамках модернізації централізованої системи киснезабезпечення. Важливо, щоб міські заклади були готовими до можливої хвилі COVID-19 восени. Але головне, щоб вінничани дбали про своє здоров’я і вакцинувалися, щоб захистити себе і близьких», - зауважив міський голова Сергій Моргунов. Директор МКЛ №1 Костянтин Ліваковський зазначив, що новий газифікатор дозволить повністю забезпечити потреби пацієнтів у кисневій терапії.

«Це потужне кисневе обладнання, яке дозволить нам бути впевненими в тому, що не буде перебоїв із забезпеченням кисню. Раніше ми забезпечувалися з одного джерела. А це інший постачальник, на сьогодні ми будемо мати дві окремих незалежних точки доступу до кисню з великою потужністю і зможемо на 100% забезпечувати в спокійному режимі наших пацієнтів кисневою терапією. Треба мати резервне джерело, адже обладнання може вийти з ладу. І забезпечувати такі рекордні об’єми по використанню кисню, які були в минулому році, важко з одного джерела. Тому тепер у нас буде два незалежних джерела, що значно поліпшить, покращить і додасть впевненості в тому що кисень буде постійно», - додав Костянтин Ліваковський.

Нове обладнання автономне і працюватиме самостійно. На ємності є електронний датчик, який показуватиме обслуговуючій компанії кількість рідини, яка знаходиться в ємності. За необхідності її поповнюватимуть.

«Ми монтуємо систему постачання зрідженого медичного кисню. Це реалізація задумки мати дві системи медичного кисню, адже минулої хвилі у нас були проблеми з безперебійним постачанням саме рідкого кисню. Ми використовували кисень в балонах, і це було не дуже зручно. А за хвилину споживання було до 300 літрів, це потужний обсяг. У пікове навантаження – 2500 літрів за хвилину. За дві години йшло максимум тонна кисню за годину. Тому було прийнято рішення за ініціативи міського голови Сергія Моргунова мати два джерела. Система співпраці наступна – ми орендуємо кисневе обладнання, а медичний кисень купуємо. Це суттєве збільшення потужностей і мінімізація ризиків щодо перебою з постачанням. Сподіваюся, що максимально передбачили ризики на майбутній спалах коронавірусної хвороби», - додав директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Вакцинація від грипу

Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби.

Планова імунопрофілактика

Інформація щодо планової імунізації населення з метою профілактики