Сергій Моргунов про новий корпус садочка №16 у Вінниці: інтерактивна кімната з телескопом, сучасний харчоблок та інклюзія

10 лютого 2022, 11:42 (Відредаговано 10 лютого 2022, 12:00)

У Вінниці ввели в експлуатацію новий корпус дитячого садочка №16, який розрахований на 9 груп. Приміщення оснастили сучасним обладнанням та інвентарем. Дошкільний заклад єдиний у місті, який має спеціальний кухонний ліфт для подачі їжі. У інтерактивній кімнаті є телескоп та лабораторія для проведення дослідів. Діятиме тут й інклюзивна група для дітей з особливими освітніми потребами. Сьогодні, 10 лютого, міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької ОДА Сергій Борзов та голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий подивились, як облаштували новий корпус.

Дитячий садочок №16 складається з двох корпусів. Нещодавно завершилась реконструкція першого з них, який був зведений ще у 1936 році та був розрахований на шість груп. Стару двоповерхову будівлю знесли. Новий корпус фактично збудували з нуля. Тепер оновлений корпус має додатковий – третій поверх, завдяки чому збільшилась загальна потужність закладу – з 12 до 15 груп.

Будівництво корпусу два роки велось за рахунок ресурсу громади. На фінальному етапі місто отримало додаткову підтримку з Державного фонду регіонального розвитку. У співфінансуванні з державою (фактично 50 на 50) завершили монтажно-будівельні роботи. За кошти міського бюджету садок оснастили сучасним обладнанням та інвентарем.

Міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької ОДА Сергій Борзов та голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий подивились, як організовано приміщення для інклюзивної групи, яка розрахована на 15 діток. Вхід облаштований пандусом, а санвузли та дверні блоки обладнані згідно з інклюзивними вимогами.

Проінспектували й харчоблок, де є сучасний пароконвектомат, холодильне та морозильне обладнання, хліборізка, слайсери, два міксери, картоплечистка тощо. Перевірили, як працює спеціальний кухонний ліфт, який передає їжу на різні поверхи корпусу. Як розповіла директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко, для очистки води використовуватимуть сучасний дев’ятиступеневий фільтр, як і у інших садочках. До речі, садочок №16 – єдиний у місті, який має такий ліфт – так званий «німий офіціант», і взагалі планування харчоблоку відповідає сучасним стандартам HACCP – системи управління безпечністю харчової продукції.

У садочку також облаштована інтерактивна кімната для розвитку інтелектуальних здібностей дітей. Тут є телескоп, лабораторія, набори для дослідів з повітрям, водою, інтерактивний глобус. Тобто діти можуть не тільки отримувати освітні послуги у групах, а й в гуртках, які працюватимуть на базі цієї інтерактивної кімнати.

«Я думаю, що дітки та їхні батьки мають бути задоволені умовами у новому корпусі садочка. Я, як міський голова, задоволений тим, що перша черга цього проєкту успішно реалізована, – каже міський голова Сергій Моргунов. – Якщо згадати 2018 рік – тоді на ремонтні роботи не було достатніх ресурсів. Зважаючи на те, що будівля 1936 року, ми зрозуміли, що її потрібно просто знести і побудувати нову. На це виділено немало ресурсів. Якщо говорити про першу чергу, то в цілому це 60 млн грн. З них 50 % - це кошти територіальної громади міста. Завдяки підтримці голови ОДА Сергія Борзова, також були виділені кошти Державного фонду регіонального розвитку. Сьогодні ми побачили достатньо сучасне обладнання харчоблоку, якісно облаштовані кімнати груп. Далі ми будемо працювати над другим корпусом цього садочка. У березні вже переведемо 9 груп дітей з того корпусу у новий. Щодо фінансування другої черги – на сьогодні ми подали заявку на Фонд регіонального розвитку у розмірі 25 мільйонів з 30. Поки що отримали підтвердження на 14 мільйонів».

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов зазначив, що кошти на роботи другої черги садочка надійдуть у 2022 році з Державного фонду регіонального розвитку. «Ми також будемо намагатись залучати кошти з інфраструктурної субвенції на добудову дитячого садочка. Радий, що держава долучилася до цього проєкту. Впевнений, що ця яскрава будівля буде радувати вінничан. Крім того, я ще й депутат міської ради, тому я з радістю залучаю кошти для розвитку мого рідного міста», – каже Сергій Борзов.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий зазначив, що дуже важливо, що громади отримують кошти від державного бюджету для створення належних умов для виховання та навчання діток. «У нас діє програма «Успішні сильні громади», в якій закладено цілий ряд стимулів підтримки до розвитку громад», – додав Вячеслав Соколовий.

Нагадаємо, минулого року у Вінницькій міській територіальній громаді відкрили два нові садочки – у мікрорайоні Тяжилів та у Вінницьких Хуторах.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.