Працівників міської ради навчають, як працювати із Цілями сталого розвитку в міських стратегічних документах

05 серпня 2021, 15:10 (Відредаговано 01 березня 2023, 10:13)

4 серпня у Вінниці розпочалося навчання для працівників Вінницької міської ради щодо адаптації та впровадження Цілей сталого розвитку в міських стратегічних документах.

Навчання організовано КП “Інститут розвитку міст” і проводиться у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ». Для участі у тренінгах та поглибленої роботи над програмами і стратегічними документами міста залучено шість департаментів Вінницької міської ради: Департамент енергетики, транспорту та зв’язку, Департамент інформаційних технологій, Департамент економіки та інвестицій, Департамент освіти, Департамент охорони здоров'я, Департамент правової політики та якості та «Інститут розвитку міст».

Загалом, планується провести 21 практичне заняття, тривалістю по три години кожне. Під час цих занять сертифікована тренерка курсу Олена Данілова повторно ознайомить учасників із глобальними та національними завданнями Цілей сталого розвитку, навчить читати їх індикатори та допоможе детально опрацювати по одному стратегічному документу підрозділу і створити його канву.

Під час вступного заходу заступник міського голови Андрій Очеретний зазначив, що Стратегія розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року також базується на міжнародних принципах, в тому числі і на принципах сталого розвитку.

«В усіх цілях сталого розвитку є завдання, що прямо чи опосередковано пов’язані з нашою повсякденною роботою як органу місцевого самоврядування. Саме тому, для нас важливо продовжувати впроваджувати довгострокове планування та пам'ятати, що стратегічні документи нашого міста перегукуються із завданнями Цілей сталого розвитку. Також, важливо показати містянам на конкретних прикладах, чому потрібно впроваджувати ці цілі, як це вплине на майбутнє нашої громади, на екологічну ситуацію та як покращить якість нашого життя», - зазначив Андрій Очеретний.

Нагадаємо, що Концепція інтегрованого розвитку «Вінниця-2030» (КІРМ) є основним стратегічним дороговказом розвитку Вінниці щонайменше до 2030 року. Він визначає просторові та змістові пріоритети. Концепція також стане рамковим документом для розробки нового Генерального плану розвитку міста. Одним із стратегічних намірів вказаних у концепції інтегрованого розвитку «Вінниця-2030», є впровадження міжнародних стандартів сталого розвитку громад. Як приклад - Цілі сталого розвитку ООН, що дозволять чітко сформулювати реальний стан речей в усіх галузях міста та відстежити прогрес по кожному з напрямків.

Першим кроком серед усього комплексу заходів для Вінницької міської ради щодо адаптації та реалізації Цілей сталого розвитку у стратегічних документах міста став онлайн-семінар для місцевих органів влади. Тоді представники Вінницької міської ради ознайомились із складовими сталого розвитку та моделями досягнення економічної, екологічної та соціальної стійкості через 17 цілей сталого розвитку, які були затверджені ООН у 2015 році.

За результатами семінару, частина департаментів зацікавилися у можливій подальшій поглибленій роботі з Цілями сталого розвитку, їх завданнями та індикаторами для застосування у своїй роботі та при майбутніх плануваннях стратегічної діяльності.

Саме тому, «Інститут розвитку міст» знову організував вже більш поглиблене навчання в рамках проєкту "Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ" з проведення комплексу заходів для Вінницької міської ради щодо адаптації та впровадження Цілей сталого розвитку в міських стратегічних документах.

Навчання проводиться за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» (Integrated Urban Development in Ukraine), який впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit (GIZ Ukraine) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інтеркультурна Вінниця

Вінниця - учасник Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста». Розвиваємо модель міста, що сприяє міжкультурній інтеграції в різних міських спільнотах.

Стратегія 3.0

Стратегія розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030

Програми міської ради

Програми розвитку Вінницької міської територіальної громади

Доступ до публічної інформації

Забезпечення права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію