Патронатні сім’ї: хто і як може взяти під опіку дитину у Вінниці

30 березня 2022, 17:12

Війна в Україні призупинила механізм усиновлення, однак чимало дітей продовжують потребувати сім’ю. На допомогу їм, у цей нелегкий час приходять патронатні вихователі. Вони приймають дітей у своїй родині, дарують їм необхідні тепло та турботу.

Втім, перебування у такій сім’ї для дитини тимчасове і не може перевищувати трьох місяців, якщо для цього немає додаткових підстав.

Цей час надається батькам чи рідним малечі на подолання важких сімейних обставин. І лише у випадку, коли неможливо повернути дитину у власну родину, для неї шукатимуть нову люблячу сім’ю.

“В Україні форма патронатного виховання з’явилася не так давно, як результат реформування державних інститутів. Патронатній сім’ї відводиться надважлива місія: на період подолання дитиною чи її батьками складних життєвих обставин, або прийняття рішення щодо позбавлення батьків батьківських прав та набуття дитиною статусу дитини, позбавленої батьківського піклування – це місце, де про неї дбають і всіляко турбуються спеціально підготовлені вихователі”, - зазначила заступниця начальника Служби у справах дітей Вінницької міської ради Майя Бойко.

Патронатним вихователем може стати повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дітей й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації неповнолітніх у своєму домі. Крім того, патронатний вихователь повинен пройти відповідне навчання та мати добровільного помічника серед членів своєї родини.

Нагадаємо, у Вінниці вже створили першу патронатну сім’ю. 25 березня міська рада підписала відповідний договір із родиною Чернюків, яка взяла до себе на виховання 11-річного Сашка.

“Донедавна хлопчик перебував у Вінницькому центрі соціальної реабілітації. Матір зовсім не цікавилась його життям. Не з’явилася жінка й під час евакуації закладу, тож було прийнято рішення влаштувати хлопчика до патронатної сім’ї. Вже другий тиждень Сашко призвичаюється до життя у новій родині, ходить до школи та вже встиг потоваришувати із однолітками, а новоспечена патронатна вихователька Ганна Чернюк робить усе можливе, щоб забезпечити хлопчику належні умови утримання та виховання”, - розповіла Майя Бойко.

Створенням патронатних сімей опікується служба у справах дітей Вінницької міської ради. Фахівці нагадують - стати патронатними вихователями можуть усі охочі, котрі відповідають визначеним критеріям. Щоб дізнатися, який пакет документів потрібно зібрати для подачі заяви на кандидата у патронатні вихователі телефонуйте за номером 65-10-71.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Реєстрація до дитячого садочка

Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.