Як у Вінницькій міській територіальній громаді допомагають підприємцям в умовах коронакризи

17 серпня 2021, 10:43 (Відредаговано 18 серпня 2021, 14:58)

У Вінницькій міській територіальній громаді майже від початку пандемії COVID-19 діє Програма антикризової підтримки «Вінничани важливі». Підприємці завдяки їй отримують різного роду підтримку. У департаменті економіки і інвестицій підбили підсумки за перше півріччя цього року.

Торік у Вінниці була прийнята муніципальна антикризова Програма підтримки громади. У лютому цього року депутати під час сесії проголосували за те, щоб дія програми продовжилася і в 2021 році. Серед пріоритетних сфер – економіка, адже пандемія коронавірусу відобразилась і на підприємцях.

Щоб підтримати бізнес у період карантину, у місті для малого і середнього підприємництва встановили ряд податкових пільг. Так, за перше півріччя цього року платників єдиного податку І групи звільнили від його сплати за січень-травень. Такою пільгою скористалися 2715 вінницьких підприємців. На це з міського бюджету виділили 3,08 млн грн.

Підприємців, які орендували комунальне нерухоме майно і не використовували його у січні, звільнили від орендної плати. Цією пільгою скористалося 16 орендарів.

Серед пунктів програми – звільнення від нарахування та оплати за договорами про встановлення земельного сервітуту. Йдеться про ті ділянки, які через карантинні обмеження не використовувались упродовж січня. Цією пільгою скористались 10 суб’єктів господарювання.

Також в цьому році продовжують фінансово підтримувати підприємців ВМТГ, що створюють нові робочі місця. Вони отримують відшкодування у розмірі 1320 грн за кожного нового працівника. У першому півріччі 2021 року 8 підприємців, які створили 28 нових робочих місць, отримали компенсацію. Цією пільгою можна скористатися до кінця 2021 року.

Продовжили дію тимчасового механізму часткової компенсації відсотків за кредитами. Механізм передбачає компенсацію з бюджету громади 50% від сплачених ПДФО та єдиного податку, але не більше суми, яка була нарахована позичальнику за користування кредитом у цьому періоді. Сім суб’єктів підприємницької діяльності отримали компенсацію. У липні до Програми долучився новий партнер — АТ «Укрексімбанк».

В лютому підписали Меморандум про співпрацю між Вінницькою міською радою та Громадською спілкою «Вінницький кластер приладобудування та автоматизації». Це майданчик, який допомагає бізнесу спілкуватися та розвиватися https://cutt.ly/xQZz1Sx. І уже під час зустрічі у червні з міським головою Сергієм Моргуновим, https://cutt.ly/XQZz63N учасники кластеру, презентували свої інноваційні розробки.

«Не менш важливою є допомога, яку ми надаємо в рамках Програми розвитку соціального підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2020-2022 роки. Серед ключових проєктів, реалізованих в рамках цієї програми, хочу виділити інформаційний та освітній компоненти. Нами проведено близько 30-ти освітніх заходів на тему соціального підприємництва, на яких презентували нашу програму та можливості для підприємців вінницької громади. Наприклад, для ветеранів АТО/ООС ми провели навчальний курс «Норвегія-Україна» та оплатили вартість навчання 10 слухачів курсу. Він передбачав навчання підприємництву та ресоціалізацію ветеранської спільноти. Ми і надалі будемо підтримувати ці бізнес-ініціативи», - розповів директор департаменту економіки і інвестицій міськради Максим Мартьянов.

Для підтримки малого та середнього бізнесу у місті також діє Програма розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади. «Ми проводимо ряд освітніх заходів для бізнесу. За перше півріччя цього року нам вдалося організувати п’ять навчальних подій, які відвідало близько 300 учасників», - додав Максим Мартьянов.

Зокрема, у травні підбили підсумки реалізації першого конкурсу бізнес-проєктів «VINIDEA» https://cutt.ly/pQZzIUZ. Переможцем у номінації «Кращий бізнес-проєкт» став проєкт Брендингової агенції «Rembrandt», а у номінації «Кращий проєкт соціального підприємництва» - проєкт Клінінгової компанії «Fresh space». Метою конкурсу є популяризація ідей підприємництва в молодіжному середовищі.

Варто відзначити, що Україну із місцевою Вінницькою Програмою розвитку соціального підприємництва було представлено на Європейському економічному саміті. Це економічний захід, в якому взяли участь політики та активісти екосистем соціального підприємництва з країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна).

Цьогоріч Вінницьку Програму розвитку соціального підприємництва представлять на Міжнародному форумі соціального підприємництва, який відбудеться у Вінниці 3 вересня. Його організовує департамент економіки та інвестицій спільно із Донецьким національним університетом імені Василя Cтуса. Відтак вінницькі підприємці можуть отримати більше знань про те, як впроваджувати соціальний бізнес, а також ділитися досвідом реалізації проєктів.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Вакцинація від COVID-19

Уся інформація про вакцинацію від коронавірусної інфекції