Опубліковано 29 вересня 2022, актуалізовано 21 квітня 2023

Все про енергоефективність — ефективне та енергоощадне споживання енергоресурсів.

Зелений офіс

30 листопада 2015 року, за ініціативи Вінницької міської ради розпочав свою роботу «Зелений офіс», який знаходиться за адресою: проспект Космонавтів 30, в холі Центру надання адміністративних послуг «Вишенька».

Зелений офіс створений в рамках "Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста Вінниця до 2020 року" для надання консультаційних послуг та популяризації ідей ощадного використання енергоресурсів серед населення.

Мета створення:

 • популяризація заходів з підвищення енергоефективності та екології;
 • підвищення обізнаності з питань енергоефективних технологій та відновлювальних джерел енергії;
 • демонстрація діючих зразків енергоефективного обладнання;
 • проведення консультацій для населення про державні цільові програми відшкодування коштів залучених на придбання енергоощадного обладнання та матеріалів.

За додатковою інформацією та пропозиціями звертайтесь до відділу енергоменеджменту управління інвестицій департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради: +380 (432) 59 51 44

Зелений офіс PDF-документ, 11,34 МБайт

Європейська Енергетична Відзнака


Вінниця є учасником Європейської Енергетичної Відзнаки з 2011р. У 2015 році місто отримало Європейську Енергетичну Відзнаку. Наше місто стало першим в України, якому вдалось успішно пройти сертифікацію. Надалі Міжнародний офіс Європейської Енергетичної Відзнаки почав поширювати цю ініціативу в інших містах. Також, у 2019 році Вінниця успішно пройшла міжнародний аудит та підтвердила сертифікат Відзнаки.

Європейська енергетична відзнака (ЄЕВ) – це міжнародний інструмент підтримки міст, націлених на стійку енергетичну політику та міський розвиток шляхом раціонального використання енергоресурсів та збільшення частки відновлювальних джерел в енергетичному балансі міста.

Рішення про затвердження Перспективного Плану заходів на 2023-2026 роки за напрямом «Європейська Енергетична Відзнака»

Угода мерів

Угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом.

Ініціатива охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.

Слідуючи цим зобов’язанням, підписанти Угоди прагнули скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи таким чином розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Угоду мерів підписано Вінницької міської ради 01 липня 2011 року.

 • Про угоду
 • Заходи
 • Підтримка
 • Участь
 • Медіа
 • Коротко про Угоду
 • Що таке Угода мерів
 • Зобов’язання підписантів Угоди мерів
 • Підписанти
 • Робоча група

Коротко про Угоду

Після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала Угоду мерів для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку. Справді, органи місцевого самоврядування відіграють вирішальну роль у пом’якшенні наслідків зміни клімату, тим паче, якщо врахувати, що 80% споживання енергії та викидів CO2 пов’язані із діяльністю міст.

Завдяки Угоді мерів, установи ЄС зробили безпрецедентний крок у безпосередньому залученні місцевих і регіональних органів влади, тим самим визнаючи їхню важливу роль у досягненні амбітних цілей у галузі енергетики й збереження клімату.

Угода мерів - Схід (CoM East) - це проєкт, який фінансується Європейським Союзом, націлений на об'єднання місцевих, регіональних та національних органів влади країн Східного партнерства в їх прагненні розвивати регіональну політику на основі принципів сталої енергії, посилення енергетичной безпеки та підтримку глобального руху в боротьбі зі змінами клімату.

Підписанти, що приєдналися до Угоди мерів до жовтня 2016 року, взяли на себе зобов'язання:

Скоротити викиди CO2 як мінімум на 20% до 2020 року. Підписанти нової Угоди мерів по клімату та енергії з країн Східного партнерства зобов'язуються:

Знизити кількість викидів CO2 (і, можливо, інших парникових газів) щонайменше на 30% до 2030 року за рахунок підвищення енергоефективності та ширшого використання відновлюваних джерел енергії. Підвищити стійкість своїх територій шляхом адаптації до наслідків зміни клімату.

ЦІЛІ ПРОЄКТУ

 • Сприяти підписантам в процесі розробки та реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.
 • Популяризувати загальноєвропейську ініціативу Угода мерів у країнах Східного партнерства та адаптувати цілі та завдання Європейського Союзу в області клімату та енергії, поставлені до 2030 року, до місцевих та регіональних умов.
 • Підвищити обізнаність у країнах Східного партнерства про нову Угоду мерів по клімату та енергії.

ОСНОВНІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ В РАМКАХ ПРОЄКТУ

 • Розвивати потенціал національних і територіальних координаторів, прихильників і підписантів Угоди мерів з метою підвищення теоретичних і практичних знань в області клімату та енергії.
 • Забезпечувати діяльність центрів підтримки в країнах Східного партнерства з метою надання адміністративної, інформаційної та технічної допомоги підписантам Угоди мерів та іншим зацікавленим сторонам.
 • Розвивати співробітництво з фінансовими установами, міжнародними донорськими організаціями та іншими ініціативами з метою досягнення основних цілей проєкту і розробки стратегічних напрямків діяльності після його завершення у 2020 році.
 • Поширювати результати проекту серед національних і територіальних координаторів, прихильників і підписантів Угоди мерів.
 • Інформувати зацікавлені сторони про нові цілі Угоди мерів, історії успіху, передовий досвід, а також про види діяльності та досягнення проекту «Угода мерів - Схід».
 • Сприяти розробці національних стратегій і погоджувати їх з міжнародними ініціативами та програмами Європейського Союзу, впроваджувати ініціативу Угода мерів у країнах Східного партнерства.

ПРОЄКТ НАДАЄ ПІДТРИМКУ

 • Місцевим органам влади, які прагнуть приєднатися до нової ініціативи Угода мерів і готові взяти на себе зобов'язання по розробці та реалізації Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.
 • Містам-підписантам Угоди мерів, які вже розробили Плани дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.
 • Національним і територіальним координаторам, а також прихильникам Угоди мерів, які беруть безпосередню участь у діяльності з розвитку потенціалу та розширення співробітництва.

Що зобов’язує виконати Угода мерів?

Сторони угоди, що підписали документ, прагнуть скоротити власні викиди CO2 більше ніж на 20% до 2020 через проведення енергоощадних заходів та запровадження поновлюваних джерел енергії. Щоб досягти цієї мети, місцеві органи влади зобов'язуються:

 • Провести інвентаризацію базового рівня викидів CO2 на своїй території;
 • Підготувати та представити План Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату (Sustainable Energy and Climate Action Plan – SECAP, далі – План Дій), схвалений місцевою радою, протягом року з дня приєднання до Угоди Мерів, в якому мають бути описані послідовні та реальні кроки, які вони планують здійснювати для досягнення мети Угоди;
 • Готувати через кожні 2 роки, після затвердження Плану Дій, звіт про поточний стан його реалізації та досягнуті проміжні результати;
 • Просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади, шляхом проведення Місцевих Днів Енергії в містах;
 • Поширювати ідеї Угоди Мерів, зокрема, заохочуючи інші місцеві органи влади до її підписання, та беручи участь у всіх заходах під егідою Угоди Мерів (підсумкова річна церемонія Угоди Мерів та різноманітні тематичні семінари).

Підписанти, погоджуються з тим що можуть бути виключені з переліку учасників Угоди в разі невиконання вимог вчасного надання вищезазначених документів (План Дій та поточні звіти).

Кам'янець-Подільський

Населення: 100 тис. Міський голова: Сімашкевич Михайло Євстафійович Перший заступник голови: Горшунов Григорій Іванович Адреса міської ради: 32300 Майдан Відродження 1 Код міста: +380-49 Телефон в приймальню: +380-49-5-16-50 Сайт міської ради: kam-pod.gov.ua

Львів

Населення: 725 тис. Міський голова: Садовий Андрій Іванович Перший заступник міського голови: Синютка Олег Михайлович Адреса міської ради: 79006 пл. Ринок, 1 Код міста: +380-32 Телефон в приймальню: +380-32-297-57-47 begin_of_the_skype_highlighting +380-32-297-57-47 end_of_the_skype_highlighting Сайт міської ради: www.city-adm.lviv.ua Introduction of the First Ukrainian Computerized Municipal Energy Management System for Public Buildings in the City of Lviv

Славутич

Населення: 25 тис. Міський голова: Удовиченко Володимир Петрович Перший заступник міського голови: Жигалов Володимир Костянтинович Адреса міської ради: 07100 Центральна площа 7 Код міста: +380-4479 Телефон в приймальню: +380-4579-2-75-55 Не офіційний сайт міста: www.slavutich.kiev.ua

Бердянськ

Населення: 125 тис. Міський голова: Бакай Олексій Анатолійович Перший заступник міського голови: Віктор Анатолійович Кулібаба Адреса міської ради: 71100 пл. Бердянської Ради 2 Код міста: +380-6153 Телефон в приймальню: +380-6153-3-64-63 begin_of_the_skype_highlighting +380-6153-3-64-63 end_of_the_skype_highlighting Не офіційний сайт міста: 1ua.com.ua

Долина

Населення: 25 тис. Міський голова: Гаразд Володимир Степанович Перший заступник міського голови: Новосельський Максим Михайлович Адреса міської ради: 77500 пр-т Незалежності 5 Код міста: +380-3477 Телефон в приймальню: +380-3477-2-70-30 begin_of_the_skype_highlighting +380-3477-2-70-30 end_of_the_skype_highlighting Сайт міської ради: rada.dolyna.info

Хмільник

Населення: 25 тис. Міський голова: Грушко Василь Пилипович Заступник міського голови: Дреженков Петро Олексійович Адреса міської ради: 22000 вул. Столярчука 10 Код міста: +380-4338 Телефон в приймальню: +380-4338-2-25-16 begin_of_the_skype_highlighting +380-4338-2-25-16 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: hmilnyk.osp-ua.info

Луцьк

Населення: 200 тис. Міський голова: Романюк Микола Ярославович Заступник міського голови: Кравчук Святослав Євгенович Адреса міської ради: 43000 вул. Б.Хмельницького 19 Код міста: +380-332 Телефон в приймальню: +380-332-77-79-00 begin_of_the_skype_highlighting +380-332-77-79-00 end_of_the_skype_highlighting Сайт міської ради: www.lutsk.ua

Артемівськ

Населення: 100 тис. Міський голова: Рева Олексій Олександрович Перший заступник міського голови: Сакали Володимир Васильович Адреса міської ради: 84500 вул. Артема 44 Код міста: +380-6274 Телефон в приймальню: +380-6274-4-01-63 begin_of_the_skype_highlighting +380-6274-4-01-63 end_of_the_skype_highlighting

Приморськ

Населення: 25 тис. Міський голова: Шаповал Григорій Миколайович Перший заступник міського голови: Візірський Іван Володимирович Адреса міської ради: 72100 вул. Леніна, 7 Код міста: +380-6137 Телефон в приймальню: +380-6137-7-30-95 begin_of_the_skype_highlighting +380-6137-7-30-95 end_of_the_skype_highlighting

Ковель

Населення: 67 тис. Міський голова: Кіндер Олег Олексійович Перший заступник міського голови: Трофимук Анатолій Володимирович Адреса міської ради: 45000 вул.Незалежності, 73 Код міста: +380-3352 Телефон в приймальню: +380-3352-5-33-21 begin_of_the_skype_highlighting +380-3352-5-33-21 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: kovel.osp-ua.info

Вознесенськ

Населення: 40 тис. Міський голова: Гержов Юрій Іванович Перший заступник міського голови: Луков Віталій Дмитрович Адреса міської ради: 56500 пл.Центральна,1 Код міста: +380-5134 Телефон в приймальню: +380-513-44-26-75 begin_of_the_skype_highlighting +380-513-44-26-75 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: voznesensk.osp-ua.info

Первомайськ

Населення: 68 тис. Міський голова: Дромашко Людмила Григорівна Перший заступник міського голови: Димидовський Анатолій Васильович Адреса міської ради: 55200 вул.Грушевського,3 Код міста: +380-5161 Телефон в приймальню: +380-516-14-20-22 begin_of_the_skype_highlighting +380-516-14-20-22 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: pervomaisk.mk.ua

Жмеринка

Населення: 36 тис. Секретар міської ради: Крайнік Едуард Іванович Перший заступник міського голови: Білан Борис Олександрович Адреса міської ради: 23100 вул.Центральна, 4 Код міста: +380-4332 Телефон в приймальню: +3804332-5-01-00 begin_of_the_skype_highlighting +3804332-5-01-00 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: www.zhmerinka-adm.gov.ua

Херсон

Населення: 36 тис. Міський голова: Сальдо Володимир Васильович Перший заступник міського голови: Яременко В’ячеслав Васильович Адреса міської ради: 73000 пр. Ушакова, 37 Код міста: +380-552 Телефон в приймальню: +380552-42-41-10 begin_of_the_skype_highlighting +380552-42-41-10 end_of_the_skype_highlighting Сайт міської ради: www.city.kherson.ua

Славута

Населення: 35,5 тис. Міський голова: Сидор Василь Богданович Заступник міського голови: Микульський Сергій Володимирович Адреса міської ради: 30000 вул. Соборності, 7 Код міста: +380-3842 Телефон в приймальню: +380-3842-213-59 begin_of_the_skype_highlighting +380-3842-213-59 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста:www.slavuta-mvk.info

Новоград-Волинський

Населення: 56 тис. Міський голова: Загривий Володимир Іванович Заступник міського голови: Усенко Микола Григорович Адреса міської ради: 11700 вул. Шевченка, 16 Код міста: +380-4141 Телефон в приймальню: +380-4141-530-70 begin_of_the_skype_highlighting +380-4141-530-70 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: www.novograd.osp-ua.info

Могилів-Подільський

Населення: 35 тис. Міський голова: Бровко Петро Петрович в.о. Першого заступника міського голови: Бохонець Володимир Петрович Адреса міської ради: 24000 Шевченка, 6/16 Код міста: +380-4337 Телефон в приймальню: +380-4337-652-40 begin_of_the_skype_highlighting +380-4337-652-40 end_of_the_skype_highlighting

Івано-Франківськ

Населення: 217 тис. Міський голова: Анушкевичус Віктор Андрюсович Заступник міського голови: Фітель Зіновій Ігорович Адреса міської ради: 76004 вул.Грушевського, 21 Код міста: +380-342 Телефон в приймальню: +380-342-55-65-15 begin_of_the_skype_highlighting +380-342-55-65-15 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: www.mvk.if.ua

Вінниця

Населення: 365тис. Міський голова: Гройсман Володимир Борисович Адреса міської ради: 21100, вул. Соборна, 59 Код міста: +380-432 Телефон в приймальню: +380-432-59-50-00 begin_of_the_skype_highlighting +380-432-59-50-00 end_of_the_skype_highlighting Сайт міської ради: www.vmr.gov.ua

Миргород

Населення: 41 тис. Міський голова: Соломаха Сергій Павлович Заступник міського голови: Павленко Сергій Володимирович Адреса міської ради: 37600 вул. Незалежності, 17 Код міста: +380-5355 Телефон в приймальню: +380-5355-525-01 begin_of_the_skype_highlighting +380-5355-525-01 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: mirgorod.osp-ua.info

Нововолинськ

Населення: 53 тис. Міський голова: Сапожніков Віктор Борисович Заступник міського голови: Рожелюк Володимир Дмитрович Адреса міської ради: 45400 пр-т Дружби,27 Код міста: +380-3344 Телефон в приймальню: +380-3344-412-01 begin_of_the_skype_highlighting +380-3344-412-01 end_of_the_skype_highlighting Сайт міської ради: www.novovolynsk-rada.gov.ua

Алчевськ

Населення: 116 тис. Міський голова: Чуб Володимир Євгенович Заступник міського голови: Косюга Володимир Іванович Адреса міської ради: 94220 вул. Леніна, 48 Код міста: +380-6442 Телефон в приймальню: +380-6442-313-44 begin_of_the_skype_highlighting +380-6442-313-44 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт: www.al.lg.ua

Кривий Ріг

Населення: 682 тис. Міський голова: Вілкул Юрій Григорович Заступник міського голови: Павлов Костянтин Юрійович Адреса міської ради: 50101 пл. Радянська, 1 Код міста: +380-564 Телефон в приймальню: +380-564-40-04-01 begin_of_the_skype_highlighting +380-564-40-04-01 end_of_the_skype_highlighting Сайт міської ради: www.kryvyirih.dp.ua

Южноукраїнськ

Населення: 42,1 тис. Міський голова: Квасневський Євген Анатолієвич Перший заступник міського голови: Куришко Юрій Кирилович Адреса міської ради: 55000, вул. Дружби Народів,48 Код міста: +380-5136 Телефон в приймальню: +380-5136-5-57-73 begin_of_the_skype_highlighting +380-5136-5-57-73 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: www.yu.mk.ua

Черкаси

Населення: 287 тис. Міський голова: Одарич Сергій Олегович Перший заступник міського голови: Віктор Анатолійович Беззубенко Адреса міської ради: 18000, вул.Байди Вишневецького 36 Код міста: +380-472 Телефон в приймальню: +380-472-36-01-70 begin_of_the_skype_highlighting +380-472-36-01-70 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: www.rada.cherkassy.ua

Борислав

Населення: 40 тис. Міський голова: Фірман Володимир Стахович Перший заступник міського голови: Зелінський Руслан Омелянович Адреса міської ради: 82300, вул. Шевченка, 42 Код міста: +380-3248 Телефон в приймальню: +380-3248-5-29-52 begin_of_the_skype_highlighting +380-3248-5-29-52 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: www.boryslavmvk.gov.ua

Новоукраїнка

Населення: 18 тис. Міський голова: Корінний Олександр Олександрович Перший заступник міського голови: Аношкін Микола Вілійович Адреса міської ради: 27100, вул. Воровського, 70 Код міста: +380-5251 Телефон в приймальню: +380-5251-2-14-31 begin_of_the_skype_highlighting +380-5251-2-14-31 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: nu-rada.gov.ua

Тернопіль

Населення: 217 тис. Міський голова: Надал Сергій Віталійович Перший заступник міського голови: Леонід Бицюра Адреса міської ради: 46000, вул. Листопадова, 5 Код міста: +380-352 Телефон в приймальню: +380-352-20-21 Офіційний сайт міста: rada.te.ua

Бурштин

Населення: 15 тис. Міський голова: Курляк Петро Іванович Заступник міського голови: Іванна Михалівна Пульгай Адреса міської ради: 77111, вул. Січових Стрільців, 4 Код міста: +380-3438-46-2-60 begin_of_the_skype_highlighting +380-3438-46-2-60 end_of_the_skype_highlighting Телефон в приймальню: +380-3438 Офіційний сайт міста: burshtyn.br.if.ua

Коломия

Населення: 61 тис. Міський голова: Слюзар Ігор Богданович Заступник міського голови: Грицан Андрій Васильович Адреса міської ради: 78200, пр. Грушевського, 1 Код міста: +380-3433 Телефон в приймальню: +380-3433-5-07-60 begin_of_the_skype_highlighting +380-3433-5-07-60 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста:ww2.gov.if.ua/kolomiyskiy/ua/

Рівне

Населення: 250 тис. Міський голова: Хомко Володимир Євгенович Заступник міського голови: Хмилецький Олексій Віталійович Адреса міської ради: 33000, вул. Соборна, 12а Код міста: +380-362 Телефон в приймальню: +380-362-26-25-25 begin_of_the_skype_highlighting +380-362-26-25-25 end_of_the_skype_highlighting Офіційний сайт міста: www.city-adm.rv.ua

Теплодар

Населення: 9 036 тис. Міський голова: Печерський Леонід Мойсейович Заступник міського голови: Адреса міської ради: 65480, вул Піонерна 7, м. Теплодар Одеська обл. Код міста: +380-48502 Телефон в приймальню: +380-48502-724 05 14 Офіційний сайт міста: http://www.teplodar.biz.ua

Яку підтримку отримують підписанти Угоди мерів?

Європейська Комісія інституційно долучилася Угоди Мерів та забезпечує підписантам (місцевим органам влади) повну необхідну підтримку та суспільну видимість. Перш за все, Європейська Комісія заснувала та фінансує Офіс Угоди Мерів (далі – ОУМ), який надає допомогу підписантам з будь-яких питань через Helpdesk та підтримку в просуванні їх локальних ініціатив. ОУМ також координує співпрацю з третіми сторонами, веде роботу із підтримуючими структурами.

Об'єднаний Дослідницький Центр Європейської Комісії працює в тісній співпраці з ОУМ, щоб забезпечити ясні технічні директиви і шаблони для того, щоб допомогти в забезпеченні підписантів необхідними матеріалами під написання Планів Дій, з метою якісного контролю їх виконання в подальшому. Нарешті, Європейська Комісія долучилась до мобілізації фінансів, щоб допомогти підписантам Угоди залучити кошти та ресурси для реалізації їхніх Планів Дій.

Європейська Комісія на даний час веде переговори з великим числом донорів фінансових ресурсів. Фінансове забезпечення Планів Дій встановлюється містами виходячи з власних ресурсів.

Європейська Комісія також передбачила кошти в розмірі 15 мільйонів євро, які будуть направлені містам підписантам Угоди через Європейський Інвестиційний Банк в якості технічної допомоги. Ці кошти виділить програма Intelligent Energy Europe (IEE) для розробки проєктів муніципальних інвестицій в заходи передбачені Планом Дій міста, і які відповідають загальноєвропейським енергетичним директивам.

Програми будівництва сонячних електростанцій

Програма будівництва сонячних електростанцій для власного споживання електроенергії закладами охорони здоров’я та комунальними підприємствами Вінницької міської територіальної громади на 2022 – 2026 рр.

Законодавство

Енергетичні аудити


Департамент економіки і інвестицій

Контакти:
(0432) 59-50-46
dei@vmr.gov.ua