Директор КП «Інститут розвитку міст» Назар Коваленко розповів про організацію міжнародної гуманітарної допомоги у 2022 році

09 грудня 2022, 16:33

Налагодження нових міжнародних зв’язків, організація понад півсотні візитів іноземних делегацій до Вінниці, підтримка вінничан та внутрішньо переміщених осіб. Війна внесла свої корективи у діяльність КП «Інститут розвитку міст», якою близько 5 місяців керує 31-річний Назар Коваленко. Разом із Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом колектив підприємства опікувався залученням гуманітарної допомоги та її доставкою з міст-побратимів та міст-партнерів.

Вчора, 8 грудня, виконком Вінницької міської ради схвалив проєкт рішення міськради «Про хід виконання «Програми інноваційного розвитку муніципального управління на 2017-2023 роки» у 2022 році. Директор КП «Інститут розвитку міст», Назар Коваленко розповів про діяльність підприємства протягом 2022 року та проєкти, над впровадженням яких працювала молода та ефективна команда фахівців.

Зважаючи на повномасштабне російське вторгнення, підприємство змогло швидко перелаштувати свою роботу відповідно до нових викликів. Так, згуртований колектив КП «Інститут розвитку міст» активно долучився до організації міжнародної гуманітарної допомоги. Готували та надсилали листи всім міжнародним партнерам та організаціям, сформували базу міжнародних донорів гуманітарної допомоги, організовували доставку гумдопомоги з міст-побратимів та міст-партнерів.

Впродовж року фахівці підприємства працювали щодо посилення міжнародної співпраці. Зокрема, було організовано понад 50 візитів іноземних делегацій до Вінниці, включаючи візити делегацій представників міжнародних організацій, які після початку війни відкривають свої представництва у нашому місті, а також візит представників посольств 18 країн, присвячений вшануванню пам’яті загиблих в результаті теракту 14 липня та підтримці громади Вінниці.

Також директор КП розповів, що наразі триває робота щодо налагодження нових міжнародних зв’язків. Наприклад, вже підписали Меморандум про співдружність з латвійським містом Вентспілс та підготовлено Угоду про побратимство з містом Карлсруе (Німеччина).

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб з різних міст та регіонів України, які нині проживають у Вінниці, організували 28 майстер-класів і тренінгів, а також арт-терапевтичний захід у рамках реалізації «Інтеркультурної стратегії Вінницької міської територіальної громади», як проєкту Концепції інтегрованого розвитку Вінниці 2030. Зокрема, участь у заходах взяли ВПО з міст Маріуполь, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Херсон, Щастя, Пологи, Попасна, Краматорськ, Запоріжжя, Мелітополь, Харків, Гуляйполе, Токмак, Луганськ, Донецьк, Київ та інших.

Окрім того, продовжується робота з такими проєктами «Інституту розвитку міст», як «Малі річки Вінниці», стала мобільність, міське озеленення та інші. Протягом літнього сезону енергійна та злагоджена команда комунального підприємства успішно протестувала проєкт «Луки Вінниці» на пілотній ділянці по вулиці Келецькій та було розроблено серію брошур для популяризації правильного озеленення.

«Інститут розвитку міст завжди фокусувався на проєктах міського розвитку. Хоча війна внесла корективи й ми багато ресурсів підприємства перенаправили на міжнародну комунікацію та гуманітарну допомогу, також тримали у фокусі проєкти та заходи, які орієнтовані на розвиток Вінниці. Мова йде про такі проєкти як: Малі річки, Вінницька Миля, заходи з озеленення, впровадження принципів Зеленого курсу, проведення досліджень в контексті розробки нового Генерального плану тощо. Також ми запустили процес досліджень та обговорень щодо пошуку Моделі доступного житла для Вінниці, оскільки зараз ця тема активізувалася як ніколи. Цей рік ми діяли за принципом, що навіть у найскладніші часи не можна забувати про розвиток і про майбутнє. Так ми працюватимемо і в наступному році», – розповів 31-річний директор КП «Інститут розвитку міст» Назар Коваленко.

В рамках проєкту Малі річки Вінниці наступного року планується облаштувати тестову ділянку на березі річки Дьогтянець, що по вулиці Келецькій. Для цього залучать кошти інвесторів. Також фахівці підприємства вже почали створювати «Концепцію розвитку малих річок Вінниці», що охоплюватиме просторові дослідження, принципи та підходи до роботи з малими річками громади.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інтеркультурна Вінниця

Вінниця - учасник Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста». Розвиваємо модель міста, що сприяє міжкультурній інтеграції в різних міських спільнотах.