Допомогти людям власним прикладом. Історія реабілітолога Сергія Юденка, який працює у Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк
02 лютого 2024, 11:49
Покликання – допомога людям, які потрапили у схожі ситуації
Про те, як складно буває людям, що мають порушення опорно-рухового апарату, Сергій знає і сам. У 22 роки він отримав травму, з того часу пересувається на кріслі колісному. Проте спорт Сергій не полишав ніколи. Задля покращення фізичного стану та підтримання форми спочатку почав займатися на брусах, турніках, з гантелями та з допомогою іншого спортивного приладдя.
Згодом Сергій потрапив до літнього табору самостійного життя для людей з інвалідністю. Там він і познайомився з керівниками та працівниками центру реабілітації «Гармонія» – тоді ще нового закладу у Вінниці. А своє місце у закладі Сергій Юденко посів, коли закінчив Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського за фахом вчителя фізкультури, фізіотерапевта, ерготерапевта.
«Моєю мотивацією було допомагати людям, які потрапили в ситуації, подібні до моєї, та отримали травми. Згадую своє минуле: якби тоді знайшовся фахівець, який підказав би мені, що і як правильно робити, що є необхідне, а що зайве, то мені було б набагато легше і в психологічному, і в фізичному плані. Тому я вирішив сам стати таким наставником для інших людей», – ділиться Сергій.
Реабілітаційний кабінет – місце, де завжди можна знайти Сергія
Свій повсякденний робочий день Сергій проводить у реабілітаційному кабінеті. Це спеціалізована зала з різним приладдям, необхідним для фізичної реабілітації: гантелями, м’ячами, обручами та різними тренажерами для фізичних занять (дитячий та дорослий мотомед, бігова доріжка, вертикалізатор та інші). Також є масажний стіл.
За день до Сергія в середньому приходить 7-10 клієнтів. З усіма він у дружніх стосунках. І з вправами допоможе, і жартом розрадить.
«У нас в центрі реабілітації “Гармонія” дуже дружня, майже сімейна атмосфера. Ми проводимо багато часу з клієнтами. З усіма спілкуємося під час процедур та масажу. Це також корисно для реабілітації: психологічної та соціальної. Звісно, у нас є ціла команда психологів. Проте реабілітологи – це теж, у своєму роді, психологи, які підтримують не тільки фізично, але й морально», – каже Сергій.
Більярд як реабілітація і хобі для душі
Оздоровчі ігри – ще один напрям роботи, яким займається Сергій у центрі реабілітації «Гармонія». Йдеться про новус і петанк. А ще Сергій тренує клієнтів з гри у більярд. Сам чоловік є триразовим чемпіоном України з більярду серед людей на кріслах колісних.
Більярд – це більше ніж хобі, адже гра розвиває моторику рук. Тренує окомір, точність, влучність. Це також хороша гімнастика для очей. Усьому цьому клієнтів центру реабілітації «Гармонія» може навчити саме Сергій Юденко.
Нагадаємо, щоб стати клієнтом Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк, телефонуйте за номером (0432) 507-504 або звертайтесь за адресою: м. Вінниця, вул. В. Винниченка, 5.
Департамент соціальної політики
Контакти:
+380432504350
gupszn@vmr.gov.ua
Ще новини за темами
-
25 лютого 2026, 15:27
У центрі реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк організували майстер-клас та спільне дозвілля для дівчат-клієнток і мам дітей з інвалідністю
-
04 лютого 2026, 14:33
Поруч із родиною з перших років життя дитини. Як фахівці центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк надають послугу раннього втручання
-
26 січня 2026, 10:47
Більш як 20 виїздів на день. Як у Вінниці працює служба перевезення людей на кріслах колісних
-
21 січня 2026, 14:44
Реабілітація та турбота про природу. У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» діти та молодь з інвалідністю створюють екогодівнички для птахів
-
01 січня 2026, 11:48
Юні клієнти центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк відвідали казкову виставу у театрі
-
18 листопада 2025, 12:58
У Вінниці продовжує діяти послуга супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці, якою можуть скористатися люди з інвалідністю
Пов'язані новини
Усі новини-
04 лютого 2026, 14:33
Поруч із родиною з перших років життя дитини. Як фахівці центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк надають послугу раннього втручання
-
26 січня 2026, 10:47
Більш як 20 виїздів на день. Як у Вінниці працює служба перевезення людей на кріслах колісних
-
21 січня 2026, 14:44
Реабілітація та турбота про природу. У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» діти та молодь з інвалідністю створюють екогодівнички для птахів
-
01 січня 2026, 11:48
Юні клієнти центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк відвідали казкову виставу у театрі
-
18 листопада 2025, 12:58
У Вінниці продовжує діяти послуга супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці, якою можуть скористатися люди з інвалідністю
-
05 листопада 2025, 16:12
Майстер-класи серії «Експерименти»: як у центрі «Гармонія» імені Раїси Панасюк поєднують творчість та реабілітацію