Депутати Вінницької міської ради затвердили бюджет громади та Програму соціально-економічного розвитку на 2022 рік

24 грудня 2021, 15:04

24 грудня під час сесії Вінницької міської ради депутати затвердили головний фінансовий документ Вінницької міської територіальної громади - бюджет на 2022 рік. Він є бюджетом стабільності, щоб забезпечити належне функціонування всіх сфер життєдіяльності громади. Також депутати затвердили Програму економічного та соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2022 рік.

Під час сесії Проєкт бюджету представила директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

«Бюджет громади на 2022 рік є бюджетом стабільності, адже по всіх галузях, які отримують кошти з бюджету, заплановано необхідні видатки для їхнього стабільного функціонування. Нагадаю, що 7 грудня відбулись громадські слухання з приводу обговорення Проєкту бюджету Вінницької громади на 2022 рік https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=8799 9 грудня Проєкт бюджету ухвалили на засіданні виконавчого комітету міської ради https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=8811 Також Проєкт бюджету обговорено на засіданнях всіх постійних комісій міської ради та підтримано ними», - зазначила директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Бюджет Вінницької міської територіальної громади на 2022 рік за доходами сформовано в обсязі 5493,7 млн грн, що на 14,7 % більше бюджету поточного року. Загальний фонд займає основну роль у формуванні бюджету. Основними бюджетоутворюючими податками у 2022 році залишаються податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, єдиний податок, податок на нерухоме майно.

Відповідно до обсягу власних доходів, трансфертів з інших бюджетів та запланованих до бюджету розвитку запозичень, загальний обсяг видатків бюджету на 2022 рік визначено в сумі 5767,1 млн грн. Видатки за рахунок власних доходів збільшилися на 28,6% і склали 4834,8 млн грн. 932,3 млн грн - видатки за рахунок субвенцій та дотацій з державного і обласного бюджетів.

Видатки загального фонду повинні забезпечити потребу у поточних видатках галузей. Їх обсяг визначено в сумі 4275,4 млн грн. Майже 62% всіх видатків загального фонду направляються на утримання галузей освіти, охорони здоров’я, соціально-культурної сфери та соціальний захист населення.

«Бюджет громади на 2022 рік за доходами визначений у сумі 5 млрд 494 млн грн. Для нас дуже важливо, щоб не зупинилася економіка, тому що це наповнення до бюджету. Потрібно враховувати всі тенденції економічного спаду і загрози, які є в державі, особливо в частині збільшення вартості за енергоносії. І тому необхідно забезпечити ефективне використання бюджетних коштів територіальної громади для того, щоб ми змогли реалізовувати всі ті плани, які ми ставимо перед собою на 2022 рік», - зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Також на сесії депутати затвердили Програму економічного та соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2022 рік. У документі йдеться в тому числі й про проєкти, озвучені міським головою під час звіту. Програма сформована відповідно до завдань і цілей Стратегії Вінницької міської територіальної громади до 2030 року. Вона містить заходи, які спрямовані на розвиток інноваційних підприємств, туризму та маркетингу, дорожньої інфраструктури та розвиток сфери житлово-комунального господарства https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=8798

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Бюджет громадських ініціатив

Бюджет громадських ініціатив - це інструмент активних громадян для покращення Вінницької міської територіальної громади

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради