COVID-19 у Вінниці: за січень кількість амбулаторних хворих зросла у шість разів

31 січня 2022, 15:08

Станом на сьогодні у Вінницькій міській територіальній громаді на коронавірус хворіє 6 691 людина. Під контролем сімейних лікарів на амбулаторному лікуванні перебуває 6 439 містян із встановленим діагнозом COVID-19, у яких переважно легкий або безсимптомний перебіг хвороби. Медики констатують, що за січень кількість амбулаторних хворих зросла у шість разів. В «ковідних» лікарнях перебуває 252 пацієнти. Реанімаційні відділення завантажені на 74 %, а стаціонари – на 62,4 %.

У Вінниці за останню добу зафіксували 395 нових підтверджених випадків COVID-19. Нині на коронавірус хворіє 6 691 вінничанин. В стаціонарах трьох «ковідних» лікарень лікується 252 вінничанина. На CPAP-апаратах – 36 хворих, один - заінтубований. За останню добу від ускладнень коронавірусної хвороби померли четверо людей, а загалом за січень зареєстровано 70 летальних випадків серед мешканців Вінницької громади від COVID-19.

«Впродовж січня ми спостерігали стрімке зростання кількості випадків коронавірусу. Нині Україною шириться новий штам «Омікрон», він передається в рази активніше та інфікує швидше за попередні штами. Саме зараз ми маємо пік захворюваності, а на спад слід очікувати не раніше ніж за два-три тижні. Ця хвиля захворюваності відносно легша за попередні, але у групі ризику перебувають люди, які не вакцинувались та люди, що мають хронічні захворювання. Якщо людина молода та відносно здорова, вона одужує за десять днів. А от люди, які мають підвищений тиск, ішемічну хворобу серця, ожиріння, цукровий діабет, ниркову недостатність, - в них загострюються хронічні хвороби і перебіг ковіду набагато важчий. Нині людям з групи ризику варто особливо дбати про своє здоров’я та менше контактувати з оточуючими. Тільки так можна вберегтись від зараження коронавірусом», - говорить директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

За словами Олександра Шиша, щоб вберегтись від цієї хвороби, потрібно дотримуватись санітарних правил та карантинних вимог і обов’язково вакцинуватись.

За минулі вихідні антиковідними вакцинами імунізувались 411 вінничан. Повний курс щеплень пройшли 150362 людини, це – 50,1% від дорослого населення громади. На сьогоднішній день першою або двома дозами щепились 158006 (52,7%) мешканців Вінниці. Бустерну дозу зробили 3795 людей.

Щоб отримати інформацію про роботу центрів та пунктів вакцинації Вінницької міської територіальної громади, слід перейти за посиланням https://vmr.gov.ua/vaktsynatsiia#3

Довідка:

Станом на 31 січня 2022 року в Україні зафіксували 22026 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 2865 дітей та 337 медпрацівників. Також за минулу добу госпіталізували 2322 людини, летальних випадків 78.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Львівській (2934), Хмельницькій (2092), Житомирській (1576), Одеській (1412) і Сумській (1331) областях.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Вакцинація від грипу

Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби.

Планова імунопрофілактика

Інформація щодо планової імунізації населення з метою профілактики