Як працює міська адміністрація
Міський голова
Міський голова є головною посадовою особою Вінницької міської територіальної громади.
Міський голова забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади.
Організує роботу Вінницької міської ради та її виконавчого комітету.
Міська рада
Вінницька міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє Вінницьку міську територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами.
Вінницька міська рада складається з міського голови, секретаря міської ради, депутатів (54 особи). Для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, здійснення контролю за виконанням рішень міської ради, її виконавчого комітету працюють 7 постійних комісій Вінницької міської ради, що обираються з числа депутатів ради.
-
Виконавчий комітет міської ради — виконавчий орган, утворений Вінницькою міською радою,
Підзвітний і підконтрольний Вінницькій міській раді, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади — також підконтрольний відповідним органам виконавчої влади.
Виконавчий комітет міської ради очолює міський голова. До складу виконавчого комітету Вінницької міської ради входять секретар міської ради, заступники міського голови, керуючий справами виконавчого комітету, керівники виконавчих органів міської ради, старости приєднаних громад, інші особи (усього 14 членів).
-
Вінницька міська рада у межах затверджених структури і штатів створює департаменти, відділи та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до їх відання.
Виконавчі органи є підзвітними і підконтрольними Вінницькій міській раді, її виконавчому комітету, міському голові.
Наразі функціонують 33 виконавчих органи Вінницької міської ради.
-
Виконавчі органи міської ради керують профільними підприємствами, що належать до комунальної власності Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, та виконують покладені на них фахові завдання. Комунальні підприємства створюються, підзвітні та підконтрольні Вінницькій міській раді. Таких підприємств у Вінницькій міській об'єднаній територіальній громаді наразі 53.
-
Міська рада від імені та в інтересах громади створює комунальні заклади.
-
З Вінницькою міською радою та її виконавчими органами тісно співпрацюють органи самоорганізації населення
-
Громадська участь
ЗАЛУЧЕНІСТЬ І СПІВПРАЦЯ – один ключових принципів реалізації Стратегії 3.0. До розробки ключових рішень та їх упровадження в життя максимально залучається громадськість, зокрема з широким використанням різних форм партисипативної демократії. Розширення діалогу в громаді є передумовою збільшення її соціального капіталу. Активна участь жителів громади, співпраця різних стейкхолдерів заради досягнення спільних цілей розвитку міста сприяє інтеграції та утвердженню Вінниці як сильної громади.
-
Доступ до інформації
Забезпечення права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.
-
Відкриті дані
Інформація щодо відкритих даних викоавчих органів, комуналних підприємств та закладів Вінницької міської ради -
Доступ до публічної інформації
Подати запит на отримання публічної інформації, дізнатися про можливості доступу до інформації Вінницької міської ради -
Відкритий бюджет Вінницької громади
Інформація про утворення та використання фінансових ресурсів громади
-
-
Вакансії
Інформація про конкурси на заміщення посад у виконавчих органах, комунальних закладах міської ради
-
Документи
Виконавчими органами Вінницької міської ради оприлюднюются рішення, проекти рішень та розпорядження міського голови, які мають суспільно-резонансний характер для жителів Вінницької міської територіальної громади. Доступ до інших документів тимчасово обмежено у зв’язку із військовою агресією Російської Федерації проти України. Публічна інформація, згідно ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» стане знову відкритою після перемоги України над загарбниками. Довіряйте інформації тільки з офіційних джерел!
-
Місто Вінниця та його територіальна громада мають славну багатовікову історію. Залишки стародавніх городищ свідчать про те, що його територія була населеною з глибокої давнини. За існуючою історіографічною традицією датою заснування міста вважається 1363 рік, коли після перемоги у битві на Синіх Водах (1362) великий литовський князь Ольгерд, звільнивши Поділля з-під золотоординської залежності, створив Подільське князівство під рукою князів Коріатовичів і наказав укріпляти місцеві поселення. У 1393 році удільне Подільське князівство було ліквідоване, а у місті призначено першого вінницького старосту. Водночас формувалась міщанська громада, існування якої юридично було визнано у середині ХV століття. Вінниця мало право власності на міську землю, торги та ярмарки, торгово-промислові заклади та інші самоврядні права. З початку ХVІ століття міщани регулярно обирали війтів для управління містом.
Статут Вінницької міської територіальної громади PDF-документ, 1,56 МБайт
-
Поріднені міста, міста-побратими – міста, розташовані у різних державах, між якими встановлені постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, з метою досягнення кращого взаєморозуміння, укріплення співробітництва та дружби між народами різних країн, а також обміну досвідом у вирішенні аналогічних проблем, які стоять перед міською владою та організаціями.
Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, фотоматеріалами, організації різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обміні інформацією про життя міст та ведення міського господарства.
На цій сторінці:
- Міський голова
- Міська рада
- Виконавчий комітет міської ради
- Виконавчі органи міської ради
- Комунальні підприємства
- Комунальні заклади
- Органи самоорганізації населення
- Громадська участь
- Доступ до інформації
- Вакансії
- Документи міської ради
- Історична довідка про Вінницю та приєднані громади
- Міста-побратими