“Забезпечують порядок 24/7”. У вінницьких школах цілодобово чергує Муніципальна варта

19 вересня 2022, 15:14 (Відредаговано 19 вересня 2022, 16:41)

Муніципальна варта здійснює цілодобовий контроль за порядком у школах Вінниці. Тож щодня у 32 закладах міста чергують інспектори в цілодобовому режимі. Таке нововведення з'явилося з початком навчального року.

“З 1 вересня ми у всіх закладах освіти, які є на території міста, розпочали свою роботу. Основна наша мета - безпека діточок, які перебувають в школах під час навчального процесу. Тож працівники забезпечують публічний порядок у всіх закладах освіти - чергують як в денний, так і в нічний час», - розповідає начальник КП “Муніципальна варта” Віталій Чигур.

За його словами, чергування інспектора починається з ранкового обходу по території школи - вартові моніторять, чи немає часом якихось підозрілих предметів та осіб у закладі. А під час уроків інспектори слідкують за тим, щоб ніхто зі сторонніх осіб не потрапив у школу.

“В цілях безпеки ми обмежуємо доступ батьків, вони заходять лише коли є нагальна потреба. Звісно, в кожній школі адміністрація самостійно вирішує такі організаційні питання, але ми наголошуємо на дисципліні як для дітей, так і для дорослих. Це умови, продиктовані часом, - пояснює Віталій Чигур. - Працівники Муніципальної варти також допомагають евакуйовуватися дітям та вчителям у безпечне місце під час повітряної тривоги. У разі повідомлень про замінування шкіл ми також оперативно евакуйовуємо учнів. Найголовніше в таких випадках - не допустити стресових ситуацій, бо під час евакуації необхідна дисципліна. Передусім, це взаємодія наших інспекторів, дітей та працівників педагогічного колективу”.

Всі інспектори під час чергування перебувають у форменому одязі, жилетах з логотипом “Муніципальна варта” і обов'язково іменним бейджем. Інспектори неозброєні, в разі надзвичайної ситуації оперативно реагують працівники поліції.

Крім чергування інспекторів в цілях безпеки на території шкіл встановлені також камери Ситуаційного центру, які віддалено моніторять, що відбувається.

“Перед працівниками Ситуаційного центру поставлене завдання уважно відслідковувати територію шкіл - двір, хол тощо. Між Муніципальною вартою та Ситуаційним центром безперервна комунікація і в разі, якщо на камерах помічають щось підозріле, інформацію оперативно передають на місце для ретельної перевірки. Це командна робота, яка дозволяє відреагувати в найкоротші терміни”, - додав Віталій Чигур.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини